motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

úterý 30. dubna 2002, 15:57
Zrovna sem psal tenhle záznam a bum bác... blue screen a už to bylo v kelu. Až tak moc, že při rebootu se objevila divná hláška "registry I/O operation error, contact your system administrator". Tak sem se kontaktoval a poradil si ještě jeden reboot :) Pomohlo to, už to aspoň startuje, takže v tuhle chvíi čekám, jak dopadne system rollover z backup serveru. Je tam stav z dnešního rána, takže ztráta nebude až tak katastrofální. Aspoň vyzkoušim, jak to funguje...

Včerejší večer měl nečekaný vývoj a ještě nečekanější konec. Přes hodinu jsem stepoval ve městě na jednom místě a čekal na Tršíka. Neměl telefon, takže mi nezbývalo než čekat. Dočkal sem se a pak už to šlo. Večerní kalbička, nakonec sme seděli jenom s barmanem v zamčeným Mixu (nahoře), kecali a popíjeli asi až do jedný hodiny. A ráno mě taky pěkně bolela hlava :)

A ještě zpravodajství o aféře civilka. V pátek jdu na pohovor do Fakultní nemocnice. Když to klapne, čeká mě tam klidná práce správce sítě...

Fakultni nemocnice Lochotín

pondělí 29. dubna 2002, 12:51
Pomalu a jistě dostávám syndrom zaměstnance ve výpovědi. Dodělat resty (hlavně ty svoje :), sepsat závěť pro mého nástupce (bude-li jaký), sepsat seznam svých věcí, které tu nesmím zapomenout, sepsat seznam dalších věcí které tu nesmím zapomenout, sepsat seznam věcí, které tu chci zapomenout (třeba komp s ftp), a hlavně, na nic nezapomenout!

Vlastní práce se pomalu a jistě dostává na vedlejší kolej. Moc mě to nesere, protože kdybych chtěl stíhat všechnu svojí práci, nedělám nic jiného a stejně to nestihnu. A já teď potřebuju dělat všechno možný, jenom ne pracovat.

Rok a půl sem se snažil zařídit si to tu "jako doma". Když už se mi to skoro povedlo a všechno funguje podle mých představ, civilka... Doprdeléééééééé. Jestli se budu mít kam vrátit (a jestli budu vůbec chtít), najdu tu všechno v dezolátnim stavu.

pondělí 29. dubna 2002, 10:16
Ahojte, tak se zase ozývám, o několik let starší a o spoustu starostí chudší. Už dlouho jsem měl divný pocit kolem žaludku, že už na mě moc úřadů dlouho zapomínalo a že se to určitě ve špatné obrátí. A taky že jo...

27. května mám přijít na magistrát na jednání ve věci doplnění údajů a projednání nástupu civilní vojenské služby. Takže scháním nějakou slušnou civilku. Jedna se začíná rýsovat, ještě aby to vyšlo. Čeká mě rok a půl bez peněz, ale vlastně se na to těšim. Hlavně že bude změna a že vypadnu z tadytoho blbákova.

čtvrtek 25. dubna 2002, 9:51
Jaká maličkost může skazit náladu. Mě jí právě kazí na poště ležící dopis doporučeně, s doručenkou, do vlastních rukou. Blééé, ať je to co je to, mám strach. Že by si vzpomněli s civilkou? Jenom to ne....

středa 24. dubna 2002, 15:12
Achjo, další den blbec. Desítky maličkostí, které zaberou veškerý čas a člověk dělá, dělá, dělá a nic z toho. Na větší záznam se asi nezmůžu because of no time.

úterý 23. dubna 2002, 11:03
Před týdnem mi zkolabovalo ICQ, tak jsem nuceně přešel na nový build #3727 a po týdnu používání musím vyslovit slova chvály. V kombinaci s ICQ Plus nemůžu říct nic negativního. Vypadá to pěkně a pokud jsem si všimnul, byly odstraněné všechny mouchy starších buildů.

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvyknul, že minimalizační tlačítko skutečně ICQ zminimalizuje, schování do traye (ví někdo, jak se to řekne česky?) je teď přímo křížkem pro zavření okna a vypnutí celého icq je jenom v menu. Ale teď už je to v pohodě a vážně si nemám na co stěžovat.

Jestli teda máte nějaké problémy s ICQčkem, upgradujte. Stojí to za to.

úterý 23. dubna 2002, 10:40
Nebe se vyjasnilo, venku krásně svítí slunce a já nemusim do Loun. Faaaajn, během několika minut se zase vrací představa dobrého dne a spousty stihnutých věcí. Jen tak dál a hlavně to nepokazit...

úterý 23. dubna 2002, 9:53
Tenhle týden jsem si dal takový úkol. Nikam nebudu večer chodit, nebudu hulit, nebudu pít, nebudu utrácet za fotbálek, ale zato stihnu zprovoznit mátinky škodárnu (jak já se v sobotu netěšim na chalupu...), dodělám inventarizaci CDček, připravim si obaly, odnesu to všechno do práce, vytisknu a možná i něco vystříham. Prostě takovej netradiční tejden. Konečně bych udělal většinu věcí, které už hodně dlouho odkládám.

Jo, houbeles. Už včera to krachlo. Rovnou z práce sem vyrazil za lidma k řece, pak do Domina (huráá, už otevřeli zahradu), nakonec na Bakardi a domů sem dorazil v půl jedenáctý :)

Takže dneska už to zvládnu, zařídim spoustu věcí a mezitím se nezhulim ani nic. Taková rekreace to bude, hehe. No uvidim, jak se to povede. Zatím to vypadá, že pojedu do Loun a kdy se vrátim, to nevim...

pondělí 22. dubna 2002, 17:25
Končí pracovní den a vůbec nemám pocit, že se mi něco povedlo upracovat. Jo, dojel jsem si do servisu vyzvednout baretii do auta a zapojil ji (kupodivu to po zimě nastartovalo). Ale to je tak všechno. Celej den jsem se tu jen tak plácal a trávil čas spoustou prkotin. Už mě to tu vážně nebaví, jdu domů a prdim na práci. Nechci na ní myslet dřív, než zítra ráno.

Mimochodem, stala se mi stejná věc, jako loni. Přišlo jaro, stromy se ozelenily a já si zase nevšim začátku. Všude holý větve a najednou pic, všude zeleno. Nic mezi tím jsem neviděl... Můžu se tak maximálně uklidňovat, že sem to možná proležel doma, ale to je fakt slabá náplast. Jaro je prostě tu, kde se vzalo, tu se vzalo, ale je tu. Sláva!

pondělí 22. dubna 2002, 12:35
Yuch, a další tejden se převalil a je tu zas pondělí. Hurááá :)

No takže teď podle skutečnosti. Bléé, zas je tejden v prd* a člověk aby bojoval o holej život proti skutečně záludnému nepříteli - pondělku. Zvlášť, když o víkendu dělal všechno proto, aby pondělí bylo co nejkrutější.

Páteční večer začal cestou do Prahy. Lístek tam je za 140 kaček, lístek zpátky taky. Přesto (nebo právě proto?) je to za 150 dohromady, když si koupíte rovnou zpáteční. Takže příjemně naladěni výraznou slevou usedáme do vlaku a objevuje se flaška vodky. "Eeeh, cože?" "No dej sííí :-)"

Takže kalíme vodku a ujíždíme do Prahy. Přesun metrem na Palmovku proběh v pohodě, Abaton jsme taky našli, takže nic nebránilo solidní kalbě. Teda jak komu... LEE vykalil dva džusy a jednou si cucnul pivka. Holt paralen v krvi je paralen...

Během večera proteklo hrdlem množství alkoholu větší než malé, vnímání rozostřené a hudba... ta už dodělala zbytek a já mám asi tak od dvou ráno to... okno :) Odpustím si hodnocení hudební stránky akce, protože sem byl tak na maděru, že by nebylo ani trošku objektivní. Jenom ten MC mě tam štval.

Fajn bylo, že sem tam potkal spoustu známejch lidiček, některý už sem neviděl moc dlouho. Ale bohužel, moje množství alkoholu v krvi snižovalo komunikační schopnosti, takže pokec nic moc :(

Sobotu jsem prospal, neděli v podstatě taky. Bylo hezky, chtěl sem jít na kolo, ale nakonec sem to zapíchnul. Dám si ještě voraz, přecejenom to neni tak dávno, co sem ležel doma. Aspoň sem stihnul udělat spoustu ubalů na CDčka.

pátek 19. dubna 2002, 10:20
Grrr, fakt super. Posledních čtrnáct dní mě LEE krmil informací, že o dnešní akci nikde neni žádný info, ani o předprodeji nikdo neví. Vzal sem to jako fakt a dál neověřoval. Dneska narazim na info z techno.cz. Předprodej byl...

Začínám mít chuť nikam neject, nevim proč, ale mám pocit, že to dopadne, jako když sme se vydali na Édu Rushe. Přiběhnem od vlaku před vchod, kde bude frota lidí. Ti šťastněnjší s lupenem z předprodeje půjdou dovnitř, ti ostatní dostojí frontu až ke dveřím s cedulkou "vyprodáno, sold out, seeya tomorrow in OVA" a půjdou domů. My půjdem courat zmrzlou noční Prahou až do čtyř do rána do prvního ranního vlaku.

A to bych vážně nerad zažil znova.

pátek 19. dubna 2002, 10:12
A je tu pátek, poslední work day. Co se bude dít, nikdo neví. Chtěli sme ject do Prahy na Cause 4 Concern, ale podělaly se hned dvě věci. Míra nejede a LEE je nějakej nemocnej. Výsledek - vůbec nevim, co bude.

čtvrtek 18. dubna 2002, 15:21
Akce Nýrsko proběhla bez zádrhelů a já se právě vrátil do práce. Povedlo se mi zařídit všechno, co sem potřeboval, dokonce i pár věcí navíc, čili maximální spokojenost. Takhle kdyby všechno klaplo každej den, bylo by to hodně fajn. Jedinou vadou na kráse je určitá únava a lenost. Mám teď nemakačenko náladu, sedim před svýma dvěma kompama a nechce se mi dělat ani Ň.

Jo, pokud čekáte odpověď na maily poslané na jinak, omlouvám se za zpoždění. V tuhle chvíli přeinstalovávam všechno co můžu, takže momentálně sem bez mailu. Snad to zvládnu večer doma.

čtvrtek 18. dubna 2002, 8:33
Večer jsem chtěl strávit v klidu a doma. Zase se to nepovedlo. Probíhal vcelku klasickej večer u několika malých pivek.

Už několik dnů chci napsat na web Něco (důraz na velikosti toho N). Bohužel, kdykoliv sedim u kompu, nemůžu nějak dát dohromady Co. Cestou v tramvaji, venku, nebo v Delvitě už jsem si na to vzpomněl několikrát. Ale tady, když to ze sebe můžu vymačknout... to ne :( Takže se budete muset obejít bez onoho moudra, hehe. Stejně to nejspíš byl jenom zase nějakej výkřik do tmy.

No, uložim a uploadnu pagesu, vezmu si bundu a vyrazim ven. Dneska mě čeká 70 kiláků do Nýrska, půl hoďky konfigurování WinRouta a šupajdy zase do práce. Tedy domů, najíst, skouknout mátinky auto, vyndat z něj baterku, dát ji nabít a pak teprv zpátky do práce :)

středa 17. dubna 2002, 16:15
Po celodenním souboji se mi konečně podařilo rozchodit scanner. Stačilo stáhnout 50MB (!!) nových driverů a bylo to.

středa 17. dubna 2002, 9:55
Přišel jsem domů, navečeřel se a protože se nikdo z bandy neozýval ani nereagoval, v klidu jsem začal dělat obaly na CDčka, co sem vypálil za poslední měsíc. A najednou, kolem jedenáctý večer, se ozval telefon a ať prej přijdu na Plzeňku.

OK, a tak vyrážim zase ven v dost nečekaným čase. Brčko, fočus, malý pivko. Prostě klasika :) Pak už jenom zkrácená verze spánku a hurá ráno do práce.

Vstal sem pochopitelně pozdě, ale zvládnul sem to, ani nevim jak. Dokonce sem jel o tramvaj dřív než obvykle... Teď už dřepčim v robotě a pomalu ukusuju z koláče úkolů ke zvládnutí.

úterý 16. dubna 2002, 19:43
Končí další pracovní den. Kvůli cestě k zákošovi jsem tu skejsnul do dýl, než bylo původně v plánu. Ale... ale objevil jsem v šupíku zapadlej kousek skanku. Kousek. Asi tak 0,1g :) Šlukna a už tu neni nic. Jsem příjemně přihulen a vyrážim dom.

úterý 16. dubna 2002, 10:14
Včerejší den byl ve znamení šoku. Ono přežít den v práci po třech týdnech sladkého polehávání v domácím ošetřování je úkol, před kterým je zapotřebí mít respekt. Já ho neměl a vyrazil do práce nezvykle brzo, v půl devátý ráno :)

Bohužel, efekt to nemělo žádnej a trpěl jsem jako pes. 'Nebavilo mě to tu' nevystihuje podstatu věci. Prostě hrůza hrůz. Ale aby to nebyly jenom samý katastrofy, večer sem vyzískal novou bundu (thx LEE) místo svojí starý šunky, takže teď už mi neni zima. Musim uznat, že skutečně je rozdíl mezi kvalitní značkovou budnou a nekvalitnim neznačkovým hadrem od čongů.

Teď finišuju s přeinstalováním kompu v práci a za chvíli vyrážim do lesní školky v Nepomuku konfigurovat WinRouta. Fakt se mi tam chce :(

pondělí 15. dubna 2002, 11:55
Tak jsem zase v práci. Plicní chorobu ne nepodobnou zápalu plic jsem přežil víceméně ve zdraví a tak sedim za stolem, přeinstalovávam si počítač a zjišťuju, že mě nějak začíná pálit v krku a i kašel zesiluje. Nejspíš na mě někdo něco hodil. A já, jako blb co seděl tři neděle doma, to hnedka chytil. Asi už jsem dlouho nebaštil žádný prášky, takže hurá do toho, paralen to spraví. Jedinou věc vim jistě, k doktorce nejdu, nechala by mě doma a to faaaakt nechci.

čtvrtek 4. dubna 2002, 10:07
Zdravíčko všem, komu snad aspoň trochu chybělo těch několik novinek z mojho světa. Od chřipky jsem se propracoval k zápalu plic, což mi dneska rozmluvili na plicním. Prý mi vůbec nic není. To ale poněkud nesouhlasí s mým osobním pocitem chrchlajícího tvora. No nic, po dvou týdnech doma a krabici antibiotik mě čeká ještě dalších 7 dní flákání v pelechu. Co se dá dělat, ono se to tu nezblázní.

Všechno to má jedinou vadu na kráse, totiž že už mě to doma úúkrutně nebaví.

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 06.05.2002 9:34   
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]