motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

pátek 31. května 2002, 9:50
Deset dní uplynulo jako voda a já se pořád nějak nemoh dostat k dopsání aktualit. Tak až teď nějak souhrně. Dělo se toho fakt dost a dost.

Ve čtvrtek sem vyrazil se ženskejma do Brna na firemní konferenci. Nuda, nuda, nuda, maximální nuda. Ekonomické ukazatele, business plan, no prostě salesáckej hnus. Takže sem to řešil po svym, permanentně zhulen a smál sem se jim všem do xichtu :) Až pozdě sem zjistil, že kousek od hotelu byly motokáry, takže sme se se mohli trhnout a jít si aspoň zajezdit. No nic, firma nám aspoň zaplatila večer v 'roller skate centru'. Tak sem si vyzkoušel pohyb na kolečkách :) V podstatě jako na normálních bruslích, jenom sem to za ty roky pozapomněl. I se mi povedlo překonat tu nejlehčí překážku, ale málem sem se zabil :))

Jako bonus sem pořídil v Penny jedno balení tomatových polévek a vyrazil do Prahy. Chvíle chození, srazík s kámošem, chvíle chození, sraz se zbytkem party a vzhůru do Libně na Kemala. Akci rozebírat nebudu, to už za mě udělal LEE, takže pokračujem.

Další dny se nesly v klasickém duchu 'práce, hakis, špeky, pivko' a v úterý - voila - krevní testy ve fakultní nemocnici kvůli civilce. Nabrali mi asi čtvrt litru, a výsledky prej budou příští týden. Podle žádanky o vyšetření to na toxikologii nepůjde, takže pohoda :)

Díky spoustě vyšetření sem se ulil na dva dny z práce a tak sem měl dost času si vyřídit všechno ostatní. Koupil sem si heka, nový kalhoty a tak... Od včerejška už se pracuje na nastávajícím víkendu na chatě. Sehnat auto, sud, pípu a všechy další nezbytnosti pro veselou noční akci na chatě v Hromnici. Udělalo se fakt krásně, takže našemu dlouho očekávanému výletu už nic nebrání.

No a teď k horším stránkám tohohle týdne. Dík všem za podporu Mírovi, bohužel jeho stav se vůbec nelepší. Spíš naopak, je to čím dál tím víc beznadějnější. Pokud se nestane zázrak, až do konce bude na umělém dýchání, bez možnosti pohybu a při plném vědomí. Co to znamená v praxi si asi umí každý představit...

středa 21. května 2002, 15:15
Sorry, že to tu zanedbávam, ale nějak nemám chuť to řešit. Je spousta myšlenek, spousta nápadů, dokonce i ten čas by byl. Chybí chuť, nejenom do psaní, ale úplně do všeho.

Zítra jedem na konferenci do Brna, podívám se za Adamem a v pátek zpátky. Zůstanu cestou v Praze, juknu na Kemala a budu přemýšlet co s načatým víkendem. Uvidíme, co se vyvrbí.

pondělí 20. května 2002, 16:35
Víkend byl vlastně jenom o zabíjení času a zapomínání. S mátinkou na chalupě, s bandou někde u pivka nebo na kole, sám doma, všude se člověk snaží jenom přežít a neuvědomovat si, co se vlastně stalo, a tvářit se pokud možno normálně. Jenomže ono to nejde. Můžete se přetvařovat dost dlouho, ale tvářit se jako geroj nemůžete pořád. Včera to na mě přišlo cestou z kola. Depka, smutek a černý myšlenky. Nakonec sem seděl po tmě na obrubníku u vchodu a prostě brečel.

Možná to bylo návštěvou za Mírou v nemocnici. Až nepříjemně mi to připomnělo dobu, kdy sem na JIPku chodil za tátou. Už je to skoro pět let, ale pořád to v člověku je a teď se to jenom oživilo. Za poslední dva roky sem se s Mírou viděl skoro každý odpoledne a teď leží, hadičky všude možně i nemožně a nikdy už nebude chodit. Když to dopadne fakt dobře, bude jednou možná moct pohnout rukama od loktů dolu.

Zasraný kolo.......

pátek 17. května 2002, 17:18
Ani nemám náladu na nějaký rozepisování se. Venku je krásně a mě je to tak nějak jedno. Mám kvanta práce a mě je to tak nějak jedno. Všechno stojí za prd.

Včera odpoledne se cestou na sraz Míra vymlátil na kole. Co přesně se stalo, nevíme. Bylo to asi minutu před tim, než by se potkal s LEEm. Má přeraženou krční páteř, zřejmě poškozenou míchu a ochrnul.

Krásný jaro dostalo najednou divně černou barvu... Lidi, jezděte opatrně a nedělejte kraviny. Neumíte si představit jaký to je, když se něco takovýho opravdu stane :-(((

čtvrtek 16. května 2002, 10:03
Nádhera. Pěkně sem se vyspal, probudil sám od sebe v půl sedmý, natáhnul kraťasy a mikinu, smotal brčko a vyrazil na Mikulku. Pak v klidu do práce a ještě sem tu byl o hodinu dřív než normálně :))

A teď pracuju jak vzteklej a docela stíham dost věcí. Samotnýho mě překvapuje, jak pohled na město po ránu v vycházejícím slunci může potěšit a spravit celej den.

středa 15. května 2002, 18:11
Místo výroby ISDN zálohy sem dneska poletoval po světě. Další dvě stoky kilásků padly :) Cestou zpátky mě přepadla odpolední lenora a shodou okolností (jako fakt!) sem potkal LEEho s Danem. Skončilo to s celou bandou na vyhlídce u špeka. Takže sem odvez rychle auto do práce (naštěstí už tu nikdo nebyl), rychle nabušil do kompu reporty z dneška a hurá na pivko a buřtíka.

Až dorazí i LEE, asi přijde i s Liborem. Už sem ho neviděl aspoň rok, tak se těšim co se bude dít, hehe. Padam......

středa 15. května 2002, 9:48
Konečně sem se návalem práce prokousal až k dopsání zopár aktualit na web a bum... abych zase někam trajdal na servis. Bleee, nechce se mi tam ani trochu. Plzeň crew si na rozdíl od pár jiných užívá něco jako anti-detox. Podrobnosti už si čtenář domyslí sám :)

Jo a vypadá to, že se mi povede trochu upgradnout kompa na Athlon 1,2GHz nebo tak něco.

pondělí 13. května 2002, 9:15
Juchajdááá a máme tu další týden. Ten minulý byl o dost kratší (mohlo by to tak být klidně pořád :) a ještě jsem si ho zkrátil o pátek. Lahoodka. Delší víkend by se dal vlastně popsat jako mišmaš ježdění na kole, kopání heka, pivka, poslouchání mátinky, pařáku venku a deště venku. Vcelku pohoďka. Trochu mě děsí představa tohohle víkendu. Chalupa s mátinkou a sekání zahrady ještě asi nikoho zvlášť nepotěšila...

Teď si jenom sbalím věci a vyrážím směr Most. Škoda že jedu sám, je to asi na dlouho moje poslední cesta někam, tak sem to chtěl pojmout spíš jako vyjížďku s nějakým kámošem a ono houby. Všechno krachlo a mě čeká 300 kiláků sám v autě kvůli deseti minutám práce...

čtvrtek 9. května 2002, 9:45
Po včerejšku mě chytla pěkná nepracóza. Zajezdili sme si na kole, na pláži u Boleváku kopli do hakise, prostě pohodovej den. Kdyby to takhle šlo pořád, tak bych se ani trochu nezlobil. Asi nejvíc haki bodů nasbíral Míra, když po jednom zvlášt napovedenym odkopu zahlásil Já mám moc rychlý nohy a nestih sem do toho kopnout. :o))

Začínám mít zase hafo zařizování, nejradši bych to tu odpoledne zabalil a asi to tak i dopadne.

úterý 7. května 2002, 15:20
Bláznivej den v práci, dělám úplně něco jinýho než sem chtěl, brk u LEEho a zase práce. Jo a rozbila se mi klávesnice. Každý 'a' napíše dvakrát nebo vůbec. Just another day.

úterý 7. května 2002, 11:17
Včerejší večer sem chtěl strávit v klidu doma. Nepovedlo se... Šmíďák mě vytáhnul do Domina, přišel sem po devátej a domů dorazi po menších peripetiích v půl čtvrtý ráno. Bleeeh, takhle sem si to vážně nepředstavovala. Uklidňuju se tím, že na 6 hodin mi bohatě stačilo 5 malejch pivek, ale....

Každopádně do práce jsem dorazil na půl jedenáctou, ani si ještě nepřečet poštu a psal LEE, abych se stavil na špeka. Neee, mam moc prace a ani nikam nejedu po Plzni. Až odpoledne... Crrrrr, telephoun zvoní. Volali mi z Brna, že prej mam skočit na POP zapojit propojit konzolovym kabelem dva routery. OK, aspoň se můžu stavit u LEEho. Výsledek? Do práce přijdu tak ve dvě a bude zase hotovo úplný houby :)

Přesto zaznamenávám jistý pokrok. Ještě před půl rokem by mě štvalo, že nic nestihnu. Tehdy to až hraničilo s workoholismem. Teď? Blízkost civilky snižuje mojí pracovní morálku pod bod mrazu a mě to vůůůbec ne to... neštve.

pondělí 6. května 2002, 9:50
Po dlouhé době mám v pondělí celkem dobrou náladu. Dokonce i přestože prší. Prodloužený víkend mi vyloženě prospěl. V pátek sem ani nevěřil, co všechno jde namačkat do jednoho dne. Pohovor v nemocnici, zařízení nového telefonu v Paegasu (Siemens M35i za korunu :), asi hodina v práci, hakis, pivka, fotbálek, nečekně i balónek :), nějaký brčka, vcelku solidní klobása na Bacardi, vědomí že nejedem v sobotu na chalupu.

Sobota dopoledne se odhrávala ve znamení vyspávání a odpoledne zase hurá ven. Šli sme se s Mírou podívat do Mlýnské strouhy (alias špekpark) na Millenium Marihuana March. První reakce byla jenom cožeee? Ve strouze byly postavený dva repráky, kolem nich dva gauče a v okolí se povalovalo asi tak deset lidí. Posadili sme se opodál pod stromy, ubalili špeka a čekali, co se bude dít. A taky že se dělo... nic. Začalo poprchávat, aktivní účastníci zabalili nádobíčko do auta a zmizeli. A bylo po pochodu :))

V neděli už se toho vlastně až tak moc nedělo. Vyrazili sme na kolo, objeli rybníky, zakopali si na pláži a po krátkém (leč vydatném) setkání s LEEho švagrem sme se vydali domů. Bohužel, Ladis zrovna pokládal v předsíni koberec, takže sem se nedostal dovnitř a ještě sem mu málem urazil dveřma hlavu... Vystěhoval sem tedy kolo pidivýtahem zase ven a vyrazil na další vyjížďku. Koupil sem si pití, bagetu a vyrazil na prasečák. Tak sem tam jenom tak seděl, koukal z výšky na Plzeň osvícenou zapadajícím slunce a pozoroval stín prasečákového kopce, jak se rozšiřuje na krajině podemnou. Prostě bezvadný nědělní odpoledne.

Nakonec se mi přecejenom povedlo se dostat domů, umejt a k mému překvapení sem ještě vystříhal a obalil asi 30 CDček. Kolem jedenáctý sem zabalil manuální práci a zalehnul k duševní stravě. Přelouskal už sem toho dost, ale 1984 George Orwella bylo sakra těžké čtení. Právě včera jsem se probíjel úryvky z Knihy a mučením na Ministerstvu Lásky. Celkem hrůza, jak to je napsané realisticky a přesto čtivě. Trochu mě zklamal konec, ale dal se čekat. Celkový dojem? Máme se v týhle zemi jako prasata v žitě a ani o tom nevíme. Stačilo pár let zpátky a nejenom že jsem si tuhle knížku ani nepřečetl, ale nejspíš by mi ani nedošlo, že má pravdu. Samo o sobě to dokazuje, že pravdu má.

Takže pokud se nebojíte celkem dlouhého čtení poměrně těžké knížky plné politických úvah o boji neboji "těch nahoře" s "těmi uprostřed" za flegmatického přihlížení "těch dole", určitě si to přečtěte. Stojí za to. Když na to nezapomenu, bude zítra knížka ke stažení.

pátek 2. května 2002, 14:36
Mám za sebou pohovor ve fakultce a vcelku spokojenost na všech stranách. Pokud tedy mu může bejt člověk spokojenej z nástupu na civilku...

Zatim se nebudu moc šířit, co bych měl dělat. Nerad bych to zakřiknul, ala jestli to vyjde, tak bude civilka fajnová pohoda.

čtvrtek 1. května 2002, 14:24
Obnova systému se podařila skoro na sto procent, musim uznat že HP to má zmáknutý.

V úterý večer sme vyrazili na májku k Šídlováku. Spousta lidí, zima, kotlíkářský písně, pivka málo na moc lidí, jedna nožička párku za 35, za hodinu a půl už sme byli pryč :) Zato středa byla přímo ukázková. Na chalupu sme nejeli, venku bylo krásně. Skoro celá banda vyrazila na kolo, zakopali sme si hekýska, poseděli... Fajnový odpoledne před stejně dobrym večerem. I se mi podařilo doma dost věcí udělat a hlavně si konečně připravit k vytisknutí obaly na CDčka.

Dneska byl už od rána v práci podezřelej klid. Za to teď, to je masox... Nevim co dřív, ale už to nepřehánim. Práce bude až bude, hlavně stihnout to co skutečně potřebuju udělat.

Kdyby tak tohle počásko chtělo vydržet až do podzimu, to by bylo hodně v pohodě.

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 06.06.2002 8:42   
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]