motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World
CosmicTrip 2004 - proč tam nejedu?
11. července 2004

Od pátku mi hlavou koluje myšlenka, jestli vyrazit nebo nevyrazit na CosmicTrip. Probírám to ze všech stran a pořád se dostávam ke stejnýmu výsledku. Bude to debilní, blbej a zdepresenej víkend.

a) pojedu na oba dny - 750 za vstup a spaní, 500 za vlak (stopem nejedu ani omylem), celkový náklady (=zadluženost) minimálně 1500. Vypadá to, že tam jedou asi úplně všichni známí, takže by to byla ideální příležitost k oslavení svátku. Jenomže v sobotu se vrací mamka z Chorvatska a já slíbil, že budou umytý okna. Teď má celej tejden pršet, takže okna bych měl mejt v pátek a dodělat je v sotobu. Připadám si jako magor, že tohle vůbec řešim. Ale řešim to a pomyšlení, že až se vrátí, najde prázdnej neuklizenej byt se špinavejma oknama, se mi vůbec nelíbí a nejspíš by mi to kazilo celej víkend. Prostě debilní zodpovědnost tam, kde se 99% vrstevníků něčim takovym ani nezabejvá. A už samo uvědomnění si týhle skutečnosti mě staví do pozice vyvrhele ze společnosti, kterej jako téměř jedinej nikam nejede a ještě depkaří z toho, jakej je magor že nikam nejede a místo toho bude drhnou okna.

b) pojedu se Sany a Kasičem jen na jeden den - levnější varianta. Ale co tam, jen tak na otočku? Sice doprava zdarma, ale je to tak na pár hodin a počítam že přes den v sobotu. Problém s oknama mi to neřeší, i když finanční nákladnost dvoudenní akce jo. Navíc přes sobotu budou všichni vyspávat (haha, no to asi ne...), ale odpočívat v kempu budou. No a tam nás nepustí s jednodennim lístkem. Tudíž se potkám jenom s těma lidma, co opustí siestu a pudou se za náma podívat "do ruchu". Budou vykládat co se dělo přes noc a já budu mít strašnou chuť tam zůstat. Ale to taky nepude, protože Kasič se Sany tam jedou jenom na chvíli. A tak budu mít zase mizernou náladu už předem. A upřímně, za tu krátkou dobu se tam nestačim ani nějak zničit, protože pak bych tu cestu zpátky asi nedával. Muzika? Sice bude hrát nonstop, ale pochybuju že v sobotu mezi druhou a sedmou odpoledne se tam bude dít něco úžasnýho.

c) nepojedu nikam - v pátek a v sobotu dopoledne uklidim, umeju okna a tak. V sobotu večer nebo v neděli se ozve Šmíďák a bude chtít jít někam kalit s Mírou. Nejpíš zase na jezírko. A moje praštěná hlava bude depkařit. Budu spokojenej, že mám uklizeno a doma bude panovat spokojenost a pohoda, jenomže myšlenkama budu úplně někde jinde - - v Teplicích. Pří týhle variantě sice nejvíc ušetřim (resp. budu mít nejmenší dluh), ale taky se mi bude nejmíň líbit. Jediný plus sou ty wokna, jinak samá mizérie. A to nemluvim o tom, že mytí skel je moje nejnenáviděnější práce a dělám to jenom proto, že jak to nenávidim a nebaví mě to, tak nechci aby to dělala mamka, protože pro ní to musí bejt ještě horší. A popíjení na jezírku mě navíc ani nijak zvlášť nebaví.

Zuzka mi to snad ani neměla říkat, že mám v pátek svátek. Já bych to zjistil až pohledem do kalendáře během pátku a zbytečně bych to neomílal v palici, že budu zase sám na ňáký uhozený výročí. A ať zvolim kteroukouliv z variant, nic to nemění na tom, že až uhodí páteční večer, všichni už budou na Cosmicu nebo na cestě tam. A já budu buď sám doma mejt okna, nebo sám na cestě vlakem a přemejšlet jakou dělám chybu, že sem měl mejt okna.

Navíc i ta poslední, nejúspornější, nejzodpovědnější a nejblbější varianta mi neskýtá ani náznak příjemně strávenýho víkendu. Nejradši bych zdrhnul v pátek z práce, sednul na vlak a jel na Cosmic. Tam bych si užil bezvadnej víkend spolu se spoustou kámošů a známejch, utratil bych půjčený dva litry. A vůbec by mě nesralo, že sem si nadělal dluhy, že v pondělí budu mít v práci oči jak králík, že sem naštval a zklamal mamku tim jak to vypadá doma a jak sem nic neudělal, že sem naštval Šmíďáka, kterýmu sem slíbil že s nima někam vyrazim. Nic z toho by mi nekazilo náladu a byl by to super víkend. Jenomže já sem takovej blb, že by mi stopro všechno z toho leželo na mozku jak balvan, takže bych si to tam neužil a bylo by to celý docela uhozený. Stejně uhozený, jako když tam nepojedu a budu se trápit tady.

Předemnou tak leží volba, z čeho mít mizernou náladu. Že sem doma neuklidil a navíc zadlužil se dvouma litrama? Nebo protože sem se zachoval relativně zodpovědně a díky tomu sem sám ve vylidněnym městě? Achjo, to bude zase příšerná sobota s nedělí. Sice až ta příští, ale už teď se mi z toho dělá husí kůže.

Snad to nedopadne tak špatně, jak to teď vidim. Třeba se to ještě nějak zvrtne a nakonec to bude celkem příjemnej víkend. Chtěl bych, aby to tak dopadlo. Doufám. Nevěřím.

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 11.07.2004 14:16    
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]