motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

pátek 30. května 2003, 14:44
Tohle měl bejt druhej den v práci. Ale neni :) Bez simulací, bez proseb a úplatků, úplně sama od sebe mi doktorka napsala neschopenku až do neděle. Takže pohoda, odpočinek a (bohužel) další nicnedělání. Když člověk vstává v půl druhý odpoledne každej den, je to... no je to prostě na prd. Nějak nevim co s tim, nedokážu prostě vstát brzo :)

Ale jinak je jeden den podobnej druhýmu jako vejce omeletě. Ráno (totiž v poledne) vstát, najíst se, chvilku se poflakovat po bytě, odpoledne vyrazit ven užívat si svobody a večer (v rozmezí 21.30 - 05.30) dorazit zpátky domů. Da capo al segno, ale klikyhák je až po čtrnácti dnech :)

úterý 27. května 2003, 16:00
Ono by bylo o čem psát, dokonce i když vynechám hlášení prospanejch dní :) Jenomže jak je člověk doma den za dnem, pomalu ztrácí přehled o datu a čase. Filmy, muzika, práce i zábava volně tečou z jednoho dne do zítřka a vlastně všechno dohromady je jeden úplně nádhernej relax. Chtělo by to ještě tak tejden, ale to už by mě v práci asi sežrali... Nechám si teda zajít chutě na dalších pár dní lenošení, vydělávání (nemoc je pro mě asi 2x výnosnější než práce) a zejtra nastoupim k doktorce. Uzná mě práce schopným a ve čtvrtek tradáááá, pracovní proces čeká. Všechno to ale závisí na tom, aby mě doktorka uznala.

A to se teoreticky stát nemusí, mám tam bejt zejtra ráno, večer si dem zakopat na turnaj ve fotbálku (stolnim samozřejmě...), nejspíš se to protáhne a... no po třech hodinách spánku budu v ordinaci celkem jedlej. Zahulíme a uvidíme, jak se říká. A realizuje :))

pátek 23. května 2003, 15:30
Tak mě napadlo, že se pokusím zachytit, co dělám doma. A postupem dní zjišťuju, že vlastně neni ani o čem psát. Když si odmyslim spánek, tak vlastně jenom dodělávam finální práce na obalení a přetřídění CDček (opruz celkem), poslouchám muziku (jenom dopoledne, odpoledne už to moc nejde když je mamka doma), koukám na filmy, synchronizuju a třídim data (vzal sem si domů i disky z práce, takže mám teď v kompu 160 GB :), mažu, kopíruju a... ...a spim :-))

Původně sem si naplánoval, co všechno stihnu, ale spánek mi udělal tak trochu čáru přes rozpočet. Ale proč ne, proč to přemáhat. Konečně můžu jednou bez obav spát patnáct hodin denně, nic mi neutíká, nikdo mě nikam netlačí a já můžu prostě vypnout hlavu a spát. Bájo, jediná věc, která mi trochu vadí, je že nestíhám nic z předsevzatých prací. Ale možná byla chyba právě v zadávání si těch úkolů. Možná sem si měl říct ne stihnu to a to, ale nebudu spát celý dny. Možná bych se pak dokázal donutit tuhle jedinou věc zvládnout a praktickej efekt by byl o hodně větší.

Dneska k večeru jedem do Prahy na Matrix - Reloaded, kašel už mě vcelku přešel, tak bych neměl ani rušit ostatní diváky. Zatím sem na tenhle film slyšel hodnocení od dvou lidí. Jeden to označil za nebetyčnou pitomost bez úrovně, druhej za nejskvělejší film všech dob, lepší než Matrix. Tak sem zvědavej, jak to bude vypadat. Matrix i kino. V multikině sem nikdy nebyl, takže zvědavost je o to větší. Ono je to o něčem jinym sednout na Metro a ject do některýho z veeelikejch kin. Takhle člověk sedne na auto, jede sto kiláků do kina a pak sto kiláků zpátky. Kdyby nás v jednom malym Favoritu nejelo pět, bude cesta dražší než vlastní kino :)

středa 21. května 2003, 10:33
Noc na úterý byla poměrně krušná, plná kašle, rýmy a teploty. V úterý už sem se do práce ani nedohrabal a tak sem až dneska potěšil závodní lékařku svojí návšetěvou. Dostal se legitimaci práce neschopného pojištěnce a jdu si válet šunky domů. Mějte se tu fajnově, za tejden (doufam) se zase uvidíme. Seeya a já jdu kosit bacily v krku.

pondělí 19. května 2003, 7:21
Další víkend se překulil, neděle si vzala šest dní dovolený a pondělí celkem rádo zaskočilo. A tak, i když bolavá hlava, nevyspalý oči i zmatenej mozek hulákaj, abych zůstal v pelechu a spal, potácím se směrem k dalším pěti pracovním dnům. Fujtajbl, ani trochu se mi nechce dělat nic z předpokládanejch prací.

V pátek hrál v Praze Doc Scott. Tohohle týpka sem si chtěl poslechnout už dávno, a tak když zhruba před půl rokem moje chorá mysl zaregistrovala, že se chystá do Prahy, úplně sem se viděl jak drandím vlakem po známý trati vstříc super muzice.

Nevyšlo to, místo toho sem se poflakoval po městě s deseti korunama v kapse a doufal, že mě někdo pozve nebo mi založí. Nestěžuju si, všechny tři víkendový večery byly fajn. Pobavil sem se, blbá nálada se nedostavila, ze v sobotu vydělaných peněz se mi povedlo neutratit všechno... zkrátka a dobře nemám na co bych si stěžoval (téměř zázrak u mě...). Až na tu Prahu a Doc Scotta. To mě slušně řečeno mrzí, vadí, dokonce až sere a dovádí do nepříčetnosti.

A tak to tu dál nebudu rozebírat, jdu truchlit za neslyšenou muziku. Jdu truchlit za všechny změny a provary způsobený civilkou, jdu truchulit za všechno, co mi stát způsobil, udělal, sebral a nevrátil. Jdu pracovat a zapomenout na všechny ty provary :(

pátek 16. května 2003, 7:49
Hned po práci sem naložil Štípa a Šárku, odvez je do města a pokračoval k nim domů spravit Standovo kompa. Bios, antivirus, flopyna, zkrátka a dobře menší přestavba, ale teď by to mělo chodit. Doufam...

Pak dorazil domů Štíp, smotlo se brčko zhruba do jedenácti večer sme jenom seděli a probírali život v práci. Vliv pracovního prostředí na vznik sociopatologického chování zaměstnanců - tak nějak by se stručně dalo popsat téma naší asi čtyřhodinový debaty :) A že velká tiskárna a fakultní nemocnice byly ideální objekty na takovouhle debatu...

No a pak už jenom spánek. Padnul sem do postele kolem půl 12 a během minuty spal.

čtvrtek 15. května 2003, 10:35
Objevil sem zajímavý článek na téma mezilidských vztahů, lenosti a neschopnosti. Líbil se mi a chtěl jsem na něj nabídnout link. Jenomže po přečtení komentářů pod článkem se začalo líhnout vědomí, že to je ukradenej text někoho jinýho. Tož link nebude, proč někomu zvedat návštěvnost, když krade, že...

čtvrtek 15. května 2003, 8:38
Včera sem odcházel z práce s přesvědčením, že se konečně vyspim. A jak sem si usmyslel, tak sem i udělal. Jenom s tím rozdílem, že se mi povedlo nechtěně usnout ještě před návštěvou u Meggyho a přenosem spousty dat :) No nic, dorazil sem s víc jak hodinovým zpožděním, předal data a volal LEEmu, kdy a kde proběhne datatransfer #2. Zavolam ti tak za hoďku, kdy se sejdem u Keglyho. A tak sedím doma, hraju Vietcong a... telefon mlčí. No co, LEE chce data ode mne, volat mu nebudu. V půl desátý zvoní telefon: tak co, kdepa siii? My tu na tebe čekáme.

Abych to zkrátil, v sedm večer mi posílal SMS, ať dorazim do města. Teď je o 13 hodin víc, zpráva ještě nedorazila. Vivat T-mobile. Efekt byl ten, že do města sem dorazil po desátej, domů někdy v jednu. Teď to sebe leju kafe po litrech a doufám, že neusnu.

středa 14. května 2003, 8:00
Dopadlo to nad poměry dobře, stihnul sem vlastně všechno. Dokonce i dát vytisklý obaly do tak třiceti CDček. V kalupu strávenej den skončil na klidno u Tomyho doma. Pojídala se výborná pizza, pokuřovaly brčka (z pizzamanem) a obdivovalo SimCity4. Nádherná gamesa, láká mě to si po letech pauzy od SimCity1 zase zahrát na město.

úterý 13. května 2003, 11:44
Výprava za "výplatou" na Bory dopadla nadočekávání. Srážka s úřední obludou mi málem zanechala šrám na duši :) Fakt sou to pablbové, některý věci můžou napadnout jenom účetní...

No nic, prošel sem se městem, pohulil trochu, zmoknul hodně a dorazil do práce pohodovou procházkou v kapkách končícího deště. Bum rána do hlavy, tady rachot největší - nejde nejdůležitější věc v nemocnici. :-')

úterý 13. května 2003, 7:36
Sám sem zvědavej, jak dopadne dnešní den. Zatím mám v plánu spoustu věcí, jak pracovně tak i sám pro sebe, vlastně bych se neměl zastavit dřív, než tak v šest, sedm večer. Jestli se to povede, čeká na mě pocit dobře odvedené práce, zvládnutejch restů a zasloužený odpočinek ve formě spánku tak od devíti večer :)

No uvidíme, jak brzo se to zvrne a já zase nic nestihnu...

pondělí 12. května 2003, 12:11
A jednu poznámku k akci ve Stříbře si neodpustim. Byla tam jedna holka, všichni z ní byli úplně paf, Standa předevšim. Taková přirozená, přírodní, hezká. Zhruba tak nějak jí hodnotili. Nemůžu si pomoct, ale její přirozenost hraničila (podle mě) s blbostí. Prostě ona se chovala tak, jak se jí zrovna chtělo, řekla co slina na jazyk přinesla a byla... no prostě přirozená. Po obvyklejch zábranách "to se dělá a to ne" ani stopy, fakt se absolutně nedalo odhadnout, jakej úlet předvede za minutu (a jakou ostudu způsobí).

Všem se líbila, jenom mě přišla tak nepředvídatelná a spontánní, až se chovala skoro jako dítě a prostě... byla úplně blbá. Howg.

pondělí 12. května 2003, 7:34
Uáááá, to byla jízda. V pátek decentní posezení s Mírou na Bacardi, ještě pak chvíli u LEEho doma a... pak už zasloužený spánek v očekávání věcí příštích. A ještě že tak :) Kdybych nebyl (a nebo právě že byl?) máslo a vyrazil ještě za Standou do města, domů bych dorazil tak v 7 ráno a to už bych se asi moc nevyspal, protože...

V sobotu po poledni a po klasických zmatcích odjíždíme do Stříbra na jungl akci. LEE se chystá hrát, my ostatní pařit, kalit atd. "Kulturák" sme s pomocí místních nakonec našli a tak jenom píchnout disk do kompu a můžem konečně zrušit to hrozný techno. Joo, houby.

V kompu sou WinME, neznaj NTFS disk, takže přeinstalace na W2k. Pak problém se zvukovkama. Nakonec v poněkud nouzovým režimu LEE přecejenom začal hrát a už je to lepší. Masakry se rozlejhaj po okolních ulicích, deset lidí paří před bednama a ve dveřích strážci zákona. Ale byli v pohodě, spokojili se se stlumením (dočasným) a pak už se neukázali :)

Hlavní část akce sem ale zaspal. Někdy po druhej sem se šel do auta najíst a napít, tak nějak sem se vzadu svalil a už sem spal. Probudila mě až zima někdy kolem šestý ráno. Hopoda zamčená, nikdo nikde a já v autě někde uprostřed Stříbra. Naštěstí telefony zafungovali, tak sem se přesunul za ostatníma na byt a... tam mě přešel humor. Pokojík tak 3x2m, v něm už 7 lidí, spousta smíchu a tak. Ale i tam se mi celkem rychle povedlo usnout a tak, na rozdíl od ostatních bez opice a kocoviny, už sem po desátej řídil škodárnu a vezl pár lidí na nádraží.

Konec víkendu už byl o hodně klidnější. Cesta domů, oběd U Strejců, postupně posezení ve třech parcích a definitivní vymáslení kolem osmý večer doma. Zkrátka a dobře, víkend jak má bejt. Jestli se mi něco povedlo, tak zapomenout na práci a všechny problémy všedních dní. Nějaký myšlenkový obohacení se sice nekonalo, ale nemusí bejt vždycky posvícení, že :)

pátek 9. května 2003, 7:56
Ranní rituál pošty a webů mám za sebou, teď už by se snad mohlo i začít pracovat. Moc se mi nechce, nejradši bych tu proseděl den a nedělal nic. Ale nejsem nezodpovědná lama, vrhnu se do toho a budu robotit a pracovat. Je přeci pátek a to se musí stihnout nejvíc věcí, že...

Mimochodem, znáte hezčí noc, než uprostřed sídliště s otevřeným oknem, venku 20 stupňů a všichni ptáci z okolí řvou a řvou a řvou.... písk...

pátek 9. května 2003, 7:25
Spousta plánů a... skutek utek'. Tak nějak bych mohl a měl popsat včerejší volný den. Chtěl sem přetřídit muziku, uklidit byt abych to nemusel dělat v neděli, udělat spoustu dalších věcí. Místo toho sem - spal. Mátinka pryč, předemnou celej den volna, proč si nezdřímnout a konečně jednou dohnat spánkovej dluh. A tak sem spal, nevstával a chrundil. Kolem druhý ráno sem opouštěl LEEho a Zuzku a vyrážel na Nko. Zhruba od tří ráno spánek a vstávání... jojo, pozdě celkem... v osm večer :)

Jen sem přebral od bratránka auto (sláva a haleluja, v sobotu můžem v pohodě a pohodlí do Stříbra), udělal si jídlo k utlumení příšernýho hladu, skouknul filmík a... spal dál až do dnešního rána. Tož tak sem oslavil státní svátek, osvobození i všechno ostatní. Venku, aktivně a v pohybu - všechno sem to v pelechu prospal.

A tak teď ráno dorážim do práce, chchi si pustit muziku... a sakra. Kompík stávkuje. A než proběh oživující restart, dorazil šéfík, pustil Evropu 2 a zased ke stolu. Zase si neposlechnu nic, teď hlavně honem rychle pryč, dělat cokoliv, ale hlavně jinde. E2 je ukrutnost, ničení ušních bubínků a vůbec... hrozný rádio, jako většina ostatních.

středa 7. května 2003, 12:43
Dva dny od posledního záznamu a stala se spousta věcí. V pondělí odpoledne se vrátil domů z Košumberka Míra. Rehabilitace dost zafungovala, takže sem ho našel jak sedí u kompu, jednim prstem buší do klávesnice, až komicky nemotorně pohybuje myší, každý úspěšný kliknutí komentuje a sosá si z netu skiny na WinAmpa :))

Včera celkem volnější den. Už od rána sem byl doma a očekával topenáře. Když nám vyměnili radiátory, pustil sem se do úklidu toho bordelu, co po sobě zanechali. A tak mě to bavilo, že sem u toho usnul a málem to do mátinky příchodu nestihnul...

Když sem se konečně vyhrabal ven, vydal sem se k Mírovi na pokec, zkopírovat mu muziku, filmy a tak... a pak už jenom trénink fotbálku a spát. I když to tak v pondělí nevypadalo, tenhle tejden se začíná vyvíjet hodně dobře. A jako bonus mamka odjela a vrátí se až v neděli :)))

pondělí 5. května 2003, 12:55
Venku je vedro, asi letos poprvý. Slunce svítí, je nádherně a mě je mizerně. Nevim, jestli nevyspáním, únavou, finanční situací (40 korun na 10 dní) nebo jarem. Asi vším dohromady, ale nejrači bych zalez někam do nory a usnul na pár let. Všechno mě sere.

pondělí 5. května 2003, 7:57
Na náměstí je faaakt velký pódium, spousta laviček a probíhají další Květnové dny, jinak slavnosti osvobození americkou armádou. Před lety sme tu slavili osvobození rudou armádou. Tehdy jezdily tramvaje s vlajkama a nepočítám-li průvod co se osvobození moc netýkal, vlastně se nic nedělo. Teď je tu každoročně na náměstí velká sláva, rok od roku trapnější program pro kotlíkáře a důchodce a tramvaje jezdí s vlaječkama. Nelíbí se mi to.

pondělí 5. května 2003, 7:35
Další víkend plný událostí je za námi, tak teď to ještě nějak zrekapitulovat. V pátek sem naložil kompa s příslušenstvím do tašky, monitor si hodil na rameno a na dvě cesty odstěhoval kompa k Megymu. Další čtyři lidi už tam byli, a další čtyři přišli až po mě. Suma sumárum spousta drátů, velká spotřeba všeho, pár games a víkend byl v tahu.

Jen v sobotu sme si večer odskočili na Millenium Marihuana March, jenomže tak pozdě, že ve strouze už se nedělo vůbec nic a... tak sme skončili v Adrii. Jako obvykle. Chvilku sem pobyl a na půlnoc vyrazil domů. A ještě že tak. Jak sem později zjistil, odcházelo se kolem šestý sedmý ráno a to už bych z pařby nic neměl. I bez toho sem spal až do dvanácti.

V neděli prakticky totéž, jenom k Adrii nedošlo a po rozebrání strojního parku už sem jenom upaloval domů uklidit a přichystat se na návrat paní domu :) Ještě sme zašli ke Květákovi na filmík Kdo hulí, ten umí a ve dvě ráno konečně sladký spánek. Sladký a krátký, ráno postupně zazvonily budíky, pustila se televize a já zaspal téměř o hodinu. Do worku dorážím tak tak, abych neměl půl hodiny zpoždění. Uffff, moc sem si neodpočal přes víkend, ale mohlo by to bejt i horší.

Dneska už musim jenom do Stavomontu a pak domů rozebrat nábytek, aby se moušlové dostali k topení a mohli provést výměnu radiátorů. Nevim, co si myslí, ale dost dobře si nedovedu představit, jak rozeberu nábytek ve všech pokojích, z něj vynesu všechny věci a přestěhuju ho někam nevim kam, aby se uvolnily radiátory po celé délce. Chápu, že vyměnit se to musí, ale proč to nedělaj postupně, to mi uniká.

pátek 2. května 2003, 8:55
No a přesně to se stalo málem. Najednou koukám, hele pošta! Odesílatel neznámý, subj. žádný, ale spamovatě to nevypadá. Veni, Vidi, Vici. Všimnul, nesmazal, přečetl. :)

pátek 2. května 2003, 7:43
Nejhorší je všimnout si ráno normálních mailů mezi hromadou spamu a nepromazat to všechno...

pátek 2. května 2003, 7:26
Čtvrtek, První máj, skončil jako vždy - nečekaně. Nikam sme nevyrazili a celej večer pršelo. Byli bysme od bláta až za ušima, promočení, nastydlí a bez peněz. Nakonec sme vyrazili do parku na Homolku, kde už čekal Šmíďák s Rózou a blinkalama od Blinkala. Poseděli, popili (já se ješte navíc polil) a vyrazili k LEEmu. Dorazila tam s námi i KáčKáč, až do tý doby chovající se úplně normálně (zázrak).

Jenomže pak se to zvrtlo, Káč začala vyšilovat, Šmíďule se milerád nechal zatáhnout do hádky a tak sme urychleně vypadli. Bohužel, každej jinam a byl z toho celkem zmatek. Chvíli sem LEEho podezíral z nekalejch úmyslů ohledně Kačeny, ale nejspíš zbytečně a doufám neoprávněně. A pak už jenom spánek a odpočinek.

První Máj byla celkem klidová záležitost. Vstal sem po poledni, chvilku se poflakoval doma a pak vyrazil s diskem k LEEmu. Výměna dat, dorazil Standa a šli sme ven. Teda já musel ještě na otočku domů, a pak už kopání heka v Borčáku, cesta pěškmo až do Adrie. Dorazil Dan, a zatímco všichni hráli šipky a trénovali, mě se povedlo najít spouhráče a fotbálek byl náš. Chvilku hra jeden na jednoho, pak se přidali i další lidi a hráli sme tak nějak do půlnoci. A asi poprvý v životě mi to fakt šlo :) Pak sem se svez na Locháč se Standou (třetí Standa v mym okolí, už je v tom celkem binec), ještě mu spravil připojení na net a pak už fakt jenom hurá domů, spát a do práce.

Ufff, ještě že je zítra zase volno. Sesednem se u Megyho a trochu pozlobíme pár teroristů, mutantů a dalších příšer v roli pohyblivých cílů. Aaaano, řeč je o Unrealu, MobileForces a dalších gameskách. Zkrátka jeden byt, deset kompů...

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 02.06.2003 7:55   
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]