motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

neděle 31. října 2004, 22:59
Dnešní bilance slušná, ale ne ideální. Chtěl sem stihnout spoustu věcí na kompu, od dlouho (jako obvykle) odkládanýho článečku na web, přes práci do práce, až po pálení přebytečnejch dat.

Místo toho se jako dvoudenní záležitost ukázala výměna oken a následnej úklid. Do toho se ještě přisral K. a jeho tři (naštěstí jen jeden) zavirovaný a špatně zasíťovaný (všechny) kompy. Do toho ten Míra a večer sem musel ještě na Locháč. Aspoň sem se stavil u Standy, tak hoďku a půl poseděl a padal domů.

Teď už nemám náladu ani na tu odkládanou polívku (řešila to bageta na Essu), ani na nic. LEE po mě potřeboval, abych mu pomoh naplnit nutně nějakej eShop. Ne, že bych mu nechtěl pomoct, ale když sem viděl tu v podstatě jednoduchou a manuální práci, nějak mi to hlava nepobrala a u pátýho políčka sem nevěděl co do něj strčit a jak. Myslím, že bych to po čase pochopil, ale než bych se tím probil, možná to bude mít sám hotový dřív.

Aspoň tak nějak sem uvažoval... Sám sem tak akorát si jít lehnout, ale LEE musí ráno brzo vstávat do nový práce. Skoro si připadám hloupě, že sem mu odmitnul pomoc. Nejspíš to už neřeší, na rozdíl ode mě. Sem magor.

neděle 31. října 2004, 14:12
První šoky způsobený soužitím několika lidí v jednom bytě. Ne, že bych umíral hlady, přecejenom je tu ještě polívka z pytlíku (jedna, když vyloučim dalších šest rajskejch). Moh bych si udělat knedlíky s vajíčkem, kdyby bylo nějaký máslo... Prostě mě varianta, že dneska budu bez oběda, poněkud rozhodila. Jo, je tam ta polívka, ale za chvíli dorazí Míra dělat zapájení APčka na půdě, potom přijede Petr a měl bych ject odvirovat pár kompů, potom musim na Lochotín a potom už bude večer. Ta půlhodina strávená vařením Vitana polévky s masovou rýží se mi tam nějak nechce vejít. Když já sem si původně myslel, že během deseti minut ohřeju konzervu, která už v lednici neni... :)

Nejsem zvyklej bydlet s dalšíma lidma na bytě a stoprocentně si časem zvyknu. Ale pro tuhle chvíli... nebudu se v tom dál patlat. Jdu na půdu řešit proud do APčka, jíst se bude až večer.

sobota 30. října 2004, 19:00
Den strávenej prací. Než sem zlikvidoval všechen prach z obýváku, umyl nový okno a vrátil pokoj do relativně uspokojivýho stavu, zabralo mi to téměř šest hodin. Teda včetně jídla, brka, čtení novin a tak :)

sobota 30. října 2004, 10:53
Páteční den uplynul jako voda. Vstávat sem musel dřív než do práce, protože od osmi měli na Locháči měnit okno v obýváku. Propočet mi vyšel téměř dokonale. Stihnul sem se probudit, najíst, smotat ranní brk, dostat se nahoru, zajít do krámu, doplazit se domů... a bylo 7:59. Bájo :)

Trochu mě rozhodila aktivita řemeslníků, který už tak odhadem od sedmi trhali okna ze zdi u sousedů... No nakonec sme se domluvili a já stihnul odklidit celou tu hromadu porcelánu do jídelny. Škoda, že sem si nevzal od LEEho foťák a nezdokumentoval si původní rozložení hrnečků. Takhle se musím spolehnout jen na paměť a rekonstrukci původního uspořádání, jak sem si ji vyrobil na provizorních úložištích porcelánu :)

Vlastní výměna okna netrvala ani tak dlouho, v jednu byli hotovi. Fakt mě překvapilo, jak to jde rychle. Prachu po nich zůstaly neuvěřitelný nánosy, takže dneska mě čeká extrémně důkladnej úklid. Ten mi trochu naboural K., kterýmu sem ve svý hlouposti zase nedokázal říct NE a uvolil se k odvirování tří kompů. Samozřejmě zdarma.... :(

Naštěstí (protentokrát) jsou kolem vesměs nespolehlivý zkuřky, takže žádný auto pro mě nepřijelo, nikdo se po mě neshání. Teď právě uplynula "akademická hodinka" a tak balím kufry a jedu na Lochotín uklízet. Kompy, třeba se po***te.

Ale pozitivní na tom je aspoň fakt, že mě to donutilo vstát brzo. Takhle brzký sobotní ráno už sem dlouho nezažil, aspoň toho dneska hodně stihnu. Doufám...

čtvrtek 28. října 2004, 23:22
Zvítězila nechuť k práci a po dloouhý době sem včera zašel do Inspiralu. A docela mě to překvapilo. Spousta lidí, příjemná muzika, dokonce se nám povedlo urvat a udržet místa u stolu :) Skoro po půl roce sem viděl Aleše, pak dorazil i Standa se Sany a málem se tam najednou sešla celá původní banda. Málem, protože... protože... ... ještě je brzo dělat nějaký závěry, proč sme se nesešli. Až se bude situace opakovat (víckrát), můžu něco tvrdit.

Každopádně sem odcházel nevím kdy, myslím že tak kolem druhý. Nevypil sem toho moc, dohromady tak čtyři pivka, no možná pět. A jednoho malýho Morgana. Přesto mi bylo všelijak, těmhle stavům sem odvyknul a neschází mi.

Snad i kvůli menšímu primátovi sem vstával až kolem poledne. Původní představa, že k obědu udělám kuře na paprice, se mírně časově zhroutila. Z oběda byla večeře :) Když už nic, tak měla Zuzka jídlo skoro hned jak přišla z práce. Pak už sem se jen rozvalil u HBO a koukal na Kontakt. Viděl jsem ten film už aspoň po desátý a pořád mě baví...

Pak dorazil LEE, pomoh sem mu s přepsánim ohavnýho jídeláku jedný z nejdražších hospod v Plzni, padlo brko a já půjdu pomalu a jistě spát. Zejtra mám dovolenou, ale musím jít na Lochotín hlídat byt. Přijdou měnit jedno okno za plastový, tak aby tam někdo byl. Blbý je, že televize je tam co budou měnit okno a kompa už mám taky tady. Budu muset najít nějakou osvědčenou knížku...

Pak mě čeká ještě úklid toho prachu a bordelu, co po nich zbyde. Snad budou rychle hotový, rád bych to celý stihnul během zejtřka. Na nástěnce viselo, že začnou v osm ráno. To je vstáva tak po šestej. Neeeeeeee, kua dyť to je o hodinu dřív než do práce. Dovolená hadr...

středa 27. října 2004, 20:15
Přemejšlim, co s načatým večerem... Množství věcí, který by šlo dělat je nepřeberný. Od práce do práce až po návštěvu restauračního zařízení. Sem zvědavej, co se vykutí :)

středa 27. října 2004, 7:25
Tisková oprava: v odstavci z 26. října, 20:30 bylo uvedeno nesprávné označení procesoru potenciálně měnícího majitele. Správný údaj je Athlon XP 1800+.

úterý 26. října 2004, 22:36
Potřebuju si z práce stáhnout 27MB instlačku. Tož se spojí tunel a já v klidu napíšu do TotalCommandera cd \\kompvpraci, proderu se sdílenejma složkama a pustím kompírování. Za dvacet minut se to stáhlo a to sem vedle ještě sosal mp3 :) Kdybych byl nemocnej, vůbec tam nemusim chodit a moh bych klidně marodit doma bez neschopenky.

úterý 26. října 2004, 20:30
Jej, to je neuvěřitelná pohoda. Z práce sem vyrazil o něco dřív, než sem měl původně v úmyslu. No co to se dá ještě napravit... Vystřelil sem za Šmíďákem na Vinice cosi pořešit a nakonec sme se zasekli u jeskyně v Lochotínskym parku. Kecali sme tam tak dvě hodiny, Scott (nevim jak se ten pes píše, páneček nejspíš nad takovym detailem nikdy nepřemejšlel :) pobíhal tak kolem, drtil nalezený PETlahve a my pokuřovali a probrali možný i nemožný. Přecejenom už se nevidíme tak často jako kdysi...

Doma mě dostal mě manuál k desce. Gyd mi nabídnul starej proc k odkoupení, a tak sem se šel podívat, jestli takovou novinku jako Athlon XP+ 1700 vůbec podporuje. Nepodporuje, kurva... Naštěstí sem se podíval ještě na web MSI, kde už se objevila jiná informace. BIOS mam novej, takže odvolávám co jsem řekl a říkám co jsem odvolal. A komp bude zase o něco rychlejší :)

Tak a teď bych se měl pustit do dalších věcí, který mi tu leží. Já ale ne, místo toho budu (jestli to půjde) řešit věci do práce. Aspoň se o to pokusím, zejtra musím jít brzo, v pátek mám dovolenou, to bych vůbec nic nestihnul... Teď ještě jestli se mi povede dostat se do práce pro instalačky na testování, když sem si je tak chytře nevypálil.

úterý 26. října 2004, 7:38
Opustila nás WiFina. Super technologie, ale ještě malinko nevychytaná a hlavně - neznačková. Ne, že bych D-Link považoval za noname. Ale prostě není to zrovna představitel té nejvyšší kvality, jak by hlásala reklama. Navíc se našel kupec a to APčko i karty našly nového majitele. Nevím, jestli šťastného majitele, ale to už je PNJ.

A tak vrtačka, konektory, kleště a hurá, zase všechno funguje. Bez výpadků, bez starostí a v poměru k WiFině i bez nákladů. Když se to včera rozjelo, zašel sem k sousedom probrati finanční záležitosti. To se zvrhlo v nějaký brka, panáky, vínko,... ale úspěšně se mi povedlo neopít se :)

Uff, to už je tolik? Musim do práce, od nevyspání skoro nevidim, ale zatnu zuby a nějak se tam dopravim. Uuuuf, mám rád svoji práci, svoji práci rád mám, svoji práci mám rád, rár mám práci svou... nepomohlo to. Furt se mi tam nechce.

neděle 24. října 2004, 23:21
První víkend na svobodě za mnou. A přestože ne všechno dopadlo podle očekávání, nemůžu si stěžovat. Vlastně to byl jeden z nejvyklidněnějších víkendů za poslední dobu.

Největší rachot z celýho víkendu bylo ale hladání jména pro kočku (v půl roce věku docela brzo :) v kočičím kalendáři. Nakonec bysme nevybrali nic, kdyby něčí oči nepadly na jméno Číča. Provizorně se jí tak říká už dlouho, ale existence v kočičím kalendáři z toho udělala oficiální jméno naší kočky :) A pak sem si všimnul, kdy má vlastně Číča svátek...

Číča slaví 17. června, Zuzka má narozeniny 17., já taky 17., bratranec je taky 17. (přesně o pět let odemě, ale to sem nepatří) v ulici kde bydlíme je 17 vchodů a když na to přijde, tak moje první škola byla 17. ZŠ.

Kdybych měl v plánu jít dneska hrát ruletu o svůj poslední milión, asi bych vsadil 17...

středa 21. října 2004, 22:31
Dokončeny testy KSF, podpis a tradá. Teď už děj se vůle TohoCoNení :) Tolik práce, z ní sem dneska utek celkem brzo a pelášil za Jirkou (bráchanec) k pomníku na Americkou. V Pájovi sme dali pivko, probrali stavbu a cenu jeho novýho kompu. Dozvěděl sem se že Zdenouš se bude stěhovat do Dobřan kde si koupil byt (to by mě zajímalo, kde na to vzal... no budiž) a že to nemám říkat babičce :) Zahráli sme si ještě fočus, ale stálo to za prd. Bonzini s normálníma míčkama je hrozná záležitost.

No a pak už sem se doplazil domů. Ani netušíte, jak mě těší mít doma jinde, než doma... Až do teď průběžně řešim kompa, vyndavam oblečení a další spousty bordelu z krabic. Mezitim se vedle střídaj návštěvy. :)

Je to novej pocit bydlet v bytě, kde se dveře netrhnou s návštěvama :) A kde je net. Na to sem zapomněl.

středa 20. října 2004, 22:31
News day :) Nová pixla, novej obsah pixly (odlišnej od původního :), novej monitor (starý EIZO, ale lepší než původní Acer), nová nákaza v krku (podle mě sem tu nastydnul, je tu hrozná zima v porovnání s panelákem). Stará ospalost a únava. Dobrou.

Ne, nevezmu to tak hopem. Po práci sem ztratil přes dvě hodiny čekáním, ale naštěstí ne zbytečně... Místo toho sem si původně chtěl uklízet oblečení do skříně, ale buď se v tomhle bytě nepoužívá hadr jinak než na podlahu, nebo neumím hledat. Scháněl sem se po hadru na vytření prachu ze skříně, LEE mi nabíd ten na podlahu :) Nevím, možná by ho sám použil, pokud by napadlo vytřít skříň. Zuzka je na noční, než se jí zeptám, to dřív zejtra zajdu do krámu.

No ale tím, jak sem nenastrkal hadry do skříně, nevyprázdnily se ani krabice a já nemoh začít řešit ten bordel celkově. Do toho ještě zima od nemoci, nemoc od zimy a únava z práce... Zabydlování se se odkládá. Hlavně že mám kde spát a komp má na čem stát.

úterý 19. října 2004, 23:40
Celkem pozitivní den. Stavil sem se na Lochotíně a domluvil si další osud nábytku z pokoje, potom už jen mírně pracovně strávenej večer. Po dloooouhý době mám pocit, že je tolik hodin a tolik bych toho ještě chtěl stihnout... Ale spát se musí :(

úterý 19. října 2004, 1:05
Kdysi sem sám sobě slíbil, že se ozvu na webu hned, jak budu mít v novém doma konektivitu. V neděli stěhování systémem kulový blesk, v pondělí nečekaný pozvání na oslavu narozenin u Zajdů (takže ožíračka a byl sem rád, že sem byl rád). Dneska fakt nečekanej večer v Domě hrůzy (Dům hrůzy = DK Inwest v Plzni, pozn. vydavatele) na koncertu J.A.R. Potom domů, sestavit stůl (další prst s náplastí), složit kompa, rozchodit WiFinu a... bydlíííím :)

Muzika mi hraje, VPNka se spískla, pošta chodí, Miranda je online, FTP funguje... Co víc může člověk dva dny po odstěhování se z rodnýho hnízda chtít :)

H E L L O   W O R L D !

neděle 10. října 2004, 20:23
Jak je to dlouho od posledního zápisu? No... něco málo pod měsíc. Dlouhodobě periodický střídání období aktivity a nanicovatosti se začalo lámat tím lepším směrem a já už (ťuk ťuk ťuk na dřevo :) konečně vyvíjim nějakou činnost.

Nedodělky na mě leží jako půltunový závaží, ale dám to. Nákladu na zádech začíná rapidně ubejvat a věřim, že stěhování taky přispěje svým dílem k životnímu přelomu. Jojo, konečně sem do toho praštil a stěhuju se od mátinky. Tentokrát už definitivně, žádná civilka mi to nezhatí.

Našel sem si práci (která mě možná až moc vyčerpává, ale přesto (zatím) baví) v Keriu, zaplatil sem všechny dluhy (sobě ještě dlužím moc a moc, ale vkladní knížky sou jinej příběh), domluvil si bydlení v podnájmu. Když to vezmu kolem a kolem, bydlení s LEEm a Zuzkou v jednom bytě bude dost pohoda. Dobrá adresa v centru, kousek do práce, kousek do města, kousek do krámu. Bezdrát už je tak nějak provizorně rozběhanej, z práce se dostanu na komp doma (časem snad i naopak), v baráku na patře dobrý sousedi... Jak poznamenala jejich návštěva, když sme byli hulit na střeše: "Tyvole, tady máte pohodu jak na koleji".

Dohromady spousta věcí k zařízení a udělání. A protože z práce se k aktualizaci stránek nedostanu (ani nemám jak kromě notepadu, a není ani čas), z domova od mátinky to taky moc dobře nejde, tak to odnes web.

Omlouvám se všem vám, kteří sem chodíte v podstatě pravidelně. Neměl bych takhle hazardovat s přízní čtenářů... Ale už sem to říkal mockrát, neberu tyhle pagesy jako svůj blog v pravým slova smyslu a na žebříčku priorit klesla položka něco udělat s webem docela hluboko. Částečně i díky omezenosti domácího internetu.

Stay tuned, během 14 dní bych už chěl bejt přestěhovanej (snad i dřív, ale Danovi jde odstěhovávání se hlemýždím tempem). Věřím, že to na mě bude mít podobnej efekt jako kdysi bydlení u Ladise, kdy sem vyloženě pookřál :)

Civilka za sebou, dobrá práce s relativní jistotou stálého výdělku, čerstvě založenej účet v bance (na něm pětikilo), jedno několik let neudržovaný stavební spoření (na něm několik litrů), pár peněz v peněžence. Během pár dní stěhování od mátinky na privát. Samostatnost, volnost, svoboda. V sedmadvaceti docela úspěch.... Ale co, do důchodu bych měl jít za 41 let, takže na budování mám času dost a dost. Teď už jen optimismus, chuť do života, nebát se změn a můžu vykročit ke světlým zítřkům :)

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 02.11.2004 20:08    
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]