motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

středa 29. prosince 2004, 9:06
Olala, musím zveřejnit link na web studentů Právnické fakulty ZČU v Plzni. Spousta z nás už někdy ve svý mozkovně řešila problém "co by se stalo, kdyby policie stoprocentně prosazovala zákony (všechny :) a zavřela všechny huliče, resp. jen_huličům_neprodávajícím_a_nepěstujícím by dávala pokuty." Podstatnej na tom je fakt, že samo množství občanů porušujících příslušný zákon by zahltilo policejní aparát administrativou. A soudy taky.

Legalizace by řešila problém s nutností vybírat, na koho zákon aplikujeme a koho budem ignorovat, ať si fetuje. No a protože naše generace (nejen) hulí nepoměrně víc než všechny předchozí dohromady, je jen otázkou času, kdy budou v mládí (někteří stále) hojně hulící spoluobčané ve věku a funkcích, kdy se vstupuje do politiky a soudnictví. A je možnost fakticky ovlivnit stav věcí, kterej jim před X lety pil krev.

V tuhle chvíli už se poměrně reálný pohled na věc dostává na půdu právnických fakult. Za dvacet let... možná.... usedne na židli někdo s názorem podloženým vlastní zkušeností.

Celý článek Pokus o racionální diskusi na téma: drogová politika najdete zde. Upozorňuju, že to NENÍ objektivní článek, ale od literárního útvaru polemika se to ani nečeká, že.

středa 29. prosince 2004, 8:53
Jakási naivita některých lidí mě až děsí. Ten člobrda už několik let funguje (úspěšně) na postu správce sítě. Starej známej, ještě ze základky.

A poslal mi dotaz: "Jak mám nastavit TotalCommandera, abych se připojil na svůj web na Tiscali?"
chvilka hledání na tiscali.cz, odpověď: "A mas aktivovanej WWW prostor?"
Odpověď otázkou: "jak? kde? ne."

Následovala smršť linků tohle si otevři a tamto zaškrtni, na jejímž konci je indexová stránka (s ujetym URL) s vypisem prázdného home adresáře. Původní dotaz zabral 3/4 hodiny.

Naprosto nic osobního proti nejmenovanýmu kámošovi, jen mě to celý uvádí v úžas.

středa 29. prosince 2004, 7:54
Skončila veskrze nezajímavá "oficiálně rodinná" část vánoc, přečkal sem i dva dny v práci a včera večer začala první ochutnávka volna. Kdybych si kdysi na kterýkoliv škole řek, že budu někdy odvázanej ze 36 a 84 hodin vánočního volna... :) V té přestávce je návštěva u babi (nutná).

Spousta úžasně volnejch dní možnejch věnovat naprosto čemukoliv :) Ale i tak je to super, že je předemnou nekonečných 117 hodin volna jen s minimální vadou na kráse. Neplánuju nic, s chutí si užiju několik dní jen s rámcovou představou co, kdy, kde jak, s kým. A kolik.

Jo a právě sem zachytil na ČT1 Dobré ráno na téma ze zákulisí Dobrého rána. S povděkem kvituji, že nalezení formuláře pro zaslání dotazu zabralo zhruba deset zmáčknutejch kláves a přesně dvě kliknutí. Celkem 10s max. Česká televize odvádí na svém webu dlouhodobě kvalitní práci. Respect.

čtvrtek 16. prosince 2004, 19:15
Vánoce se kvapem blíží a já nemám ještě téměř nic koupeno. Taky za co... :( Ale prdim na to, dárky už nekupuju několik let, tak to letos změním jen tak lehce a skutečně jen pro nejbližší. Zítra bych se přes poledne rád podíval na náměstí na vánoční trhy, snad se mi tam něco povede splašit.

Teď si du něco ukuchtit, mám hlad jako vlk a chuť na normální jídlo. Zítra mě čeká Jirkovo maturák, a tak bych měl jít konečně spát dřív než ve dvě ráno jako včera. Teda dneska. Kompu se budu věnovat jen okrajově, mám toho po dnešku fakt dost. Nedovedete si představit, co to je strávit dva dny extrémně důkladnym testovánim změny hesla pro stahování pošty v mailserveru. Už druhej den za sebou jen opakuju cyklus vytvořit užvatele - přihlásit se - změnit heslo - přihlásit se - smazat uživatele. Samozřejmě v mnoha obměnách. Mám podezření, že se mi dneska bude o heslech i zdát :)

středa 15. prosince 2004, 20:35
Je tu večer a s ním i první pokus o změnu přístupu :) Na dnešek sem naspal nějaký čtyři hodiny a šupajdil sem do worku. Ráno mírně zabitý na lekci angličtiny a pak sem si vlastně hrál až do večera. Instalace W2k3 serveru a SuSE serveru na jeden komp, abysme měli solidní DCčko a nějakej Linux na hyperthreadový machině. A pak bych normálně šel domů, ne tak dneska.

Místo toho sme zasedli k Macům a až do úmoru testovali hesla v KMS. Stejně se to nestihlo, pokračování zítra. A mezitím, aby nebyla nuda, mi přišla v mailu naprosto neuvěřitelná informace. Udělalo se mi z ní těžko, až sem se šel podívat jestli v kuchyňce neleží nějaká zapomenutá flaška. Neležela, panák na probrání se nekonal. Nějak sem se teda musel probrat sám, ale stejně teď fakt nevím co dělat. Brouk v hlavě se tomu myslím říka :)

Leží předemnou největší dilema v životě. Lenost, pohodlnost a absolutní nechuť ke změnám všeho druhu mě tlačí jedním směrem. Rozumová úvaha ale vede přesně na druhou stranu. A tak tu teď sedím s hlavou v rukách, nevnímám muziku z repráků a obracím svůj život ze strany na stranu jako posledního búra.

Zvláštní je, že v podstatě mám jasno. Potřeboval bych se stavit u Vědmy jako Neo. Rozhodnutí už dávno padlo, jen nevím proč. A nebo nemám jasno? Kurva drát, mám já todle zapotřebí?

středa 15. prosince 2004, 0:58
Praktická ukázka, jak to mám s netem. Přišel sem domů kolem sedmý, hodil do sebe jeden rohlík a vyrazil na Lochotín pro kvádro (v pátek mě čeká maturák). Zakecal sem se s mamkou a domů přišel po desátej.

Pustil sem ICQ a chvilku se bavil s Efou. To mě celkem naladilo, uvědomil sem si že problém s neupdatováním je spíš v mojí lenosti a nechuti něco robit. Ani ne tak v únavě a přesycenosti internetem z práce. A tak sem nahodil Dreamweavera, jako že se vám zase ozvu a napíšu pár (desítek :) řádek.

Jo, houbeles. Až do teď sem se k tomu nedostal. Pominu večeři a drobný neodkladný práce na udržení domácnosti. Jen sem se konečně posadil s chlebem a čajem ke klávesnici, zasek sem se s Wolfiem na jeho nemožnosti připojit se ke mě na FTP. Do toho sem se najednou ocitnul v práci (že já vůbec koukal do mailu) a asi půl hodiny se řešil aktuální průser. Překvapilo mě, kdo všechno je touhle dobou online...

No a než sem se skutečně dostal k updatu, je po jednej. Dvě hodiny u kompu v tahu, Jablkoň už třikrát kolem dokola přezpíval Hovada Boží a já furt nic. Asi budu muset jinak organizovat čas. Přijdu domů a jako první sednu ke kompu. Ohlásím se s updatem, mrknu na weby kolem a pak teprv budu řešit další věci. Jinak to nepůjde, při současných prioritách bych to tu moh zavřít a odpískat. A to nechci.

No... a DVD plný pososanejch dat, co sem si přines z práce, je pořád v mechanice. Ještě sem to ani nerozbalil, natož abych vyzkoušel... :o) Pomalu abych si psal 2do list, co všechno chci zvládnout.

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 09.01.2005 19:42    
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]