motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

pátek 31. ledna 2003, 7:40
Útržek ze světa technologie...

>>Japonci se zase jednou zachovali jako Japonci: nesnažili se s USA závodit o prsa, nic neohlašovali, a pak z čistého nebe přišli se strojem o třídu výkonnějším než cokoli na planetě. Až se americká média vzpamatovala z údivu, vyhlásila svým budovatelům superpočítačů „budíček“: to by bylo, aby se někomu podařilo nás takto předběhnout. A superpočítače jsou z čistajasna opět strategickou záležitostí – pár dnů po odhalení Earth Simulatoru oznamuje IBM, že v roce 2004 vytvoří superpočítač s výkonností 100 teraflops (pro srovnání: Earth Simulator má 35 TFlops, a druhý za ním, HP AlphaServer SC v Los Alamos má 7.2 TFlops). A ctihodná superpočítačová firma Cray chce na oplátku vytvořit stroj s 1000 TFlops, tedy přesněji jedním petaflops,ovšem až v roce 2010. Petaflops znamená, že stroj za sekundu provede 1 000 000 000 000 000 operací za sekundu. Až to zase nebude stačit, máme tu ještě exa-, zeta- a yota-. <<

pátek 31. ledna 2003, 6:48
Tak a sem zase v robotě. Včera sem si bláhově myslel, že konečně smahnu všechno, co tu mám připravený a... ouvej, abych to stihnul, musel sem tu zůstat asi do půl osmý večer :) Dorazil sem pak domů a než sem se dostal k PHPčku, bylo půl desátý. Ale aspoň sem si poprvý pročet, jak narábat s MySQL, takže ještě jeden průchod knížkou, prolzu sample zdrojáky a už se těšim na vlastní pokus o nějaký malý dílko. Zatim to nevypadá ani tak složitě. Spíš mě šokuje setkání se skriptovacim jazykem jako takovym. Připadá mi to většinou jako neuvěřitelná prasečina, co všechno je možný tam spáchat. Nemám moc sympatií k jazykům, co umožňujou sčítání jablek a hrušek za vzniku rybízu...

A jinak se nedělo vlastně nic. Až dneska ráno mě příroda příjemně překvapila. Někdy k ránu začalo poměrně hustě sněžit a celou cestu do práce sem si pěkně ťapal v panenský vrstvě sněhu. Sice měla tak jedno číslo, ale přesto. Chodit, nevidět kolem jedinou stopu a poslouchat pod nohama křupající sníh... lahůdka.

čtvrtek 30. ledna 2003, 6:51
Jo tak s Adrií to byl celkem provar. Než dorazil do města od Standy LEE, bylo půl desátý. Zrovna sem byl v tramvaji, když volal, že se nemůže dostat dovnitř a zkouší se tam protelefonovat. Kolaudace je asi není otevřena pro veřejnost. Houbeles, než sem dorazil od tramvaje, už se zjistila taková maličkost. Richard prostě neotevřel :) Po víc jak půl roce rekonstruování (původně tvrdil, že je to tak na dva měsíce) ohlásil kolaudaci a... až před dveřma zjistíme, že se nic neděje :))

Tak sem aspoň s LEEm vyměnil přenosný disky, doma si trochu uspořádal CDčka, připravil si poloprázdný na dosmažení, přecetl kouskek o PHPčku a znaven usnul spravedlivým spánkem.

Ráno koukam jako blázen, všude bílo a na trávníkách několik čísel sněhu. No potěš, zima zase přišla. Ale jaro se vytrvale blížííí. Každý ráno přijíždim do práce stejnym pendlem, každý ráno vidim oblohu nad barákem ve stejnou dobu +-minuta. A světe div se, dneska sem poprvý zahlídnul svítání. Jen tak dál, ať už je tu jako, pak léto a pak stop! A takhle už to zůstane :)))

středa 29. ledna 2003, 13:17
Po víc jak půl roce se dneska otevírá Adrie. Už se těšim, až to tam někdy pudem okouknout. Snad tam sou zpátky původní fotbálky.

středa 29. ledna 2003, 9:38
Venku sněží, zimní jaro skončilo a zase začíná zima. Ne, že by mě to nějak těšilo.

středa 29. ledna 2003, 6:50
No tak se to celkem vydařilo. Pití bylo dost, ale ne moc. Jídlo bylo ucházející, společnost též :) Měli sme zamluvenej salonek, najednou se tam objevili tři cizí lidi, přisedli si k nám a začali se poměrně hlučně bavit. Lidé jsou různí... :)

Nakonec sme se dovezli taxem až na Locháč, šéf odkráčel k domovu a já zakempil u Tomyho. Ještě sme pokouřili, rozebrali jednu světobornou teorii a uložili se ke spánku. Ani nevim kolik tak bylo hodiny, ale ráno tu bylo sakra hned. Vyrazil sem na tramvaj, koupil si žvejky ať mi nepáchne z pusy, a v práci se scházíme stejně jako kdykoliv jindy. Teda "sme se sešli", protože sem tu jenom s Michalem, co je tu taky na civilce. Bojim bojim, že ostatní se budou trousit o dost dýl...

úterý 28. ledna 2003, 13:42
A hulvát k tomu.

úterý 28. ledna 2003, 13:02
A nejvyšší šéf je kretén a buran.

úterý 28. ledna 2003, 12:58
K obědu kapustu, po obědě K2 s tunou prachu. Brrr, nebaví mě to tu.

úterý 28. ledna 2003, 7:35
Dal sem si dneska klidnější ráno a první hodinu na pracovišti sem jenom prolezl po netu a strávil čtením pošty a odpovídáním. Tak nějak by to mělo vypadat podle mě, ne podle zaměstnavatele. I když i o tom by se dalo spekulovat, den po postupném rozjezdu vypadá mnohem líp a člověk toho víc stihne. Každopádně po tomhle lednu mám pocit, že sem si dneska dopřál neuvěřitelnej luxus. Work suxx.

úterý 28. ledna 2003, 6:50
Musim zareagovat na vlastní pocit, že někdo čte rychlejš, než já píšu. Omyl, včera sem psal to samý... No prostě mi to leží v hlavě, fakt se mi tam nechce a ne říct nejde.

úterý 28. ledna 2003, 6:41
Klidnej den, včera po práci se nedělo nic. A to doslova. Přivlek sem se domů, chvilku se unaveně povaloval a pak si pustil muziku a vrhnul se do PHP. Zaseknul sem se na kopírování souboru uploadnutýho z webu, prostě mi to ne a ne fungovat. Miliony testovacích výpisů, kód se ze tří řádek natáhnul na dvě kila, ale nakonec sem na to přišel :)) Copy prostě neumí kopírovat soubor mezi dvěma diskama.

No a večer sem si pustil Delikatessen, na druhej pokus a stejně sem to nedokoukal. Zajímavej film, jenom na něj nějak nemám trpělivost. Na příště už ho snad dojedu...

A co dneska? To je právě ten provar. Franta bude slavit třicetiny, takže firemní chlastačka. A to doslova. Nechce se mi tam, ale je mi trapný se zase vymlouvat. Takže zatnout zuby, aspoň do deseti bych tam měl vydržet a pak vypadnu. Aspoň zhruba takovej mam plán. Jak to dopadne ukáže večer v nějaký putyce. Chjo. Mnohem radši bych, když už bych se dneska musel opít, se opíjel s bandou v Pantíku. Tam je aspoň co dělat, ale večer to bude vyloženě jenom o sezení u stolu, poslouchání keců o fotbale a autech a uskávání pivka...

pondělí 27. ledna 2003, 7:24
Odepsáno na maily a hurá do práce. Ale že by se mi do toho teda chtělo... Dneska bych nejradši proseděl celej den u kompu a dělal si pro sebe. To bych ale nesměl bejt v nemocnici a zrovna v tuhle dobu. Jooo, to se tak někdo má, když na konci týdne může prohlásit, že tenhle tejden v práci vůbec nic neudělal a jenom si lez po netu a zařizoval vlastní věci. Teda nevim, jestli by mě to bavilo, ale spíš mě štve, že si já se pořád pohybuju na opačnym konci spektra - spousta práce a nic za to...

pondělí 27. ledna 2003, 6:56
Lidičky, tak takovejhle víkend bych si přál častějš. Pátek - pohodička a expedice v polích kolem města v offroadu. Sobota - klídek doma, spánek. Přesněji řečeno 17 hodin spánku :o) Neděle - domácí práce, očista duše i těla a tak...

No a jak sem v neděli všechno dodělal, krátká domluva by phone a už sem razil k LEEmu. Brčko, zahráli sme si formule na volantu (konečně sem to pochopil a... vyhrál závod :) a vyrazili do města. Do Pantíka, abych byl konkrétní. Brčko, pivka, fotbálek a celkem brzo domů. Takovej rychlejší wíkend. Vlastně se nedělo vůbec nic, zaměřeno na odpočinek...

V půl desátý už sem se povaloval v posteli, tak unavenej, že k Medalu už sem se ani nedostal a šel spát. Ale v tom byl právě problém. Mátinka mi něco provedla s polštářem, takže byl najednou asi tak 2x velkej. Usnout nešlo, ležet nešlo. Nic nešlo. A tak sem si otevřel okno a doufal, že to pomůže. Pomohlo, usnul sem ani nevim jak. Jenomže sem se probudil asi ve čtyři ráno, v příšerný zimně a u otevřenýho okna. Nevim proč, ale divně mě začíná bolet v krku. :)

Zavřít okno, chvilka spánku a už sedim v práci u stolu. Je právě teď, poslouchám Indyho a Witche, právě přišla Beáta, mě čeká restart, práce, pondělí, novej tejden.

V tuhle chvíli mě děsí jenom představa zítřka. Nevim proč, nevim co se slaví, ale zítra je chlastačka lidí z práce. A vůbec se mi tam nechce. Jenomže už sem se ulil minule, teď už by to vypadalo divně. Chjo... Společenské povinnosti.

pátek 24. ledna 2003, 15:38
Auto LAN-Projektu je nacpaný k prasknutí, nemocnice se zbavila starýho šrotu. Starý shořelý kompy, klávesnice a další potvory. Dohromady toho bylo deset vozejků, jedna plná dost velká dodávka.

pátek 24. ledna 2003, 13:35
Konec pátku a s tím i konec pracovní doby se nezadržitelně blíží a já bojuju proti myšlence zase sem nic nestih. Neni to pravda, stihnul sem toho celkem dost, jenom to nikde neni vidět. Asi úděl těch, jejichž pracovní náplní je spravit všechno tak, aby jich nebylo potřeba. Tak trochu syndrom podřezaný větve :)

Za chvíli to tu zapíchnu, zmizim domů, dam si odpoledního šlofíka a vyrazim k LEEmu si zapařit, do města a pak nějak relativně brzo domů. Na ponocování nemám vůbec chuť, tenhle víkend by měl bejt spíš odpočinkovej a spací. Doufám.

pátek 24. ledna 2003, 8:05
A přestože sem se jako vždycky pořádně nevyspal, mám z dneška zatim super pocit. Všechno stíham, dobrá náladička, ... no prostě pátek jak má bejt. Asi k tomu přispěl včerejší pohodovej večer a dobrej pokec.

Jooo a abych nezapomněl. Naše "elita" dneska podruhé volí prezidenta republiky. Tak sem zvědavej, jak to dopadne. V druhém kole se už nevyskytuje ani můj favorit, ani "náhradník" z prvního kola. Ať do dopadne jak to dopadne, bude to blb. Nebo možná překvapí. Ale mám pocit, že není dobré, aby dojem z vystupování prezidenta vyvolaný jeho chováním v uplynulých letech, byl "je to blb". A on pak bude bojovat o moje sympatie a přesvědčovat mě, že to byla dobrá volba. Takhle by to nemělo bejt. Prezident je prezidentem proto, že si ho všichni přirozeně váží. A ne, že bude dva roky přesvědčovat okolí, že není takovej blbec, za jakýho ho měli. Chjo, svět nefunguje...

pátek 24. ledna 2003, 7:06
Odpoledne po práci sem vyrazil do města trochu vylepšit svojí špatnou finanční situaci. Akce se povedla a cestou domů sem se stavil v Ráji kuřáků za Kvjetaakem. Pokecali sme přes pult, domluvili se na večerní návštěvě a já razil domů.

Až kolem čtvrt na devět sem dorazil ke Kvjetaakovi domů a... tohle sem fakt nežral, daroval mi zipáče. Pozdějš sem pochopil, že ceny pro zaměstnance sou někde úplně jinde, než normální, ale i tak :) Tohle se vážně moc nestává, takže díky převeliký.

Tou dobou, co sem vysedával u Karfiola na bytě už byl LEE u Standy a dokumentoval výrobu jeho nový kérky. A mě po dlouhý době vůbec nevadilo, že se něco děje a já u toho nejsem :) Tohle vyrábění obrázků na tělo mě ani trochu nebere a o "příjemný bolesti" bych klidně diskutoval. Tak sem zvědavej, s čim se dneska LEE přihasí, jestli teda vůbec dorazí do práce. Odpoledne se u Standy stavim a budu mu to muset pochválit. Ať má radost. Jinak teda... brrr... kérky mi jako takový nevadí (až tak moc), ale představa jejich výroby je mi fakt maximálně hnusná.

čtvrtek 23. ledna 2003, 6:57
Celkem příjemné odpoledne se proměnilo v bezva večer. Divadelní představení spolku Spodina bylo tak trochu jako intrmezzo v tomhle uspěchaným světě. Jen tak si posedět, zasmát se zhulenejm hercům a známejm a vyrazit s nima na pivko a fočus. Nakonec nás pod svá křídla přijal Parlament. Nikdy sem tam nebyl a bylo to vcelku příjemný překvápko. Myslel sem si, že to je odpornej rokáč a ona to příjemná hospůdka s bezvadnym fotbálkem. Na večer ještě posezení u Květáka, pár špeků, a v posteli sem se rochňal už kolem jedný hodiny.

Buéé, to bylo ale ohavný ráno. Budík sice zazvonil včas a nahlas, ale než sem si uvědomil co a proč zvoní, co je za den, co se děje a další zásadní odpovědi na otázky ranního bootu, tak bylo půl sedmý. Proletěl sem bytem, pustil kompa, podle jízdních řádů poupravil rychlost odchodu, vypnul kompa, vyrazil ven a akorát sem stihnul autobus :) Dokonce to vyšlo tak bezvadně, že do kanclu sem pořád ještě přišel jako první a nikdo nezjistil, že o půl hoďky pozdějš.

Takže žádný vykecávání a hurá do práce, mam toho na dneska ažaž. A to musim ještě odpoledne do města a do ČSOB.

středa 22. ledna 2003, 6:49
Výprava na poštu pro balíček s paměťma a telefonní seznam dopadla vlastně v pohodě. U okýnka bylo prázdno, přišel sem hned na řadu a za mnou se teprve vytvořila očekávaná fronta. Poštovní žena napřed nemohla balík najít a pak zase řešila dobírku. Za mnou podupávalo několik lidí s výdejním lístkem na Zlatý stránky v ruce, všichni koukali tak nějak divně, jako co si teď lezu pro balík, když oni chtěji jenom seznam :))

Komp naběh krásně v pohodě a já si dal instalovat IronStorma, fakt pěknou gamesu, něco jako kombinace SOF a UT. Jenomže... procenta lezly tak pomalu, že sem sebou praštil na gauč a zavřel oči k odpočinkovému čekání. Bum, a probudil sem se o dvě hodiny pozdějš. No a pak začal mazec. Bylo devět večer a já měl už v osm bejt u Tomyho. Speed největší, ale dalo se to.

Přijdu k Tomymu, tam už sedí LEE, Lucka i pan domácí a staví si z Lega. To mě dostalo, takovou hromadu kostiček už sem neviděl ani nepamatuju. Bohužel, už to bylo celkem probraný. Nakonec se mi sice povedlo vyrobit nějeké abstraktní umění, ale před dokončením se mi to rozpadlo, takže jsem za sebou nenechal žádnou trvalou hodnotu :)

úterý 21. ledna 2003, 7:53
Zase na mě padá nálada nic nedělám, jen tak přežívám, měl bych něco udělat sám se sebou. Tak co třeba vzít sám sebe vážně a fakt něco začít dělat. Tyvole...

úterý 21. ledna 2003, 6:44
Pomalu a jistě se zase nějak skládám a dostávám do tempa. Ani takhle ráno v práci už nejsem tak praštěnej jako včera. Nejspíš k tomu přispělo i vcelku kvalitní vyspání. Nevim co se mi zdálo, ale jedinou vzpomínkou je pocit hned po probuzení, že to byla sice kravina, ale celkem příjemná :)

Odpoledne po práci upaluju na poštu vyzvednout nový Zlatý stránky a balíček s DDRkem. Konečně se přiblížil sen o dokončení upgradu kompu. Vlastně je to rok, co sem si koupil desku a procesor, zdroj mi to všechno odpálil a já se od tý doby snažim bez peněz o uvedení kompíka do původního stavu. Takže paměti na poště, vetší disk někdy někde, ale snad už brzo.

No a pak už jenom odstěhovat se od mátinky a bude dobře. Už vim i jméno a telefon ženský, která by mi mohla zařídit bydlení na celkem slušně vybavený ubytovně fakultky. Uvídíme, jak se to vyvrbí.

pondělí 20. ledna 2003, 6:48
Nevim, jak jinak by se dal uplynulý víkend shrnout, než jako výplach mozku. Po posledních čtrnácti dnech už sem to vážně potřeboval. Pátek - výprava do města s Šmíďákem a Standou. V Šesti strunách byla dotočná, sešli se tam snad všichni známí. Teda takovej ten druh lidí, který znam od vidění a nemám si s nima moc co povídat. Ale Jarda se bavil evidentně dobře. Nakonec sme skončili v Inspiralu, ale tam už moje vzpomínky nejsou úplně kompletní :)

Lepší byla sobota. Pěkně spánek až do odpoledne, vyrazit ven na Škvrňany a změna stanoviště na byt k LEEmu. Pěkně gamesky, volant (fakt úlet...), tripa a... ani sem nepostřehnul, že je ráno. Formule na volantu je něco úplně neuvěřitelnýho. Takhle moc mě už dlouho nic nevtáhlo do gamesy.

Nedělní lednové ráno, jasno, slunečno, 5 stupňů. No co víc si přát :) Domů dorážím takovou procházkou kolem desátý hodiny a začínám uklízet, mejt a prostě zapejkat na domácích pracech. Pustil sem si pěkně muziku a po několika měsících prvně stihnul všechny víkendový úkoly ještě před večerem. Je teda pravda, že sem se s tim hrabal přímo neskutečně, ale co... :)

Jediná věc, kterou sem nestihnul, byl pořádnej spánek. Sedim teď u stolu v práci a přemejšlim, kam bych si šel lehnout. Každopádně tohle už je únava z nevyspání. Ta odporná únava z přepracování, kdy člověk už nemá chuť ani existovat, ta je našteští pryč. Doobrej víkend.

pátek 17. ledna 2003, 13:16
Po dnešním dopoledni mám chuť si říct o prémie. I když mi je nikdo na civilce nedá. Fuck.

pátek 17. ledna 2003, 6:42
Thanks God it's Friday. Tak nějak se to říká. A tenhle tejden je to pravda víc než stoprocentně. Už čtrnácní dní dělam na 150% a začínám mít dost. Ještě že dneska už přijde (snad) jeden z marodů zpátky do práce. Včera sem to tu zabalil v pět odpoledne (končim oficiálně ve tři), došel domů a lehnul si. Chtěl sem si jen tak zdřímnout maximálně do osmi, pustit papoucha, zahrát si gamesu a tak... No a vstával sem, jen tak rozvalenej na gauči, ještě v tričku, až dneska ráno na budíka. Kdyby nezvonil, spal sem klidně víc, než těch 13 hodin. No má to cenu se v práci spravovánim kompů tak vyplivnout, že pak spim takhle dlouho? Nemá.

Jenomže jeden kepl měl bejt už včera, ponesu ho primářce až dneska. Na druhej komp sem měl tak jedno odpoledne, po dvou dnech pořád neběží, analyzátor stojí a půlka nemocnice čeká na výsledky z laborky. Třetí komp sem musel rozebrat a složit (extra debilní case) kvůli disku, kterej sem potřeboval do druhýho. A čtvrtej komp spravuju "na dálku" na hematologii, protože i když padá a je nespolehlivej, tak ho tak moc potřebujou, že mi ho vůbec na dílnu nepůjčí. To už se taky táhne od středy. K tomu normální zásahy na baráku s opravou monitoru, opravou tiskárny, výměnou pásky a tak. No a nezůstaňtě tu přesčas :(

čtvrtek 16. ledna 2003, 9:42
Občas si připadám jako magor, kterýho ojebávaj vlastní kamarádi. A sere mě to. Pak se to zas otočí a připadám si jako magor, kterej hledá problémy, tam kde nejsou. Ona pravda bude asi někde mezi, asi určitě. Hledám problémy tam, kde je ostatní nevidí.

čtvrtek 16. ledna 2003, 6:43
Včerejší odpoledne se vyvinulo vážně zajímavě. Z původní představy, že zajdu za Standou a pak vyrazíme někam na pivko a fočus, se najednou stal plán na filmovej večer u Šimpiho (na programu Kdo hulí, ten umí a ještě něco). Pak se omluvil LEE, zjistilo se, že na promítacím bytě už je dalších 7 lidíl, a nakonec sme skončili u Květáka s bednou venkovky, pytlem skanku (prej, ale moc se mi to nezdálo) a bezvadnou vodnicí Kunhutou.

Po prvním šluku z Kunhuty mě opustila řeč a zbytek večera už moje uši poslouchaly děsně zápekovou, ale mě ne zrovna příjemnou muziku (nevim vůbec co to bylo...). Ukrutý stavy, jen sem tak seděl, poslouchal konverzaci a nemoh mluvit... Musim uznat, že prodavač kuřáckých potřeb se skutečně uměl vybavit a jeho dýmka mě pěkně odrovnala.

No a jinak další událostí včerejšího dne, ne zrovna nepodstatnou, byla nabídka od podšéfa, že bych tu moh zůstat i po civilce a že by se mou rád počítal :) V situaci, kdy moje původní místo zaměstnavatel zrušil a zřejmě mě po civilce hned vyhodí, je to úplně rajská hudba pro uši. Sice to tu neni nic moc extra platově, přecejenom státní zaměstnanec... ale co, na přechodný období to je ideální. Lepší než na pracák.

středa 15. ledna 2003, 14:06
Práce, práce a zase práce. Už ani nevim, co to je si v práci sednout ke kompu a jen tak si sám pro sebe něco dělat. A je spousta lidí, který ve svý práci nedělaji skoro nic jinýho.

středa 15. ledna 2003, 6:40
Včera... co bylo včera? Den plný práce s krátkým zastavením u Standy. Přišel sem domů, najed se, podíval na druhý díl Harryho Pottera 2, smazal tu hovadinu a usnul. Takže spánek tak od desíti do šesti :) Prostě nudnej upracovanej den, na koncil sem usnul únavou. Doslova. A bojim bojim, že v nejbližší době to nebude jiný. Dva lidi sou nemocný až skoro do konce měsíce, takže na servis osmi set počítačů sme tu dva. Docela síla...

úterý 14. ledna 2003, 6:46
Plnány na včerejší odpoledne: v pět budu v Božkově, nastavim na jednom kompu TCPko, pojedu (podle času) domů nebo k LEEmu, tak či onak se v 7 sejdem u LEEho, kouknem na nový gamesy, zahulíme a bude dobře.

Realita včerejšího odpoledne: do Božkova sem se dostal v půl šestý, se dvěma kompama zápasim až do sedmi a v půl osmý (po nedočkavý SMS od LEEho "depa si?") konečně dorážím na Roudnou. Tam už je zhulená sešlost, že tam sedí už od pěti (prej sraz na sedmou...) a za půl hodiny už dorazí Karol a musíme vypadnout. Tak sem tak akorát rozmrznul, skoro vyžebral ubalení ještě jednoho brčka a razili sme domů. Ale i tak to bylo fajn :)

Takže zhulenost sem si místo u gamesy v klidu užíval v rozhovoru s mátinkou (dělala ze mě blbce) a pak sem vytuhnul u televize. Původně jenom tak na pět minut, nakonec sem objevil na Spektru dokument o Concorde, pak na Discovery probíhala stavba ISS a já zapejkal a zapejkal.

Nakonec z PHPčka nebylo nic a já usnul, unavenej a ospalej, někdy kolem půl dvanáctý. Když k tomu připočítám, že za muka v Božkově sem shodou okolností nedostal ani vindru, tak to byl vyloženě příjemnej den. Člověk se dře v práci, nedostane za to nic. Snaží se po práci na melouchu, zase dostane houbeles. Půl dne sosá, kopíruje a pálí filmy s gamesam, a zase z toho nic nemá. Ani to klidný posezení u kámoše.

Nechci tim říct, že nutně musim za každou svoji činnost něco dostat (i když to potěší), ale vyplivnout se za celej den jedině s tim efektem, že sem si musel zaplatit 4 pětky za lístky na tramvaj... To je tak trochu nasírací.

pondělí 13. ledna 2003, 7:48
Zaslechl jsem v TV (myslím že na ČT1) zajímavou zprávu z plodné dílny našich zákonodárců. Aby se omezil vliv velkých obchodních řetězců a malých nonstop zastaváren (a zlodějíčků, co tam v noci prodávají čerstvý lup), budou muset všechny provozovny zavírat nejpozději ve 22:00 a otevírat v 6:00.

Co je tohle za píčovinu? (omlouvám se za ten výraz) Jak nemám Tesco rád, tohle byla jediná sympatická věc na jejich hyperkrámu - že maji otevřeno nonstop... Vivat parlament.

pondělí 13. ledna 2003, 7:27
Až na gamesy sem nějak stihnul všechno. A jestli se do games dá počítat i stolní fotbálek, tak i ty gamesy. K tomu připočítat umytí koupelny a záchoda, formální vyluxování bytu a hlavně spánek. V pátek sem šel spát v půl devátý večer, vstával v sobotu v deset. Dál už to tak horký nebylo, ale aspoň sem si ověřil, že schopnost spát téměř neomezeně dlouho se u mě začala vyvíjet do úplně novejch kvalit. Radši bych ale uměl nespat vůbec, protože když do svýho normálního programu zařadim ještě dostatečně dlouhý spánek, nezbyde mi čas ani na to, abych šel do práce :)

Půjčoval sem si z práce disk, aby LEE moh v klidu přeinstalovat pár kompů a měl místo na zálohu. Původně si pro něj měl přijít už v sobotu, tak sem mu na něj naházel asi 15GB filmů. Přišel až v neděli po obědě, vracel mi ho na parkovišti u Essa v deset večer. Domů se ani nedostal, takže kopírování filmů bylo úplně na nic. Navíc sem teď ten disk zformátnul, vrátil do skladu a až pak zjistil, že sem nechtěně několik filmů přesunul, takže už je nemam. Přesně, jak včera řikal LEE, tenhle víkend se tak trochu časově nepoved. A já bych doplnil, že nejenom časově.

pátek 10. ledna 2003, 15:07
Budiž pátek, huráá :) Čekaji mě dva krásný dny plný volna, games, filmů, phpčka. Tolik představa, co budu dělat. Jaká bude realita, toť otázka. Ale kdo jinej by to měl ovlivnit, když ne já...

Jo a málem bych zapomněl. Dneska už zase sněžilo.

pátek 10. ledna 2003, 12:42
Ufff, personál psychiatrickejch oddělení je vážně na hlavu. Sou to nejdivnější a nejzabržděnější lidi v nemocnici. Jedna dokrorka mi dneska předvedla zhruba tohle:

C:\startnet
spousta chybovejch hlášek, komp píská a nic nenaběhlo
Bad command or file name
C:\
No, teď je tam to "name", tak napíšu svoje jméno...
C:\novakovam jméno změněno
...zmáčknu entr...
Bad command or file name
C:\
...a napíšu heslo...
123456 tohle heslo vážně měla!!!
Bad command or file name
C:\

...nojo, vážně to nefunguje. Vy ste mi to rozbil!

pátek 10. ledna 2003, 8:52
Včerejší večer ve znamení Perníkové věže a Saturnina u Tomyho na bytě. Přišel sem
domů zhulenej na plech kolem půlnoci a... mátinka ještě nebyla doma :) Přišla chvilku po mě a nutně potřebovala vysvětlit novej telefon, kterej sem jí byl včera kupovat. Byla fakt chápavá, skončili sme kolem čtvrt na tři. Chjo.

Ráno sem zaspal všechny budíky, takže do práce sem dorazil až teď. Ranní rituál s procházením webů a pošty se nekoná, hurá hnedka do práce.

čtvrtek 9. ledna 2003, 6:57
Už od základky mě průběžně různý zubařky upozorňujou, že mám malou pusu a moc veliký zuby. Dva zdravý už mám právě z toho důvodu venku, na čas to pomohlo, ale jaxi právě přestalo. Posledních pět let se mi prořezává osmička vlevo dole. Vždycky chvíli zlobí a pak si dá klid. Jenomže teď už mě zlobí nějak dlouho, tak sem ji podrobil podrobnějšímu zkoumání pohledem a ohmatem pomocí prstu. A ouvej... potvrdil se předpoklad mojí současný trapitelky a zub už leze dásní dozadu v krku. Mírně naležato, aby toho nebylo málo.

Zkusim to vydržet ještě tak měsíc, než se k nám na barák kompletně přestěhuje zubní klinika, a praštim do toho. Poležim si s rozřezanou tváří na novym oddělení, pěkně v čistotě, nový posteli a tak :) Zuby maj rost v puse a ne v krku, taky to bolí jaxwiň. Takže až mě uvidíte s efektní jizvou přes půl tváře, tak tudy mi dolovali zub.

čtvrtek 9. ledna 2003, 6:45
Každý ráno vypadá stejně, v poslední době ale "čim dál tim víc". S nelibostí sleduju, jak zafungovaly biologický hodiny a moje tělo si zvyká na vstávání v 5:50. Už sem se zase probudil sám od sebe dvě minuty před budíkem. Dneska sem se ale nenechal nachytat a před pokusem o znovuusnutí sem se podíval na budíka, kolik je hodin.

Včera večer sem se stavil u Standy a od Štěpiho si půjčil Microsoft Train Simulator. U nich to vypadalo jako celkem dobrá gamesa a velkej úlet. Až na to, že se obraz hodně trhal (Celer 300 přetaktovanej na 450). I přines sem si gamesu domů (Duron 1200) a... světe div se, škube se to pořád. A to nemluvim o tom, že mám doma podstatně lepší grafárnu. Vypadá to, že je to buď extrémně náročná gamesa (pochybuju, je to dost starý) nebo je špatně napsaná a prostě se bude škubat vždycky. A přitom grafika není nijak uchvacující. Otexturovaný krabice jsou všude, dokonce i jako auta na silnicích. Prostě starej Unreal Tournament je o několik tříd lepší v grafice, o novějších gamesách nemluvě. A přesto se to trhá. Tak nevím.

středa 8. ledna 2003, 14:38
A dneska odcházim přesně, nebudu tu ani o minutu dýl. Už zvládam jenom koukat do blba.

středa 8. ledna 2003, 7:04
Vzhled instlačních programů určuje Microsoft. Vždycky vymyslí něco novýho právě v okamžiku, když okolní svět přijme za svůj současný vzhled jejich instaláků. A historie se dnes opakuje znovu. Většina softů si nechá od InstallShieldu připravit .msi kabinet a pak už se jenom pouští Windows Installer. Takhle to aspoň vypadá u 90% novejch softů. MS včera vypustil MediaPlayer 9. Tak sem si ho sosnul, ať ho v práci otestuju. Olalá, tohle tu ještě nebylo. Instalák vypadá jako naskinovanej, spousta barev, kulatý rohy a vůbec, spousta novinek ve vzhledu. Nemůžu říct, že bych tím byl nějak unešen, ale jenom se zase potvrdilo pravidlo, že když všichni začnou používat to, co MS vymyslel, tak MS bleskurychle zavede něco novýho, aby se jeho standardy trochu lišily. Až zase "veřejnost" přijde na to, jak to dělat stejně, kouzelníci z Redmondu přijdou s další novinkou. Už se to tak děje mnoho let...

středa 8. ledna 2003, 6:44
Některý rána jdou celkem přežít, některý ne. Dnešní nešlo. Probudil sem se sám od sebe, docela vyspalej, všude tma. Žízeň. Pak sem si uvědomil, že u postele mam malej džusík, co byl v balíčku. Strčil sem do něj po hmatu brčko a začal vysávat krabičku. Jak sem se probouzel, došlo mi, že mátinka ještě spí, rádio nehraje, bude ještě brzo. Spokojeně sem se otočil, našel si pod dekou teplý místo, zavřel oči a chytal se zase us... píp píp píp píííp. Budík mě hodně rychle vrátil do reality hnusnýho rána. Moje dnešní první slovo bylo hodně sprostý :(

Po večerních pár kolech Spearheada sem byl příjemně naladěn a těšil se, jak si zase dneska zahraju. Je ráno, a já sem jenom o trochu míň unavenej, než včera večer. Plus k tomu dnešek v práci a odpoledne spousta zařizování, který sem včera jaxi nestihnul. Už to vidim, až přijdu domů. Pustil proletět papoucha, udělam mu klec, strčim ho dovnitř (snad mi moc nevynadá, že se s nim nebudu mazlit aspoň dvě hodiny podle jeho představ) a půjdu zase spát. Postupně se dostávám do stavu, že přes tejden ani nikam večer nejdu. Nemám na to sílu.

úterý 7. ledna 2003, 18:36
Pracovní doba mi končí v 15:00, pak už sem tu zadarmo. Teď sme se s Tomym vrátili z baráku s totálním neúspěchem na triku. Nedokázali sme nastavit "custom paper size" na rychlostiskárně. 98ky to uměly, XPčka ne. Shit...

úterý 7. ledna 2003, 13:13
50% lidí od nás z práce je nemocnejch. Takže "úplně ukrutně moc práce" nevystihuje podstatu věci. Du si to hodit a pokračovat v krasojízdě.

úterý 7. ledna 2003, 7:26
Děkuji dopravním podnikům za letošní jízní řády. Fakt super věc. Posunuté ranní autobusy mi zajistily každodenní procházku dva kilometry z namrzlého kopce a proti větru. Vstanu, čaj si radši ani neudělám a vyrážím do souboje se zimou - takže do práce přijdu v super náladě, včas a s tělní teplotou kolem pěti pod nulou. Fujtajbl, jak já nemám rána rád.

Včerejší odpoledne bylo vyloženě plodný. Přišel sem domů, usnul, probudil mě LEE okolo osmý večer. Vyrazil sem na tramvaj, na zastávce od něj přebral grafárnu (díííííík :), doma vyvenčil papouška, zastrčil Matroxe do kompu, chvíli ladil a... bum, zase sem spal. A i přes to se mi chce teď spát dál. Nevím. Dřív mi stačily čtyři pět hodin spánku, a to sem chodil do školy. V poslední době bych spal vlastně pořád, už si toho všimli i kámoši. Asi stárnu nebo já fakt nevim.

pondělí 6. ledna 2003, 13:35
Teď sem si sednul, padám únavou na hubu.

pondělí 6. ledna 2003, 6:50
A další dlouhý pracovní týden předemnou. Víkend uběh jako voda, půlku sem ho prospal, a zase sedim na týhle praštěný židli a chystám se vyrazit na barák za prvnim úkolem. Bleee. V pondělí se má začínat zvolna a ne masakr hned od rána. :(

pátek 3. ledna 2003, 14:10
Zbejvá jenom vrátit data ze zálohy a za dnešek sou tři keply hotový! Na to, jak sem už od rána línej je to docela dobrej výkon. Za hodinku du domů a padá na mě páteční lenost, ospalost a vůbec, totální nepracóza. Po pátku by měl bejt jeden den extra volnej na spaní a pak teprve sobota s nedělí :)

pátek 3. ledna 2003, 7:54
Tak komp z účtárny je úplně mrtvej. Achjooo.

pátek 3. ledna 2003, 6:48
No a další den ve worku. Chtěl sem původně napsat něco smyslupnýho, ale brutální spád událostí mi sebral vítr z plachet. Sundal sem si budnu, mikinu a... zvoní telefon. Komp vedoucí účtárny
se odebral do věčnejch lovišť. No a vzhledem k tomu, že dneska je uzávěrka loňskýho účetnictví, tak si asi nasadim na hlavu modrej majáček a vystřelim směrem odd. personalistiky a mezd. Krucifix, proč aspoň jedno ráno nemůže bejt v klidu...

čtvrtek 2. ledna 2003, 6:57
Prší, prší, jen se leje. Nový rok začal fakt bezvadně. -10 včera, dneska +5 už ráno. Na to by se jeden vybodnul. Vlastně jediný dva "bílý" dny Vánoc byly 24. a Novej rok. Jinak pršelo, namrzalo a zas pršelo. Blééé.

Silvestra sem přežil ve společnosti Standy a dalších obyvatel jejich vypečenýho bytu, občas skoro až moc. Ale fakt jenom občas, velkou většinu času tak na pohodu. Pár pivek, posezení, pokec, dorazil LEE a hurá do města. V Insiralu hráli bezvadnej drumík, i sem si zapařil a pak zase hurá na byt. Vyspat a tak :) Jedinou, a zato pořádnou, vadou na kráse byl nějakej debil, co ukrad v Inspiralu LEEmu bundu. Lidi sou fakt hovada...

Prospal sem se asi od osmi ráno do čtyř odpoledne a odcházel z ještě spícího bytu. Všichni jako Šípkoví Růženkové :) Doma sem se jenom otočil, najed, potkal s mamky přítelem a zase zmizel. Tentokrát k Tomymu. A další brčka, film a definitivní pomalej výtuh. Krátký spání a...

...fuj, no jak mě se ráno nechtělo do práce

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 11.02.2003 10:25   
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]