motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World
Lesní houbárium
8. října 2001
Po dlouhé době se udělalo pěkně, mlha zmizela a na naší bandu přišlo volání divočiny. Lesní zeleň, borůvky, čerstvý vzduch, divá zvěř a... ... a houbičkíííííí. Teda, abych byl upřímnej, pořadí zmiňovaných součástí lesa bylo v našich úvahách úplně jinačí... ale to sem nepatří :)

Vyrazili sme v pátek brzy odpoledne v klasické sestavě, tentokrát rozšířené o nového člena - jméno si prozatím nepamatuju, viděl sem ho jenom dvakrát :) Původní představa, že vyrazíme na louky za Vinice vzala poměrně rychle za své a hnáni náhodou jsme se pomalu ubírali pod Krkavec, místní to nejvyšší "horu".

Při prolejzání palouků a borůvčí jsme, asi jako všichni houbaři začátečníci, narazili na důležitou otázku - Jak vypadá lysohlávka? Vybaveni obrázkovou dokumentací jsme lezli po zemi, zkoumali a ochutnávali každou menší prašivku, která aspoň vzdáleně připomínala hledané magické hříbky.

S rostoucím počtem ochutnaných hub roste i náš pocit, že jich je plnej les. A nejenom jedlejch! S přibývajícím časem je prodírání se roštím v roklinách pořád náročnějsí, mluvení těžší a vůbec se dostavuje mírně nenormální stav. Zatím není jasné, jestli otrava, a nebo trip.

A právě v tehnle okamžik narážíme na plácek, kde neni vůbec o čem diskutovat. TOHLE, tohle je ono! Sedíme na bobku, baštíme a nestaráme se o kolemchodící všudypřítomné babky na houbách :) U lesního závodu, kousek na Hádkem (to je rybník) je nutná zastávka pro regeneraci sil, doplazení se opozdilců a promyšlení dalších kroků. Jde se k vodě!

Tam sme se usadili na lavičky na břehu, a dlooooooouho odpočívali. Asi tak hoďku :) Padlo několik brček, spousta řečí a dočkali sme se rozšíření našich řad - dorazil Newman. Tak tam tak sedíme, tlacháme o nesmrtelnosti chrousta, a podle toho, jak na koho zrovna dolehla jeho vlastní zmydlenost, hrabem botama do písku.

Nevim kdy a koho to napadlo, spíš tak nějak samovolně najednou všichni sedíme na jednom místě a s obrovskym zaujetím pro věc si hrajem na písku jak malý :) Urovnáváme kopečky, vrtáme asi někam do Austrálie a vůbec se dost slušně zapejkáme, když někdo vstane a... Týýýýý vole...

Tohle sme vyhrabali do písku. Může to být cokoliv, od překážkové dráhy pro mravence, po Darth Vadera s monoklem... Samozřejmě že nám to nevydrželo dlouho a zhoubenej mozeq začal hledat novou zábavu. Třeba... třeba bitka!

Jo, to je nápad :) A dva hlavní aktéři do sebe začali mydlit všim, co jim přišlo pod ruku. To znamená větvema :) Kdybych je neznal, docela bych se bál, třísky od nich lítaly na všechny strany.

Nakonec sme se ale přecejenom sebrali a vyrazili zpátky do cilivizace. Cestou jsme sice ještě pár hub našli, ale nic kromě muchomůrek. Ale ty nežer... nejíme.

Pak už jenom zápek u videa a filmu (vůbec si nepamatuju, o čem byl) a dlouhá cesta přes město domů. Zastavili sme se v Šantánu, poslechli DJ ANTa a jeho d'n'b a kolem terária (maj tam fakt divný věci...) si to namířili na kilometrovku.

Zhoubený, zhulený, v absolutní tmě a tichu, kilometr dlouhou a rovnou alejí stoletých lip. Vedle šumí řeka, vítr fouká ve větvích a my si to pomalu šinem směrem panelákové doupě....

Dobrou noc.

razíme někam pryč
dupem do prvního kopce
chut je plná, lehce kulatá, mírně pálavský buquet - JSOU TO ONY!
tadý je hub! ...... jedlejch
uffffff
the rybník
my
to bude masox...
jaxe jmenuju?
... a jedeme dál...
nádech....... a výdech
pííííííííííííít
to je teprv půl pátý?
bitka
taky houba
DJ ANT
hajej, dadej, malej chameleóne
a spáááát....
Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 08.10.2001 22:58   
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]