motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

čtvrtek 31. října 2002, 6:36
Včerejšek byl docela nabitý, skoro až k prasknutí. Ráno sem šel do práce s myšlenkou co se asi bude dneska dít. A dělo se. Na obchodním (poslední muzeální kousek sítě na BNCáku) lehnul repeater a... a konec. Lehlo to. S vypětím sil, telefonů a osobních známostí se Tomymu podařilo si jeden vypůjčit ze Škodovky, takže teď to sice běží, ale... No a s tím sem zabil skoro celý dopoledne.

Od oběda do tří sem měl čas zvládnout všechno, co sem měl na celej den. Včetně pálení CDček pro Dana. Navíc se ještě zbláznila pálička i Nero, takže obojí přeinstalovat a pak pálit. Mezitím pochůzky po baráku, no prostě hrůza a speedy děs běs. Nakonec sem dopálil poslední CD dvě minuty před padla, vyrazil ven, vyzvednul si opravenou bundu a akorát přijel Dan. :)

Odpoledne sem se pokoušel hrát Warcrafta, ale došlo na má slova a s první porážkou mě to přestalo bavit. Ono když máte jednoho hrdinu, pět vojáků (úkol je přežít půl hodiny) a než stihnete vyrobit něco dalšího, přileze nemrtvá příšera a všechno pobije...

Nakonec sem z toho všeho byl tak unavenej, že sem usnul asi v deset a vstával teď. Hlavně, že sem se domlouval se Standou, že zajdem do Pantíka :(

Dneska to tu balim po poledni, jedu k mátince do školy si půjčit promítací plátno na akci příští týden v Impulsu, pak pro věnec na hrob, pro babičky a hurá na otočku na chalupu. Ať žijou dušičky...

středa 30. října 2002, 7:40
Když tak čtu Zoufalcův web, jenom tiše přitakávám a s mírným potěšením musím konstatovat, že podobné komunikační problémy nemám jenom já.

středa 30. října 2002, 7:09
Po dloouhý době sem přisel domů v půl čtvrtý (odpoledne). Zalehnul sem slastně si chrochtal v hajanech asi až do půl osmý. Vylez sem ven a vyrazil ke Kulíkovi do jeho nový hospůdky za LEEm a Šmíďákem.

Ten jeho podnik už sme řešili víckrát a pokaždý našli spoustu "podnikatelských chyb". No a včera to fakt vyvrcholilo. Neměli pivko, museli sme si dojít na nedalekou benzínku :) Takže sme hospodu Na střelnici překřtili na klubovnu a vyrazili si zahulit k lesu.

Brčko v nás probudilo nečekaný sklon k teoretizování a výsledkem byl zcela nový druh hermafroditního klokana žijícího na střídačku stromech (hlavou dolů jako netopýr) a v noře, kterou si hrabe lopatovitým ocasem ala bobr. "No on má kopyta a na nich takový jako prsty, aby se udržel na stromech." :-)) Prostě úlet...

Po návratu domů sem zkusil Warcrafta III CZ a celkem dobrý! WC ani jinou už sem nehrál hodně dlouho a zatim mě to baví. Dávám tomu ještě pár dní (nocí) a pak mě to zase přestane brát. Jako každá strategie... Nevim proč, ale tenhle druh games mě nějak neuchvátil.

úterý 29. října 2002, 14:55
Neustálé domácí problény s diskem včera skončily zatím nejbližsí možnou diagnózou: ATA100 nefunguje správně, občas vůbec. Teď už jenom jestli je zdroj chyby na boardu, v kšandě, nebo v disku. Zazím to (až se mi nechce věřit) vypadá na souhru všech tří variant. Takže sosám od Seagatu utilitku na důkladný disk test. Nechám to běžet přes noc a uvidim...

úterý 29. října 2002, 10:56
A je po volbách. Tohle byly první volby, u kterých sem nebyl. Proč? Protože jsem jejich datum zaregistroval až v pátek večer (náhodou) a v sobotu už sem měl důležitější starosti. Z výsledků je celkem patrné, že podobně na tom byla většina lidí. Ale proč to všechno píšu...

Tady máte šanci vidět volby z druhé strany. Report člověka starajícího se o počítač volební komise je jedno z nejdršnějších čtení poslední doby. Bohužel, když vidím, jak to chodí tady v nemocnici, je to ještě krása proti státní správě.

úterý 29. října 2002, 10:44
Po dlouhé době je venku zase krásně. Sluníčko svítí, je tam relativně teplo a vůbec... ideální den na procházku a ne na sezení v práci.

úterý 29. října 2002, 9:40
Tak už mám zase počítač trošku snesitelnější. TGSoft vypustil novou verzi StyleXP, která funguje i s SP1. Jenom splašit funkční crack bylo poněkud těžší... Ale povedlo se a já mám zase svuj starej skin. Konečně skončilo období fujkompu a zase se na to dá koukat.

úterý 29. října 2002, 7:33
Pustil sem si tu největší pohodovku, co se tu našel (Radium.nfo) a očekával příchod dalšího osazenstva kanceláře.

Beáta: Franto? Chceš poslouchat rádio nebo tuto?
Franta: Rádio.

Takže zase posloucham fuj fuj sračky. :(

úterý 29. října 2002, 7:03
Zííííííív. Tenhle víkend se vyloženě povedl. Vlastně se nedělo nic nestandardního, až na to, že se v bytě 3. kategorie v rodinném domku sešlo 8 pařmenů, jedno 3/4m vysoké štěně zlatého labradora a jedna sestra. Dva HUBy, kompy, UT, UT2003, MotoGP, Colin McRae Rally 2, data transfer. O mojí úspěšnosti by se dalo úspěšně pochybovat, kombinovaný vážený průměr ze všech games by mě řadil někam na čelo druhé poloviny startovního pole. Takže nic moc, ale sem rád, že sem si zase po dlouhý době pořádně zapařil.

Naštěstí i muj sračka komp se rozhodl, že se probere z letargie a podá celkem slušnej výkon. Povedlo se mi asi určit i závadu, která se projevuje náhodnými výpadky disků. Vypadá to, že na boardu mi odešel ATA100 řadič + čerstvě vyreklamovaná Barracuda 20GB je taky nabořená a na ATA100 nereaguje. Takže sem měl z práce půjčený IBMko 60GB na systém a ještě svuj pracovní WD 40GB. To všechno na pomalý kšandě a... kupodivu to běhalo celkem spolehlivě!

Komp měl jedinou vadu na kráse. Totiž že i grafárna byla z práce, takže včera sem uved kompíka do původního stavu a zase to stojí za prd. Achjo, dávat do kupy kompa, když člověk bere 1500,- měsíčně, to je peklóóóóóó.

pátek 25. října 2002, 14:02
Už od oběda se tu slaví Beáty (naše dispečerka) narozky nebo co. V reálu to vypadá tak, že se popíjí becher. Poslední jídlo sem měl včera večer, do toho postupně tak decku becherovky, pak oběd a pak další lampu. Vypadam podle toho, sem pěkně načatej.

pátek 25. října 2002, 9:40
Včera sem se konečně dostal k tomu, abych si nainstaloval windowsy na novej disk, co se mi vrátil po pěti měsících z reklamace. Bylo to tip ťop, v sobotu se koná další UT pařba. A kua, zase problém. BIOS ten novej disk vůbec nenadetekoval. Když už ho viděl po delším snažení BIOS, zase ho neviděl instalátor woken. Pak už ho instalátor viděl, ale po formátování to na mě vybaflo "disk nelze zformátovat, pravděpodobně je poškozen". Teď sem s nim bojoval i tady v práci. Sice už ho mám zformátovanej, povedlo se mi na něj nainstalovat i wokna, ale... detekuje se jenom jako PIO4 :o( Nevim, ale nová Barracuda by se měla chovat úplně jinak. Takže dneska už mám na večer plán. Budu dávat dohromady komp, neúspěch není přijatelnou variantou, problémy jsou irelevantní. Prostě v sobotu po obědě budu mít komp připravenej na pařbu. Basta.

Jinak ještě před da comp session sme byly po dlouhý době v Pantíku. Pár brček, pivka, fotbálek. Odcházel sem v dost rozjařeném stavu, ale ne že bych se nekontroloval. Nic to ale nemění na tom, že kdybych si nemusel jít domů dělat komp, asi sem tam vytuhnul podstatně dýl a domů sem lezl po čtyřech. :)))

čtvrtek 24. října 2002, 10:13
Ufff, vysvětlovat doktorům a sestrám princip grabování a zpracování domácího videa.... To byl porod.

čtvrtek 24. října 2002, 7:21
Kafčo, maily, ICQ, YP weby, pár telefonů a hurá do pracovního procesu. Napřed na koloskopii zapojit komp s videograbovací kartou, potom na dětskej JIP vrátit spravenej komp a odnést si další. Počítám, že v devět sem zpátky.

Právě přišel do práce fotbalista Franta. Do včerejška měl na ruce sádru, vylepšil si design loketních šlach. Dneska přisel prvně se zdravou rukou, ovšem značně kulhající. "Zkurvil sem si koleno." Zkrátka, sportem ku zdraví :) Dokud si neoddělám zápěstní šlachy, tohle se mi u klávesnice asi nemůže stát. Já to říkám pořád, nepřehánějte to se sportem...

čtvrtek 24. října 2002, 6:56
A zase kompy. Ráno sem začal přeinstalovávat v práci, skončil sem v devět večer u Dana doma. Co mě ale těší, že sem během dne zvládnul tři keply dovést do výsledného stavu :)

Jinak se nedělo téměř nic, celej den sem seděl za klávesnicí, a tak se žádný extrémnosti neděly. Snad jenom rozhovor s týpkem, co spravuje boardy za pomoci trafopájky. A kupodivu potom zase fungujou....

Dneska bych to tu chtěl zvládnout nějak rychle zvládnout, pak vyměnit kolo u auta, píchnutý odvézd do pneuservisu a... ...a začít si instalovat doma kompa (to už tu dlouho nebylo :o) V sobotu je UT & MotoGP pařba, tak by to chtělo mít hotový auto i komp.

středa 23. října 2002, 8:48
Tyhle dva dny jsou ve znamení kompů. Po práci sem se srágořil u Dana s jeho keplem, ale moc se nedařilo. Podělalo se všechno co mohlo, včetně blbý flopyny, která mi sežrala obě bootovačky. Bleee. Nakonec se to tak nějak nouzově rozběhlo, takže dneska tam du znova, uvést to do nějak funkčního stavu. Cestou od Dana sem se zastavil u LEEho, zajeli sme k Davovi pro HUB, kabely a Hitmana, dali brčko a... "pane řidiči, silniční kontrola, vystupte si". No krve by se ve mě nedořezal. K překvapení strážců zákona sem nadejchal 0,0 promile, tak mi popřáli dobrou noc a jeli si po svym.

Horší bylo, že jeden z těch fízlů měl v ruce na několika papírech seznam SPZ, jmen a adres. Když že zkontrolovali, přeškrtnul si mě v seznamu a bylo hotovo. Co to jako bylo?? Seznam podezřelejch aut? Nevim, co si o tom mám myslet, ale vůbec se mi to nelíbí.

Dneska ráno cestou do práce sem zjistil, že sem píchnul kolo (nebo mi to někdo na sídlišti vypustil jako pomstu za zabrání místa na parkování?). Takže sem auto odstavil u Zuzky baráku a zítra mě čeká výměna kola. Při nejhoršim to musim mít hotový do soboty odpoledne, kdy budem svážet kompy na další UT pařbu.

Jo a s grabovací kartou sem nakonec svedl vítězný boj, právě začala fungovat :)

úterý 22. října 2002, 8:50
Míra už odjel do Košumberka a já bojuju s Pinnacle DC10 grabovací kartou. Děsná sračka.

Při ranním lezení po netu sem zaregistroval existenci prvních screenshotů z Longhornu, tj. další verze Windows. Kdo máte zájem, mrkněte na to.

pondělí 21. října 2002, 11:40
Po dlouhý době mám fakt dobrou náladu, nic mě nesere a představa dalších dní ve mě nevzbuduze hrůzu a děs. Že by včerejší houbení o samotě v lese přecijenom přineslo ovoce a aspoň na chvilku sem se vyhrabal ze sraček?

Joooo, a Míra zítra odjíždí na tři měsíce někam k Pardubicím na rehabilitaci. Hurááá :) Už dostal i takový udělátko, aby udržel lžíci a moh se sám najíst.

pondělí 21. října 2002, 7:38
Víkend proběhl ve znamení práce a hub :) V sobotu houboval Standa s LEEm, nakonec vytuhli u komu a games. Já tou dobou na chalupě pilně myl auto, hrabal listí a připravoval baráček na zimu. Když sme se vrátili domů, popad sem lahvinku vína a přes Zuzky bejvák vyrazil ke Šmíďákovi na film. Dobrej pokec, skoukli jsme Hvězdnou bránu (nikdy více) a Muže bez stínu (už nikdy!). Oba filmy sem viděl tak potřetí a doufám že naposled.

Neděle. Původně sem chtěl dopolednee navštívit Míru a vyrazit na houby. Místo toho sem se probudil na Vinicích v půl jedný, doplazil se domů a šel leštit auto. Taková menší změna plánů. Nakonec sem se k Mírovi už nedostal, vyrazil kolem třetí k rybníkům, pojedl něco houbiček a přes Bílou Horu na Doubravku, okolo řeky do města... Taková delší procházka. Rychlostí šneka sem pomalu přendaval nohy a klátil se směrem k domovu. Nádherně sem si pročistil hlavu po blázinci minulého týdne a nabral sílu k dalším bojům na frontě tohohle světa.

pátek 18. října 2002, 12:16
Venku je odporně, pořád prší. Plán na dnešní odpoledne - příprava na cestu na chalupu. Plán na zítra - na chalupě. Bueee, jak já to tam nemám rád. Vlastně mám. Líbí se mi tam, ale nelíbí se mi atmosféra, kterou tam vytváří mátinka a ostatní přítomní. Ač je to očividné, mě to musel dneska potvrdit LEE. Máti je asi hlavní příčinou mého trápení. Bohužel, jedinej způsob jak to vyřešit, je stěhování...

pátek 18. října 2002, 6:40
A další objev - stačí se pořádně zamyslet, podle důsledků najít příčinu a tu odstranit. No, snadno se to říká a hůř dělá. Zatim se našel příčinu a vymejšlim, jak s ní naložit. Ale i to mi celkem zvedlo náladu.
Včerejší mírně absurdní rozhovor s LEEm mi celkem pomoh se zorientovat sám v sobě, tak doufám, že to k něčemu bude.

Za chvíli musim na sály, takže abych se pomalu vyrážel umejt, převlíct do zelenýho a hurá zapojit na písárnu komp. Pak zase převlíct do svýho, vyjet výtahem o 9 pater výš a... to už tu dloooho nebylo. Umejt, převlíct a na sálech plastický chirurgie řešit komp co padá. Takže si ho nejspíš odnesu, vyměnim větrák a zase se pudu převlíkat, abych ho tam vrátil. Bezvadnej plán na dnešek. Brrrrrrrrr, tohle mi zabere skoro celý dopoledne.

čtvrtek 17. října 2002, 16:40
Objev - když se člověk vykecá, trochu se mu uleví. A nezáleží to ani moc na tom, jestli někdo zrovna poslouchá.

čtvrtek 17. října 2002, 11:35
Achjo, prvně po dlouhý době mám pocit totálního selhání a beznaděje. Ať se podívám kolem sebe kam chci, nikde se mi nedaří najít člověka, kterýmu bych moh říct co mě trápí a kterej by mě pochopil. Nebo se o to aspoň pokusil. Že sem cizincem doma u mátinky, na to už sem si po letech zvyknul. Ale v poslední době tohle začínam cítit i u lidí, kde bych to nikdy nečekal. Vlastně většinu trápení si už musim nechávat jenom pro sebe, nevim o nikom, kdo by byl ochotnej vyslechnout divnýho depresivního blázna, kterýmu se svět obrátil naruby. Asi je chyba fakt ve mě, možná se člověk má uzavřít do sebe a neotravovat se svejma sračkama okolí. Třeba je to tak normální a dělaj to všichni. Já nevim.

čtvrtek 17. října 2002, 6:47
Až do letoška jsem měl pocit, že podzim je krásný období, uklidňuje a venku je na co koukat. Jestli je to civilkou, nedostatkem peněz, nuceným bydlením u mátinky, celkovým sesránim všeho, nebo jenom momentální indospozicí... nevim. Každopádně se zase tak nějak hrabu ve sračkách. Snad to časem přejde, ale moc tomu nevěřim. Klasika.

Sedíme u LEEho na bytě a najednou mi přijde všechno tak nějak líto. Přemejšlim proč a jako obvykle najdu chybu v sobě. A je mi ještě hůř. A tak pořád do kola. Měl bych na tom zapracovat, nebo se takhle užeru.

Sedím tak sám v prázdný práci a čekám na telefon, co nezazvoní. Jediná věc, co mě drží nad vodou jsou Avalanches live (thanx Efa). Fajnová muzika takhle k ránu. Ještě tak nemít prázdno v žaludku, pomalu mě berou křeče. Že by kafčo na zaplácnutí? :) K jídlu to moc neni, ale kofein do prázdnýho žaludku by mě mohl povzbudit celkem na dlouho. Uvidíme, chuť na kafe mě přepadne jednou za sto let.

středa 16. října 2002, 8:37
Zase mám pocit, že nejlepší by bylo se odstěhovat někam úplně pryč.

středa 16. října 2002, 6:45
Brrrr, to je humus. Bejt od půl sedmý v práci je fakt humus. Nejsem zrovna člověk schopnej vstát v pět, v klidu si dát sprchnu, najíst se a vyrazit do worku. Spíš naopak a podle toho teď vypadá moje nálada. Kdyby to tak šlo pracovat třeba od desíti do šesti odpoledne, to by mi vyhovovalo. Přes zimu teda určitě. Ale už dost vztekání, nic s tim neudělam, tak se nebudu ještě drtit takhle :)

O největší překvápko včerejšího dne se stal Standa. Cestou na noční zbaštil 30 houbiček a v půl jedenáctý (dělá od deseti) mi volal, abych zařídil, aby moh jít domů. Haldy, zmatená řeč a tak... prostě člověk na houbách na noční. Částečně se mi to snad povedlo, ale jestli se dostal z práce, to už nevim. Až ho někdy uvidim, sem docela zvědavej, jak to dopadlo. Každopádně, je to trubka a zadělal si na slušněj problém...

úterý 15. října 2002, 15:37
Odpoledne plné dobrých zpráv. Odstřelil bych se z nejradši. Změnili nám pracovní dobu, takže v práci musim bejt v půl sedmý a končim ve tři. Pak budu sedět doma, než se z práce vrátí ostatní. Večer možná někam vyrazim, ale nejspíš ne. V jedenáct už totiž musim ležet, abych se druhej den ráno vůbec dokázal takhle brzo probudit.

Navíc nám přestali (nějaký nový nařízení) platit v hotovosti a plat posílaji poštou. Výplata je třináctého, takže na poště zhruba za dva dny. Akorát do důchodů. Takže každej měsíc si půjdu stoupnout na poštu do fronty mezi alieny pobírající svých X tisíc důchodu, abych dostal 1500 platu.

A další novinka, v Nextře to nevypadá ani trošku dobře. Takže až mi skončí civilka, počítám že mě přijmou na jeden den (ze zákona musí) a pak sbohem, už tě nepotřebujem. Jinými slovy z civilky (=bez peněz) rovnou na pracák (=bez peněz). Jdu se zasebevraždit.

úterý 15. října 2002, 12:03
Tak sem měl na včerejší odpoledne a večer plány na odpočinek, Wolfensteina a tak. Jenom sem se zastavil u Štěpána pro dvě CD. Jo, houbeles. Vytuhnul sem tam na dvě a půl hodiny, pak k LEEmu a domů sem přišel zase v jedenáct večer. :)

Ráno obvyklé zaspání a od tý doby sem se tu nezastavil. Teda vlastně na chvilku jo. Nasedl sem na nemocniční pendl a jel si na Bory do pokladny pro tu směšnou vejplatu. A ani to neklaplo. Podle nové směrnice se musí peníze posílat poštou. Uáááá, každej měsíc půjdu tvrdnout na poštu k přepážce mezi alieny čekající na důchod. To snad neni možný, úřední šiml mě jednou zničí.

pondělí 14. října 2002, 10:00
Neřekl bych to takhle výstižně, tak ocituju Zoufalce: jsem nejaky mrzuty, protoze me vzbudila ... a nasledne matin krik, ktery jsem sice po par minutach detekoval jako vesely, ale stejne to byl sok. Jeste ted jsem z toho cely v prdeli.

Kdo nezná tohle vstávání pomocí intonace mátinky hlasu, neví co je na světě hnusného.

pondělí 14. října 2002, 9:29
Tak tohle byl zase jeden z extrémních víkendů ;-)) Nový týden začal brutus zaspáním, v teď sem se doplazil do práce, asi o dvě hodiny pozdějš... Tak se tu nebudu vykecávat a skočim do pracovního procesu rovnýma nohama. Snad až se zase dostanu do kanclu a ke kompu, pořeším dením a icq znova a důkladnějš. Zatim páček shledáček, du makat. Brrrrr.

pátek 11. října 2002, 12:47
Týýbrďo, včera sem se trošku zapek do Wolfensteina a ráno sem něco jako vstávání moc nedal :) Ještě k tomu mi nebylo nejlíp a do práce sem se dostal značně později než normálně...

Mezitim mě mátinka stihla nasrat po telefonu a já se čimdáltim víc těšim, jak to dopadne dneska. Ale ať to dopadne jakkoliv, domů se dostanu až v neděli večer :)) Dovolenou už sem celkem potřeboval, hehe.

čtvrtek 10. října 2002, 14:50
Nějak se pořád nemůžu rozběhnout. Nebaví mě to tu úplně příšerně, nic nestíhám, nebaví mě to tu. Vlastně do pátku přežívám jenom díky představě sobotní cesty do Kroměříže.

čtvrtek 10. října 2002, 8:25
Masakrrrr. Po čtrnácti dnech sem přišel bez angíny do práce, donesl si novou chřipku a během pár minut zapadnul do pracovního procesu. Půlka lidí je na Invexu, když se přičtou ostatní marodi, je nás tu pět a půl. Takže sem jen tak promazal spam z těch stovek mailů za dva týdny, otevřel YP, tak tak stihnul najít místo, kde sem se čtenim skončil a už letim na barák. O tom, že bych třeba dneska nedělal nic a dával si dohromady zanedbané "povinnosti" z posledního týdne... o tom si fakt můžu nechat jenom zdát. Achjooo.

Ale aspoň něco, v sobotu vyrážíme do Kromcla podívat se na známý a tak... Čili zase jeden pohodovej víkend.

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 04.11.2002 7:16   
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]