motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

pondělí 31. března 2003, 15:50
Balim to v práci a chystám se k pěšímu pochodu přes půl sídliště, tři kiláky do kopce. Už teď sem osapalej a unavenej, co teprv pak, až dojdu domů. To už budu ospalost sama. A kde je nějaká kreativita, kde je sport, kde je cokoliv? Ze školy sem chodil míň unavenej než z práce. Je to tu duševně namáhavější, nebo stárnu? Nevim, štve mě to, ale netušim, co by se s tím dalo dělat. Dřív sem to svaloval na permanentní vyhulenost, pak na kouření. Poslední brčko sem měl ve čtvrtek a předposlední minulou neděli. Krabka startek u mě vydržela 14 dní, něco sem postrácel, něco rozdal a tak čtvrtku vykouřil.

Je mi jasný, že změna životního stylu nefunguje ze dne na den (jde-li vůbec o změnu), ale prostě letošní jaro asi prospim. Životní energie mi dochází kolem půl jedný, když mě vyženou na oběd. Pak už je konec.

pondělí 31. března 2003, 14:21
Občas mám pocit, že se proti mě všechno spyklo. Věc, kterou sem toužil mít v divxu už strašně dlouho, byla na ftpku právě v době, kdy sem všechno přeinstalovával a po filmech nekoukal. Ááááchjo.

pondělí 31. března 2003, 13:18
Překvapil mi web našich dopravních podniků. Graficky hrozný, až odporný, ale jdou tam jednoduše najít všechny informace, který může člověk na webu DP hledat - a to se cení. Dokonce je tam ke stažení i mapa všech linek.

pondělí 31. března 2003, 11:18
Reinstall finished. System tuned and ready. Po skoro tejdnu jdu zase normálně pracovat.

pondělí 31. března 2003, 9:26
Hurááá, díky Tomymu už zase funguju. DW se našel, nainstaloval a tradá, webík je zase v provozu. Jenom škoda, že se mu nemůžu teďka moc věnovat. Přecejenom musim zapracovat na věcech, který posledních několik dní stály. Je to dný, ale instalace mýho novýho kompa dostala přednost před pracovními povinostmi :)) Ještě zbývá doladit pár maličkostí, ale to už sou vážně drobnosti.

pondělí 31. března 2003, 7:24
Ozyvam se po tydnu, v tezce nouzovem rezimu. Porad ziju, ale neda se to rict o mym kompu. Postihla me zavada disku, data v prde... no vite kde. Pomalu se z toho soku probiram zpatky k zivotu, behem tohohle tydne se snad vsechno vrati do starych koleji. Ted uz je to jenom o tom, abych si nezapomnel prinest CDcko s Dreamweaverem, notepad.exe neni muj oblibenec :)

úterý 25. března 2003, 9:53
Je několik druhů rán. Pondělní, prvněvtýdnové, pokalební, zhulené, opicové, prvněpodovolenkové. Všechny jmenované (snad kromě pondělního) se mi sešly dneska ráno u dveří. První den v práci po dovolený, začátek týdne, zhulenost ze včerejška a opička k tomu. Nechtějte po mě nic, prosiiiim :) Chci jen žít a přežít, než mi to tu dneska skončí.

úterý 25. března 2003, 8:14
Uááááá, to byl víkend. Sekec mazec a hroznej úlet. Mozek mi odešel někam na vejlet a vrátil se o pár závitů hubenější :) K tomu ještě včerejší lítání po městě, divadelní představení spolku Brázda, mnoho brček u Tomyho na bytě a... dneska ráno sem s chutí zaspal :) O to větší tempo musim nasadit teď, ale při tak krásnym jarnim počasí mi to ani nevadí. Prostě venku je nádherně a mě taky.

pátek 21. března 2003, 7:51
Celková kondice se projevuje i na četnosti updatů a jejich kvalitě. V poslední době stíhám spoustu věcí, únava roste a webík jde tak trochu mimo. Prostě kdybych měl každý ráno pořešit všechno, co je k pořešení, a ještě k tomu aspoň trochu kvalitně, dělal bych tak tři hoďky "nic". Samozřejmě z hlediska zaměstnavatele. Což nejde, takže sorry, ale zase to bude bez reportu ze sobotní akce. Víkend to snad vyřeší a já konečně všechno napíšu.

pátek 21. března 2003, 7:33
Pááátééééééék. Poslední den v práci i v Plzni. Někdy večer nebo odpoledne vyrážíme na cesty. Na poslední chvíli byla z finančních důvodů zrušena Ostrava a vymyšlen Liberec. Takže kdo jedete do Liberce na Aquasky, uvidíme se tam.

Už si fakt potřebuju odpočinout, tenhle týden byl úplně pekelnej. Dobrej, ale unavující. Moc kompů, moc rozbitejch kompů, moc další práce. Zkrátka a dobře, já chci dovolenou!

čtvrtek 20. března 2003, 7:31
Spousta práce, nejen pro nemocnici. A začala válka s Irákem, komentářů bude určitě všude dost a tak jenom řeknu, že podle mě je to první z válek o poslední zbytky ropy na planetě. Dřív nebo podějš ropa dojde a dřív nebo pozdějš se o ní začne válčit. Válčit už se začalo...

středa 19. března 2003, 12:56
Tak za dnešek se musim pochválit. Až na pár maličkostí sem dokázal kašlat na práci a dělat si svoje :) Vytisknul sem si obaly, vypálil spoustu CDček a tak. Prostě sem jednou konečně (ne)pracoval jako většina lidí tady a nehonil se za prací, za kterou stejně nedostanu ani vindru.

středa 19. března 2003, 6:45
Každej den byl stejnej, nic sem nestíhal, začínalo mě to štvát. A tak jsem se rozhodl s tím něco udělat. Asi tak nějak by moh začínat dnešní díl seriálu mýho života. A fakt! Jednou sem si dal nechtěně po obědě kafe, a domů sem došel bez pocitu ospalosti, nevyspalosti a únavy. Prostě sem mi nechtělo spát (divný po kafi). Stihnul sem spoustu věcí a tak mě to překvapilo, že to tenhle týden dělám systematicky. Předevčírem to sice chtělo kafata dvě, ale co...

Příjemným efektem je spousta času, spousta restů hotovejch a bezvadnej pocit, že nejenom v práci je za mnou vidět nějaká práce. Někdo může namítat, že je to jenom díky kofeinu v krvi a měl bych to dokázat i bez něj, jenom potlačením vlastní lenosti a únavy, ale to už by chtěl přecejenom moc. Snad časem, prozatím je pro mě úspěchem i to, že odpoledne doma neusnu.

Mimochodem, taky máte ráno v poště tolik spamu?

úterý 18. března 2003, 9:28
Tedaaaa, takovej blbinec tu už dlouho nebyl. Spousta telefonů, spousta práce, ale přesto celkem klídek. Nikdo nestíhá, tak to berem prostě popořadě a nikdo se nestresuje. Tak to má bejt :)

úterý 18. března 2003, 8:17
Včerejší den by se dal zapsat černou (nebo bílou?) křídou do komína. Mírnej zmatek, první den dělání skladníka... Rozpadly se mi kalhoty, prošlapal sem se skrz podrážku bot a nemám na obnovení ani jednoho z toho. Kalhoty sem naštěstí vzal ze skříně jiný, ale s botajdama je problém. Objevil sem zrovna celkem slušnej výprodej, kde maj i ty samý, co právě nosim, jenom mít šestnáct stovek. Sakra, potřeboval bych, aby mi lidi splatili dluhy.

Pomocí dvou kafí se mi povedlo udržet se vzhůru a v aktivitě až do večera, a tak sem se odhodlal k zoufalému kroku. Po (jak sem pozdějš zjistil) víc než roce roztřídit účty, složenky, doklady, předvolání, odvolání a další úření hovadiny. Halda toho byla nemalá, dokonce sem objevil i svojí modrou knížku :)

pondělí 17. března 2003, 6:59
A máme tu další krásný pondělí, Sluníčko svítí už od rána (totiž od vstávání) a mě čeká celkem pěknej tejden. Sice plnej práce, ale v pohodě. Všichni tu maji dovolenou a tak stráž držíme jenom tři civilkáři, dva zaměstnanci v činné službě a dispečerka. Spousta práce na málo lidí, ale snad žádná buzerace :)

Víkend proběh v těžkým neklidu a chtělo by to věnovat mu samostatnou kapitolu... Nevim jesli to stihnu sepsat dneska (rád bych), ale doma by se mi to mělo snad povést. Protože to fakt byl rachot! Doslova a ve všech smyslech...

čtvrtek 13. března 2003, 13:17
S nemalým pracovním vypětím se mi daří likvidovat hory úkolů, asi deset telefonátů snad vyřešilo i zádrhel s projektorem, takže téměř nic nebrání zítřejšímu dni plnýmu zařizování i volna. Prostě den D je zítra, držte palce ať to všechno klapne. Teda mě projekce a LEEmu všechno ostatní na junglový stagi.

čtvrtek 13. března 2003, 6:45
Padla na mě divná nálada. Nic nestíhám a všechno se mi tak nějak bortí pod rukama. Mno... zas až tak katastrofální to neni, ale jedna špatná zpráva a jedna omylem smazaná důležitá sms mi přidělaly spoustu starostí. Sedim jako na trní a čekám, co se z toho všeho vyvine. Nejspíš budu úplně za magora.

K tomu všemu (správnej) pocit "nemám ani vindru, pitomá civilka a pitomej život" a blbej den je na světě. Vůbec do ničeho se mi nechce a nejradši bych několik dní (týdnů nebo měsíců) přeskočil. Bleee, fuj.

středa 12. března 2003, 8:50
Jaro definitivně dorazilo. Teda aspoň podle "odpoledních aktivit". Sezení na bytě pomalu nahrazuje zevlování po městě a od včerejška dokonce už i kolo :-) Krátce, ale krásně sem se projel a těšim se, až přestane bejt takhle mokro a blátivo. Tyhle vlastnosti povrchu dělaji cyklistiku tak trochu špinavou záležitostí...

Večer se ozval LEE, že jde na chvíli do Adrie. Vyrazil sem taky a přišlo mě to sakra draho. Jako magor si štípu lístek v tramvaji skoro pokaždý, když přes den někam jedu. Už mě to stálo skoro tolik jako tramvajenka (jenom je to rozložený do menších výdajů)... No a včera sem jel bezstarostně na černotu, když tu se vynořil odněkud revozor. Totiž revizoři. Nechápu jak a proč, ale do prázdný tramvaje v devět večer jich naběhlo pět. Stálo mě to poukázku na tři kilča, po deseti dnech už litr. Ještě že je zítra vejplata.

Celá epizoda ve mě zanechala dojem, že bych měl jezdit na černo častějš. Za těch několik měsíců občasnýho odpoledního ježdění s platnou jízdenkou v ruce NIC. Včera na potvoru 3 kila. A to ještě civilkářům zrušili ježdění zadarmo, takže bych si měl teoreticky za 15% měsíčního příjmu kupovat tramvajenku. No nevim, ale kdybych to bral takhle v procentech, tak při stejný ceně by pro normální lidi musely místo tramvají jezdit kočáry s šestispřežím.

úterý 11. března 2003, 12:51
A jako pravidelně touhle dobou na mě padá ospalost, lenost a nechuť cokoliv dělat. Ale dneska se přemůžu a až dorazim domů, vypucuju kolo a pudu se project. Ať už to mam hotový a ready na jaro.

úterý 11. března 2003, 7:09
Pořád příjemně naladěn sem včera vystřelil z práce rovnou na Škvrňany za Standou a Štípem dodělat jim kompa. První překvápko dne - Stáňa už nebyl doma :) Další překvápko - XOSL se rozběhl na první pokus. A pak už jenom hurá ven, do slunečného odpoledne, jen tak chodit po městě, koukat na lidi a nechat na sebe svítit Žlutýho mozola. I tohle se nepovedlo a pět minut po srazu s LEEm rozpouštíme session.

S výhledem na cestu domů, mírně zabitý odpoledne a zápek doma sem naštěstí neztratil náladu a... vyplatilo se :) Všechno se nakonec vyvinulo totálně jinak a všichni, dokonce i Šmíďákem, sme se sešli zase u Standy. Hehe, vůbec to během odpoledne nevypadalo, ale tohle se faakt povedlo. Celkově příjemný odpoledne, pokec, gamesy, slunce venku, brčka, procházka, pěknej večer a doma pak už jenom hup do pelechu.

Uááá, to už je ráno?

pondělí 10. března 2003, 13:55
A copa pátek! Bohatě by mi stačilo, kdyby už bylo za hodinu.

Jo a jinak... velká změna! V dnešním potravinovým balíčku nebyla bageta, ale plechovka luncheonmeatu (nebo lančmítu? obojí vypadá stejně odporně).

pondělí 10. března 2003, 6:38
Mno... kdybych nska nemusel do práce a moh vyspávat doma, bylo by to úplně ideální. Ale i tak, krásný prosluněný pondělní ráno po pěknym pohodovym večeru po příjemný neděli. Co víc chtít. Takže hurá do toho a půl je hotovo! Teda aspoň čtvrt kdyby bylo...

V pátek dovolená, akce na výstavišti, tenhle tejden bude hodně krátkej. Ať už je sakryš páátéék :)

neděle 9. března 2003, 19:07
Věci se pohnuly kupředu a musim konstatovat, že tenhle víkend byl, teda je :), naprosto neuvěřitelnej. A supeeer.

neděle 9. března 2003, 18:42
Noo, tak to sem nežral. Zvukovka se rozběhla neuvěřitelně rychle, dokonce už jde i net. Zatím příliš štěstí najednou :)

neděle 9. března 2003, 18:25
Příjemně zhulen zapejkám u kompu a tohle sem našel na ICQ v infu jednoho člověka:

Mam takovou nutnost lidem vsechno dopodrobna vysvetlovat a to proto , ze si myslim , ze me moc dobre nechapou :-)

pátek 7. března 2003, 15:00
Tenhle víkend vypadá celkem klidově. Asi ho přečkám doma...

pátek 7. března 2003, 6:43
Chronická únava. Včera byl tak nabitej den, že sem tu vytvrdnul asi až šesti. Přišel a odešel LEE, pak přišel Ladis, chvilku poseděl a i s Tomym nás odvezl domů. Díkes moc, fakt to bodlo :)

Večer doma už sem nějak neměl náladu na nic. Skoro mi i vyhovovalo, že se Standa neozval a nikam sme nešli. Aspoň sem měl čas skouknout filmy a roztřídit je na vypálit vs. smazat. A bohužel, všechny skončily na haldě ke smazání. Divná scifárna Impostor, živá zbraň, animovaný (kdybych to věděl, ani bych to nesosal) Jimmy Neutron, genius boy a hlavně největší úchylárna všech dob - Mechanický pomeranč (The Clockwork Orange). Poslední jmenovaný film mě uzemnil svojí divností. První CD je pouze přehlídka "ultranásilí" (hrdinové sou fakt paka), na druhém CD je je pokus o převýchovu toho nejhoršího z nich. Vězení, speciální terapie a její následky pro zločince i pro společnost. Krátce a stručně - film o zločinu a trestu, kde nevíte, jestli zločincem případně trestaným je společnost nebo vlastní zlosyn. Umělecký film anglické provenience, který mi k srdci nepřirost.

Ráno vykouknu z okna... no to snad neeee! Všude bílo, na teploměru nula a zima je zpátky. Už sem doufal, že ta bílá sračka znova nenapadne. Napadla a ve vrchovatý míře. Haldy mokrýho sněhu se válí všude. Každá větev, každej lísteček, všechno má bílou čepici. Co o to, vypadá to pěkně, ale v březnu poněkud rušivě :) Aspoň že chodníky roztály hned a nemusim se v tom plahočit.

No a výhled na dnešek? Fakt nevim. Zatim mam jistotu spousty práce tady v nemocnici a co večer, zatim nikdo neví. Klasická domluva, že se domluvíme. Takže se nechám překvapit. Na zejtřek se plánuje výprava do Prahy na Zinca, která se mě bohužel netýká. Rád bych si to poslech, ale když nejsou finanční fondy, neni ani zábava... Ale co, bude dobře i tak :) Příští pátek je akce na výstavišti, snad klapne projektor a zúčastním se coby účinkující. Další víkend cesta do Ostravy a Aquasky, o zábavu je postaráno víc než dostatečně. Mrzí mě jenom, že nevyšla domluva s Buffym. Že nemáme kde spát, to by se dalo přežít, už jednou sme šli z Planetu rovnou na vlak a jeli 8 hodin zpátky. Spíš sem se těšil, že ho po dloouhý době uvidim. Snad příště...

A tak vzhůru do práce, mám toho tu docela dost. Ranní poslech muziky mi dneska vyšel, drumík mi tu pěkně vyřvává, nikdo mě to nenutí vypnout a já sbírám síly na celodenní boj s lidskou blbostí, počítačovou nespolehlivostí a vlastní leností :))

Tak začal pátek, poslední ten týdne a svým způsobem první den víkendu.........

čtvrtek 6. března 2003, 8:09
Komunikace. Mezi lidma. Jojo, to je přesně to, co mi nejde. Sedící, mlčící a pozorující. Aspoň tak to vnímám, nedokážu si jen tak pokecat, nechodím na Nyx, nedávám boardy "nechat vzkaz", jenom koukám kolem sebe, analyzuju a hledám souvislosti. Každej sme nějakej, ale občas mě mrzí, že zrovna mě postihlo "tohle". Přicházim tak o spoustu kamarádů a známejch, škoda. Ale vždyť o tom svět neni. Nebo je??

čtvrtek 6. března 2003, 6:40
Práce a nic dalšího. Úplně vyřízenej sem včera z práce vyrazil rovnou za Květákem, získal vzorek a kvačil dál do banky. Po mírnym trapasu (jiná fronta) sme s LEEm okoštovali, pochvalně zamlaskali a oba se šli domů najíst a... ...a spát.

Jenom sem ještě vyvenčil Berťu a usnul únavou, ještě ani nebylo osm večer. No a ránu tu bylo cobydup. Už teď vim, co všechno bych měl stihnout, a je to jen tak tak. A to abych ještě jel na Bory za šéfem vypsat si dovolenku. Chjo, proč sou ty dny tak krátký.

středa 5. března 2003, 8:10
Vůbec sem se nevyspal. Ale ani trochu :) Po práci sem měl spicha se Štípem ve městě u pošty a jeli sme dělat jeho komp. Kompletní přeinstalace XP, čeká mě ještě multiboot na 98. No a od Štípa do Adrie za LEEm, ozvaly se ještě Sany a Zuzka, nakonec i Standa přišel... No a klasika. Dlouhé rozbory nesmrtelnosti chrousta, brčka, pivka i fočus. Příjemnej večer bez zádrhelů.

Člověk jde vlastně z jednoho do druhýho stereotypu. Pořád je všechno stejně. Někdy to nasírá, někdy naopak. A právě včera to byla příjemná změna, kdybych byl ještě k tomu všemu vyspalej, nemám si vůbec na co stěžovat. A to se nestává často :-´)

úterý 4. března 2003, 13:03
Zázraky se dějou! Po roce rozdávání hnusnejch balíčků s jídlem pro civilkáře zaregistrovala nemocniční úřední kobyla, že nám to nechutná a výsledkem je... změna? Nikolivěk. Dotazník! :) Zaškrtat, co všechno v balíčku nechci nebyl problém. Po půl roce denně stejného sortimentu už nejim vlastně nic. Při pohledu na bagetu, májku, lučinu, sýr duko, dudáckou pomazánku, ... no je toho dost... už se mi skoro dělá špatně.

úterý 4. března 2003, 7:58
To byl a je zase den. Včera sem rovnou z práce šel do Stavomontu řešit účet za telefon na 8 litrů. Na ISDN je to fakt dost. Microsoftí sdílení přístupu k Internetu fakt zabodovalo a svou pouhou odinstalací zrušilo totálně všechno. Díky tomu sem se tam sral s ISDN kartou od pěti odpoledne do devíti večer. Bleee, hnus hnus.

Přišel sem domů, ohřál si poleeefku, pustil Bad Company (jako film) a skoro u toho usnul :)

Ráno přijdu do práce, a ani sem si nesed a hnal se na ortopedii C. Další zbořenej komp, takže je na dílně a du dávat do kupy 7 kompů paralelně. Tj. najednou pro ty s delším vedením. :) Říkal tu někdo, že civilka je flákárna? Pujčte mi ho a vysvětlim mu to ručně...

A to nemluvim o tom, že cestou z práce jdu rovnou na Škvrňany pomáhat Štípovi s kompem. Zbořenejch počítačů už začínám mít celkem dost :))

pondělí 3. března 2003, 14:24
Sakra, to už je hodin. Teďka sem zjistil, že vnitřní hodiny se mi dneska zpozdily asi o dvě hodiny. Najednou koukam a nevěřim vlastním očím.

pondělí 3. března 2003, 10:43
Co se stane, když při pití čerstvě uvařenýho kafe zakašlete? Vznikne spousta bublin, který vzápětí odletí všemi směry neuvěřitelnou rychlostí. Výsledkem je zablitej, sladkej a lepkavej stůl, klávesnice, monitor, telefon, notes a ve výsledku i já. Zato vody je v hrnečku tak půlka.

pondělí 3. března 2003, 10:09
Umírám hlady, úplně hrozně.

pondělí 3. března 2003, 6:50
Pohoda víkend, přestože sem skončil totálně bez peněz. Chudej civilkářskej plat mi došel a teď buď vydržim bez koruny (doslova) až do příštího pátku, nebo mi někdo pučí. No... je to utopie doufat že dva tejdny přežiju bez koruny, spíš bych měl zapřemejšlet, kde vzít pětikilo.

No ale dost bylo zoufání, svět má i lepší stránky. Třeba přicházející jaro. Venku už už vyrašit travka (tráva obecná), stromy nalejvaj pupeny, teplotoměr sedí na deseti stupních a prší. Všechno z toho je celkem příjemná změna. Nechal sem ve skříni zimní neforemnou kouli a vyrazil v jarní bundě. A hned je mi líp :)

V sobotu sem zkouknul Čokoládu. Film, ke kterýmu sem se dlouho nechtěl odhodlat, považoval sem to za divnej slaďák. A ono ne! Sice se tu a tam nějaká ta aférka vyskytne, ale jinak v pohodě. Chytrej film neurčitě v padesátých až šedesátých letech (asi) tohohle století. Lidská blbost v plné kráse, dospívání nejen dětí, krása obyčejného života i schopnost víc dávat než brát. O tom i o spoustě dalších věcí je Čokoláda. Vřele doporučuju na klidnej večer. Rozhodně to neni akční film, ale nudit se nebudete.

Neděli sem zčásti prospal a odpoledne vyrazil s posledním zbytkem zeleniny za Standou. Prošli sme se mezi panelákama, zabuřtili, zhodnotili včerejší dost povedenou akci v Inspiralu (ve Standovo případě faakt dlouhou :) a pak už jen potkávali známý lidi. V poslední době je tohle slovo vidět celkem často, ale zevl je zevl a tenhle se fakt poved.

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 01.04.2003 15:08   
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]