motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

čtvrtek 31. ledna 2002, 13:59
Kus nepráce je za mnou. Vylezli jsme na střechu učiliště (14 pater), na panelák (12 pater), střechu PVT (5 pater) a střechu moučného sila pekáren Delta (30 metrů). Mám celkem dost. VegaCom teď odjel skouknout POP v Karlových Varech a až se vrátí, čeká mě s nima ještě jeden výstup. Pro změnu na odpopílkovač elektrárny Škodovky.

Teďka se v práci sám, takže jen tak sedim, nohy na okně a vyhřívám se skrz okno na slunci. Chce se mi spát, nechce se mi cokoliv dělat a večer poslední brko. V nestřežené chvilce jsme si na sebe upletli bič - v únoru nehulíme. Jsem fakt zvědav, jak dlouho to vydržíme.

středa 30. ledna 2002, 19:11
Vejlet do Nýrska se vyloženě poved. Ve firmě na výrobu optických kabelů bylo fakt na co koukat. Perfektně udělaná kabeláž, až sem trochu slintal. Nakonec sem si pokecal s místním šéfem, proved mě po dílně ("přijela delegace")
a musim uznat, některý věci bych jako zaměstnání fakt dělat nechtěl.

Třeba ženská sedící vedle hromady optickejch kablíků, který každej z nich nasadí do mikroskopu a tam ve 400x zvětšení kouká na tečku co měla původně 0,5mikronu. Pak druhej konec položí na červenou LEDku a dívá se, jestli je světlo na druhý straně vidět. Další to po ní vezme, nasadí do jiný mašinky, která přesně změří útlum toho kterýho kusu (~0,05bB), vytiskne samolepku s naměrenou hodnotou a ženská to nalepí na kablík.

A tak pořád dokola, dokola, dokola, dokolo, dokola a furt, až do zblbnutí. Nedělal bych to, ani kdyby zlatem platili. Tož tedy, mějte rádi svou práci a vezte, jsou i horší :)

středa 30. ledna 2002, 9:35
Dneska mě čeká zase Nýrsko a pak už snad bude na čas s ježděním klid, všechno vypadá hotově. Včerejší den byl nabit událostmi a vyšel dooost do pohody.

Celej den sám v práci takže pohoda, jenom ráno musim za jednim zákošem. Zákoš volá že nemám jezdit, takže spim až do deseti. Krásným slunným dopolednem dojedu do práce, svážu si všechny knížky, co sem si v pondělí vytisknul, udělám pár ptákovin a zase hurá ven. Poseděli jsme na Bacardi u Jezírka, popíjeli pivko, hráli fotbálek, buřtili a domů sem dorazil v rozjařené náladě někdy kolem jedenácti večer. Jen tak dál :))

V pátek vejlet do Prahy, v sobotu PSY v Inspiralu... opět to vyzerý na náročný víkend.

pondělí 28. ledna 2002, 12:23
Teďka sem si vzpomněl, hlavní událost právě minulého víkendu se mi úplně vykouřila z hlavy.... MLÉÉÉÉKO :) Report i foto najdete u LEEho. Mimochodem, jeho webík se docela slušně rozjel. Check this out!

pondělí 28. ledna 2002, 11:47
Nazdar lidi! Po delší přestávce jsem zase tu s pravidelnou nudou všedního dne. Když jsem psal poslední zápis, neměl jsem ani potuchy co všechno bude následovat a jak moc ono krátké konstatování vystihne týden, který už mám naštěstí za sebou. Fuj, humus to byl...

Poslední zápis byl vykonán ve stavu značné ožralosti a zhulenosti, když jsem dorazil do práce pěkně ve 4 ráno s úmyslem tu přespat a ráno přeinstalovat pár kompů. Z práce sem zase vyrazil rovnou ven a v Inspiralu narazil do Chodicí Deprese na prvním tripu. Tuhle holku vždycky každej odsuzoval a až do soboty jsem si myslel, že to, co se o ní říká, není pravda. Je to pravda :(

Znovu přespat v práci a znovu nic nestihnout... A máme pondělí. Během týdne se nestalo vlastně nic, až na najetých tisíc kiláků po instalacích, spoustu práce hotovo, maximální zmatky a karambol na silnici. Nic se nestalo, ale bohužel, "on" byl policajt v civilu. Možná kecal, možná ne, každopádně mi slíbil že už mít řidičák dlouho nebudu. "Počítej s tim, že ti to zařídim. Já můžu." A odjel v dáli... Od toho dne nejim, nespim, jenom vyklepaně vybírám schránku a očekávám předvolání.

No, zas až taková krize to neni, ale.... rozhodně mi to zkazilo jinak vcelku pohodovej tejden a výhled na pohodový týdny předemnou. Ono přijít o papíry takhle debilně, to nasere. A to nemluvím o komplikacích v práci. Ani nechci domejšlet (ale dělám to už pár dní), co všechno by se podělalo, kdyby to dopadlo špatně :( Držte mi palce...

Jinak sem mezi tím vším se mi doma povedlo zvednout diskovou kapacitu na 20GB a téměř všechno rozchodit a nainstalovat. Nenápadný upgrade kompu začal diskem, další na řadě je zvukárna. SB128PCI už jaxi nepostačuje, v kombinaci s FruityLoops a Celeronem @ 450MHz je to smrtelná kombinace úplně k nepoužití.

Teď snad bude dva dny relativně klid, ženský odjely na nějaký školení, takže sem tu sám samotinkej. Zvedam telefony a snažim se zrušit poslední resty.

sobota 19. ledna 2002, 3:54
Týýýýý vole

pátek 18. ledna 2002, 18:05
Konečně končím v práci a rovnou vyrážim 'ven', vypadá to, že dnešní akce proběhne u Šmíďáka doma.

pátek 18. ledna 2002, 9:55
Po delší době sem zase projel deníčkové weby a s hrůzou sem zjistil, že už sem se k brouzdání po netu fakt dlouho nedostal quliva práci. Na YP abych odlistoval skoro o dvě stránky dozadu a tak... Ale co mě dostalo, byla četnost jednoho společného tématu, totiž nudy. Jojo, skoro každej webík ma svůj příspěvek ve stylu 'už sem dlouho nic nenapsal, nic zvlášního se neděje'. Že by to bylo tou zimou? Možná. Venku je hnusně a nikomu se nechce nic podnikat, všichni radši zapejkaj doma. Jsem rád, že na tom takhle nejsem sám.

čtvrtek 17. ledna 2002, 20:59
Poslední dny jsou tak trošku na zbláznění. Práce je dost, ale co je horší, že sem pořád někde na cestách. Dneska směrem na Žatec, včera Šumava. Normální práce mi stojí a tak delám po nocích. Chjo...

Aspoň včera se mi povedlo utrhnout se z práce a vyrazit do města. Část naší bandy se sešla v MIXu, poseděli sme u pivka, brčka a postáli u fotbálku. Kulatý do něj lítaly až hamba, ale co... :) Fakt, tak pěkně už sem si dlouho nezahrál. Byla to jedna z mála volných chvilek tenhle týden a jak tak vidim pátek a víkend před sebou, nebude to žádná sláva. Čeká mě přeinstalovávání kompů, fuj.

Snad se někdy ještě tenhle rok dostanem na hory, rád bych se podíval jak vůbec vypadá sníh. Ale... Ale co sem dneska slyšel, vypadá to, že nejsme schopný domluvit ani tak jednoduchou věc jako výlet na Šumavu. Nezbejvá než doufat, že to nakonec dopadne jako většinou celkem dobře.

Teď už bych šel docela domu, ale nechce se mi jet tramvají, když tu má šéfice auto. Jenomže její 'půjdu za pět minut' se klidně může protáhnout taky na hodinu. Což mě štve. Pojedu tramvají a pod nádražim uvidim z okýnka firemní auto, jak šéfka jede domu. Což me štvát bude. Tak... a co teď...

úterý 15. ledna 2002, 14:09
Tak menší provárek. Chtěl nařídit budík tak, abych byl v 5*45 v práci. Takže jsem si ho nařídil na 5*45... a ráno vypadalo podle toho. Asi během minuty mi došlo, že mírný omyl bude mít nedozírné následky a taaaak rychle sem ráno venku ještě nebyl :) Vypláznul sem skoro dvě kilča za taxík a byl na PVT jenom o necelou půlhodinku později. Co se dá dělat, za blbost se platí a to v tomhle případě doslova....

Včera sem si přinesl domů nový case, takže dneska mě čeká radostná práce - skládání kompu do nový bedny. A k tomu se podařilo vyšašit novej board, takže snad i výkon naroste tak o pět procent. Uvidíme.

pondělí 14. ledna 2002, 14:53
Hola hola, server volá! Tak nějak bych se mohl probouzet každé ráno, teda kdybych po ránu vůbec něco slyšel, heh... Pomalu a jistě se schyluje k našemu vlastnímu kompu na páteři, tož blázni do junglu, d'n'b a podobných vyzlomenin těšte se, konečně se trošku hejbne projekt s kódovým označením :: F T P ::

Cestou z práce jdu vybrakovat bankomat, zakoupím case pro svůj domácí kompík a do mojho starýho začnou nedočkavě hrnout nové vnitřnosti seskládané z nejen mých domácích zbytků. Takhle blízko k vlastnímu ftpku sme ještě nebyli.

pondělí 14. ledna 2002, 9:30
Předpoklad se splnil na víc jak 100%... Každý večer solidní kalba, a i když sem se upřímně snažil jít aspoň jeden den do práce, přeinstalovat kompy a udělat ftp, nedostal sem se k tomu a oba dva dny (ne noci...) prospal :)

pátek 11. ledna 2002, 15:23
Vyrazil se pro tiskárnu a vrátil se s tiskárnou a na velmi příjemně zhulen... Pěkné klidné páteční odpoledne s výhledem a neklidný večer. Jen tak dál.

pátek 11. ledna 2002, 2:43
Aktuality zrekonstruovány, dík Britě za upozornění :) Dnešní, tedy vlastně včerejší večer se tak trooošku zvrnul... Původně plánovaná krátká zastávka u Uleše se změnila na dlouhou kalbu v autě, masakrrrrrr. Pak sem zašel k Tomymu a tam akce pokračovala v podobném, ale naštěstí už nealko tempu.

Jsou dvě ráno, já slušně zmaštěn a nechce se mi spát. Představa, jak budu vypadat ráno ve mě vzbuduje značný odpor.... Ale, třeba to dobře dopadne :)

P.S. taky vám tak vadí, když nepoznáváte vlastní klávesnici a hledáte 'u'? :-']

čtvrtek 10. ledna 2002, 11:14
Včerejší večer se mi povedlo strávit v hospůdce s bandou, domů sem dorazil ve vcelku střízlivém stavu, ale normální sem teda nebyl :) Jinak se neděje nic úžasnýho. Jooo, dostal sem do práce novou vypalovačku. Plextor 24/10/40. To se to bude smažit...

středa 9. ledna 2002, 15:17
Volal mi člověk, podle hlasu tak 45-50 let. Zkrácená verze rozhovoru:

Dobrý den, děláte internet?
Ano...
No já bych potřeboval připojit přes modem.
To jde samozřejmě, co máte za Windows?
98
Máte od nich instalačky?
Ne.
Máte instalačky od modemu?
Ne.
Vaše uživatelské jméno?
Nevim, žena mi smazala disk.
Jste vůbec náš zákazník?
Ne.
A přes koho jste byl připojený do teď?
Přes VOLný.
A to si chcete od nás koupit připojení?
Ne, chtěl bych to zas přes VOLný.
A víte uživatelské jméno a heslo, co jste tam měl?
Ne, žena mi smazala disk.

Nevim jestli se smát nebo brečet, nejspíš obojí...

středa 9. ledna 2002, 11:23
Poslední dobou se mi v noci zdají sny. Na tom asi neni nic divného, jenomže si je i matně pamatuju. A to mi právě vadí, protože si uvědomuju, jaký to sou kraviny. Dneska sem měl kočku. Doslova. Prostě jsem nějak přišel ke kotěti, který mi celou noc lezlo po rukou, za krkem, do trička a já neměl žádnou vhodnou bedýnku, kam bych ho strčil. A celou noc jsem se bál, kdy mě to kotě počurá...

Někdy je fakt lepší, když si člověk nepanatuje, co se v noci dělo.

úterý 8. ledna 2002, 22:50
Dorazil jsem k mamce na návštěvu v divné náladě a odešel ještě v divnější. Úspěšně se mi povedlo na sebe přenést její mírnou depku a stíhu z pravděpodobně dalšího neúspěšného pokusu o seznámení. Nemá to lehký, fakt ne... Kdy ale přestanu mít pocit, že za všechno trápení tak nějak můžu, to by mě fakt zajímalo. Nemůžu. Vím to. Ale přesto si připadám, jako bych moh'...

úterý 8. ledna 2002, 11:55
Potěší vás pohled na pěknej a trošku ujetej web? Tak to abyste si nenechali ujít tohle:

http://www.jsem.cz (thx LEE)

úterý 8. ledna 2002, 9:32
Jo a máme to tu. Nový rok začal v plné kráse, dovolené skončily a bohužel musim konstatovat, že je to čím dál tím víc stejný. No co se dá dělat, není jiné rady než pořádně se zkalte, zapomeňte na tenhle svět a věnujte se snění. V opačném případě totiž hrozí okamžité zbláznění, což se ovšem o kalicí variantě dá říct taky. Tedy není pomoci, sejdeme se u Dr. Chocholouška. Loučím se s tímhle ránem tematickým pozdravem Viva mírně plesnivá venkova a jdu něco dělat.

P.S. děsně mě sere, že nedokážu včas odpovědět na maily a pak už je to dost off-topic. (variace na LEEho aktuality) Nejpíš tak pro spoustu lidí vypadám jako ignorant, což mě sere ještě víc. Tož sorry všichni, kterým jsem neodpověděl na maily a SMS, drtí mě to a přiznávám vinu.

Vzkaz pro zhulenou trosku: to url nevede vůbec nikam. 21475941104290 je jako doména ptákovina (chybí top-doména) a poslední varianta, že by to bylo IPčko s vynechanýma tečkama taky nefunguje. Je to moc dlouhý...

neděle 6. ledna 2002, 17:17
Nejradši bych si zalez někam do nory a počkal tam do jara. Už mě to nebaví....

pátek 4. ledna 2002, 13:07
Tak nám přidaji až v květnu, ne už od ledna. Shit... Tohle sem se dozvěděl dneska od šefíka. Chvilku po tom volal Míra, že je v Plzni. Takže podle hesla pracuj dle výše platu sem se odhodlal k odvážnému kroku - zdrhnu dneska brzo.

Vrátim se z oběda a co nezjistim. Šéfová odjíždí a že se vrátí až v pondělí. Juchajdááá, a padám dom.

pátek 4. ledna 2002, 9:36
Haleluia, už je pátek! Týden utekl jako voda a blíží se další weekend, takže kalba, nevyspání a další vymoženosti volných dnů. Snad nebude taková strašná zima, jako je dneska. Tramvaje maj led na oknech zevnitř, ruce a nohy mrznou a od nosu rampouch. Nojo, co člověk chce, když je zima...

čtvrtek 3. ledna 2002, 20:45
Zase na noční. Ale co, už to tu dlouho nebylo, tak jednou to skousnu :)

čtvrtek 3. ledna 2002, 15:31
Tak sem se letos (i za tuhle zimu) vymlátil na chodníku. Rozbitý koleno, ale jinak pohoda.

čtvrtek 3. ledna 2002, 15:05
Včerejší večer přinesl zajímavé rozuzlení v podobě posezení u Tomyho, několika nových lidiček a slušnýho 'seznamovacího' trapasu. Jinak ale těžká pohoda. Čučeli jsme na dva filmy, první ani nevim, jak se jmenoval. Ale druhý... masakrrrrr

Až budete mít náladu na psycho film, nevíte dny ani hodiny, kdy se všechno obrátí naruby a nebudete chápat vůbec nic, doporučuju Purpurové řeky. Je to tak trochu detektivka, trochu psychologické drama, trochu... no prostě, podívejte se na to. Tenhle film stojí za vidění.

středa 2. ledna 2002, 16:28
Do pracovního procesu sem skočil rovnejma nohama a rovnou do další hnusný nestíhačky. Asi se necham naklonovat a bude to...

středa 2. ledna 2002, 10:10
Hurá do nového roku, spousta elánu, plánů a chutě do práce. Hmmm, tak proč se mi sem tak strašně nechtělo? :)

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 03.03.2004 17:31   
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]