motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

středa 30. června 2004, 21:52
Trochu chvástavě přiznávám, že ze sebe mám radost. Ještě před pár týdny sem někdy ani nedokázal vstát z postele a proležel celej den. A přesto (nebo proto?) se teď dokážu vybičovat k celkem solidní aktivitě. V práci testuju od rána do večera a ani doma se neflákam. Furt něco dělam... Úplně se nepoznávám :)

Včera večer sme se Standou sepsali jeho životopis, snad mu to vyjde. Dneska už mu nesu z netu vytisklejch pár návodů "jak se chovat na pohovoru", ale nemyslim, že to k něčemu bude. Celkem je toho devět stránek a to má tak na tejden nepřetržitýho slabikování. Dyslektik s kulí z češtiny a ještě špatnejma očima, ideální čtenář :)

Původně sem měl touhle dobou Hawlisovi přeinstalovávat kompa, ale zjistil že má spoustu práce a nemůže si dovolit několikahodinovej výpadek kompu :) Holt bude muset zjistit sám, že údržbu se nevyplácí odkládat. Až mu to spadne úplně a přijde o data (ne, že bych mu to přál, to néé), pochopí... Mě ale celkem vyhovuje, že mám volnej večer. Moh sem v klidu zůstat dýl v práci, dopsat si elaborát o Exchangi a zejtra už mi to nebude zabírat čas. Dostal sem se díky tomu i k webu a vůbec, po pár dnech mám zase klidnější večer. Je to pohoda, vykoupat se dřív než v půl jedný ráno a usínat pod sprchou...

Dnešek měl vlastně jedinou vadu na kráse. Mírovi jeho táta neschválil upgrade kompu, tudíž ani upgrade mýho zlatíčka se nekoná :( Karel neprodá svuj přebytečnej komp, získaný prachy tim nepoužije na přestavbu auta na plyn a bude dál lejt proudem benzín do toho svýho dvoulitru. Pan Janeček možná ani neví, kolika lidem tim svym jedinym NE udělal čáru přes rozpočet :((

pondělí 28. června 2004, 20:38
Víkend ve znamení klidu, odpočinku a léčení. Ani trochu se mi nechtělo lozit po městě s kámíkama dlouho do noci, v pátek sem to zabalil po desátej a vydal se k domovu. Vyšlo to jen tak tak, magická přitažlivost oné místnůstky mě dotáhla domů na poslední chvíli...

V sobotu už se mi dařilo zase o dost líp a tak sem risknul fotbálkovej turnaj v Subwayi. Zase sem nevydržel nijak dlouho. Jednak došly finance, jednak se mi vůbec nedařilo (asi chyběla podpora alkoholu a thc) a jednak mě zase nepříjemně začalo pobolívat břicho.

No a tak první relativně delší noc moje tělo prožilo až v neděli. Říkám relativně, protože domů sem přišel někdy kolem půlnoci. Na aktuální zdravotní stav to byl malej rekord. Vyrazil jsem k LEEmu koukat na fotbal, ale úplně sme to zapekli. Ještě odpoledne sem si u Oskara s vidinou ne-u-televize-strávenýho-večera předplatil fotbalové zpravodajství. A tak jsme se nechali uchlácholit žádnou přicházející SMS a seděli u kompu. Až celkem pozdě se s úžasem zjistilo, že už to je 3:0 a celej zápas nám utek. :(

No co, neviděl sem ani konec, protože se ozval Goméz a unesl mě ke svýmu čerstvě zbořenýmu kompu. Bohužel, žádný kouzlo mě nenapadlo a tak nezbylo než zkonstatovat, že mu elektrika vymlátila dva SATA disky. A při troše štěstí jenom ty dva disky...

Ranní vstávání mi zpestřil Oskar, když mi v 6:03 poslal aktuální zprávu vysoké informační hodnoty, že naši zdolali Dánsko. Děkuju, hned sem odhlásil aktuální zpravodajství a šel si arbajtit.

Dneska už sem v práci vydatně testoval. Teda vydatně. Moje čtyři zpracovaný bugy za den nejsou nic moc, ale kdo by co chtěl. Začínam a výkon se určitě bude postupně zlepšovat. Pokud můžu soudit, kolem je dost workoholiků a tak mám co dohánět :)

Po těch několika měsících domácího flákání se mě zmáhá únava z nenadálý změny denního rytmu. V sedm vstát, po osmej bejt v práci (jako jeden z posledních). Mezi pátou a šestou z práce (jako jeden z prvních), domů umejt nádobí a vyvenčit Berťu. Když si chci sednout ke kompu a něco tvořit, je kolem osmý večer a nemám náladu vůbec na nic. Snad jen na spánek, ale ten luxus si nemůžu dovolit. Ještě teď se musim připravit na Standu, ke kterýmu jdu na půl jedenáctou.

Už dlouhodobě by chtěl "taky dělat s kompama jako my", a protože se naskytlo poměrně jednoduchý místo, který by moh se svojí základní školou zvládnout, čeká nás porod životopisu a psychická příprava uchazeče. Asi to pro něj bude spousta novot, ale snad to výběrový řízení na pozici "skladníka v krámu s kompama" zvládne :) No a až bude životopis napsanej, nebo na něj bude aspoň založeno, půjdu si pak domů pro další nedostatečnou porci spánku. A ráno opět pracovní proces.

Supeeer, já chodim do prácéééééé :) A pěkně mi to sere, abych řek pravdu.

čtvrtek 24. června 2004, 21:42
První dny v práci jsou poznamenaný čímsi ve mně, ne nepodobnýmu salmonelóze. Do detailů zabíhat nebudu, ale ze včerejška na dnešek sem "spal" (resp. běhal) asi třináct hodin. Jen tak tak sem se doplazil domů a rozklepanej zimnicí zalezl do pelechu. Měl sem si za domácí úkol přečíst manuál, ale z toho sešlo. Spánek, resp. pokus o něj, zvítězil.Za jeden den pět kilo dolů by mě sice těšilo, ale ne za cenu těch křečí. Nejhorší je to dilema. Sedět v práci s křečema v břiše, nebo jít k doktoru a bejt na neschopence dva dny po nástupu? Jedno horší než druhý, i Hamlet to měl jednodušší...

Mimochodem, v kanclu se ukrutně řeší fotbal. Sem zvědavej jestli to je jenom momentální poblouznění kvůli ME, nebo trvalej jev. Momentálně si připadam trochu jako ignorant, protože sem ani nevěděl, jak dopadlo naše utkání s Germánií. Natož abych byl schopen (a ochoten) diskutovat o kráse jednotlivých akcí. :)

úterý 22. června 2004, 18:40
Joj, tak to sem se doost přehlíd. On je TynglTangl až v srpnu! Tak to je pohodaaaa :)

úterý 22. června 2004, 17:57
Dojmy a pojmy z prvního dne v nový práci jsou celkem pozitivní. Příjemný a normální lidi kolem, žádný exoti :) Čekal sem, že potkam pár známejch. Ale že až tak... to mě dostalo. Odhadem tak s patnácti lidma (z celkem plusmínus 80) sem buď už někde dělal nebo se známe ze školy. Spolužák z vejšky mi dělá šéfa a tak. Docela prča.

Podepsal sem pár lejster a zejtra už bych měl mít kompa. Prej asi Athlon na gigu, ale budiž. Nepotřebuju super výkon, tak proč pořizovat drahej kepl, že. Z čeho sem tak trochu vykulenej, je stoprocentní softwarová čistota. Windows, Total Commander, Office a toť vše. Zbytek freeware, žádný StyleXP, pěkně zelenomodrý XPčka jako z instalaček.

A tak si zejtra dám ochutnávku novýho životního stylu. Od výplaty k výplatě (odliš od "od podpory k podpoře"), vstávání ráno na osmou a ne na druhou odpoledne atd. Myslim že tim ze mě spadne i ta hnusná chronická lenora a nechuť cokoliv robit.

Jo a mimochodem, s TynglTanglem to vypadá dost bledě. Nejspíš nepojedu nikam, protože a) nemam kačky a b) budu asi hlídat byt a papoucha, protože mamka jede k moři na dovolenou. Ale hlavně ty kačky, to je dost zásadní problémek. Rád bych, aby se to nějak dalo do kupy.

neděle 20. června 2004, 20:35
Jupííí, našel sem práci. Nakonec ani nedojde k tomu stěhování do Prahy, od úterka nastupuju do Keria na technickou podporu a testování kvality produktů. Sám sem zvědavej, co to bude obnášet. Takže teď už jenom najít nějaký bydlení, odstěhovat se a můžu si vegetit. LEEmu se asi odstěhuje spolubydlící, takže i ten byt by se v dohledný době moh vyřešit :)

Jinak tenhle víkend byl dost divnej. V pátek hoodně velká radost z nově nalezený práce, jenomže mě ten pocit hodně rychle přešel. Přihnal sem se domů a těšil se, jak bude máti ráda že mám job. Místo toho mi bylo řečeno, že léto je za rohem a abych laskavě koukal do svýho programu zamontovat mytí oken. Když zvládam lítat furt někde venku a nevedu životní styl, kterej odpovídá mýmu věku, tak bych taky měl stihnout trochu pomoc a vydrhnout skla. Grrrrr, aspoň večer si spravim chuť.

Jenomže ani to nevyšlo, byl to jeden z nejtrapnějších pátků. Z kámošů nedorazil nikdo, všichni to zapekli doma nebo někam zmizeli, a tak sem ve městě zůstal sám. Známejch se pár našlo, ale... Prostě sem chtěl jen oslavit konec půlroční nezaměstnanosti, zapít novou práci, spravit si chuť po mátinky ignoraci. Nebylo s kým.

A tahle mizerná nálada mě drží furt, včera na grilování u jezírka to bylo o dost lepší. Až do dnešního rána. Probuzení byla zase taková divná pecka do hlavy. Možná je to tim počasim, venku je hnusně a černá obloha mi fakt nepřidává.

úterý 16. června 2004, 0:24
Stále bez práce a bez netu. Jebe mi z toho (z obojího), ale přežívam. Ufff, v pondělí jedu na pohovor do HP, tak kdyby to vyšlo, bude ze mě Pražák :)

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 03.07.2004 20:13    
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]