motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

pátek 30. srpna 2002, 14:16
Záplavy v Plzni měly dneska asi poslední viditelnou dohru. Zbořili dům U Zvonu, jeden z nejznámějších baráků v centru... Vlevo barák pár let poté, co tu měl dílnu Křižík, vpravo dnešní pohled.

U Zvonu kdysi U Zvonu ráno
U Zvonu ted

pátek 30. srpna 2002, 11:18
Mátinka slavila ve škole padesátiny. Pro mě z toho vyplynula povinnost jí odvézt tašky s jídlem tam a pak zbytky zpátky. Fuj... vůbec se mi to nehodilo, zvlášť ta odpolední zpáteční cesta. Vytuhnul sem tady v práci u jednoho V.I.P. kompu a příjezd do školy sem musel asi dvakrát odložit. Ale přežila to a nakonec všechno dopadlo dobře.

I díky tomuhle tasku sem měl včera klidnější večer. Pěkně doma, u kompu. Zkoušel sem gamesku Mafia a vypadá to fakt dobře. Kvalitní gameska, dokonce česká :) Jenom mi (jako obvykle) neběží. Už si musim pořídit tu grafárnu, TNT2 je už dneska fakt málo.

Venku je krásné pozdně letní (nebo brzce podzimní?) počásko. Je celkem chladno, mlha, svítí slunce a všechno je takový mokrý. Prostě pohodička, jen tak dál. Nemůžu si pomoct, ale ze všech čtyř možností mám podzim nejradši.

čtvrtek 29. srpna 2002, 8:45
Přestože sem byl včera večer zhulen jako pes, dnešní ráno nějak kliďánko prošlo kolem mě, zapomnělo že mě má rozbolet hlava a já vyskočil z postele, odvezl mátince do školy tašky s jídlem na oslavu padesátin a upaloval do práce. Teď se snažim nějak dokončit ranní rituály jako pošta, web a tak... Pak přetřídit něco k vypálení, smahnout CD a hurá do další práce. Dneska by moh bejt docela dobrej den. Fajnová náladička, dobrý start do nového dne :))

středa 28. srpna 2002, 14:42
Absolutní lenost. Od rána sem se nezastavil a teď na mě dolehla únava. Work suxx...

úterý 27. srpna 2002, 13:02
Čim dál tim víc zjišťuju, že bydlení u mátinky bude tak akorát přes civilku a pak honem pryč. Fakt to neni ono, neni nad bydlení na privátu. Nska mě to v práci zase po delší době extrémně nebaví. Blbý úkoly, málo času a tak vůbec. Příjemně mě ale potěšil soundtrack z Ghost In The Shell. Bezvadná muzika, super filmík. Kdo ste to ještě neviděl, koukněte se na něj. Sice je starší, kreslenej v manga stylu, ale pohodičkaaaa.

pondělí 26. srpna 2002, 10:55
Hurá! Tak mi neseberou počítač. Měl sem místo Athlona 800 dostat P300, ale naštěstí z toho sešlo. Honza dostal novej komp a mě zůstává tenhle. Jediná věc, která mi to kazí, je že od září se asi budu dělit o tenhle komp s minimálně dvěma dalšíma civilkářema. Ale co, každej chce aspoň chvíli na něčem dělat. Ne?

pondělí 26. srpna 2002, 8:20
Co se děje? Dávají si naší oblíbení umělci schválně "drsná" jména, objevil snad americký filmový průmysl zajímavě znějící jména hudebníků? Nebo jenom náhoda? Fakt nevim, ale na Evropě2 (hraje nám v práci) právě zvali na film Bad Company a já mám sosnutý Usual Suspects. Dva americké a akční filmy o obyklých podezřelých ze špatné společnosti :)

pondělí 26. srpna 2002, 7:47
Tak tohle sem neviděl. Nebo viděl? Nevim... Každopádně naše plány se zase změnily k nepoznání a místo výletu na kole, se stanem a na dva dny, sme si zopákli minulý víkend. Skoro přesně, den odedne. Seděli sme zase u Standy na Škvrňanech, u LEEho, zašli do Pantíka, ... Nejlíp to řek Standa, když zjistil, že jeden den zažil třikrát :)

pátek 23. srpna 2002, 7:38
Oslava je za mnou, další rodinná sešlost mě čeká až na Václava, což je, myslím, za chvíli. Bylo to něco hroznýho, tedy kdybych s nima seděl v obýváku. Naštěstí sme s bratránkama zalezli ke mě a oni pařili Medal Of Honor a Moto GP. Já ležel vedle na gauči, nudil se a byl rád že se po mě nechce, abych konverzoval vedle s rodinkou. Asi v deset mě to zmohlo a usnul sem. Musim ocenit, že mě nikdo nebudil, takže probuzení asi ve dvě ráno v prázdném bytě :) Rodinnou sešlost sem přežil ve zdraví.

Mátinka dneska odpoledne odjede na chalupu a uvidím ji až v neděli večer. Do tý doby musim doma uklidit, nainstalovat v Domažlicích jeden komp a pořešit standardní víkendové záležitosti s bandou. Uvidíme, jak se to vyvrbí :)

Jako celkem zajímavej začátek je dnešní akce na Borských polích, kde hraje i DJ LEE :-)) Snad to zvládne v pohodě i přes silnej zdravotní handicap. Až odehraje, odvezu ho i s kompem domů a pak se uvidí, co dál.

čtvrtek 22. srpna 2002, 13:50
Božíííí, nemám co dělat. Všechno je hotovo, jen tak sem si sednul na židli a du si dělat svoje.
Od pondělka sem si takhle sednul poprvý... Sem zvědav, jak dlouho to vydrží. Tipnu si, že do prvního zvonícího telefonu vedle u dispečerky :)

čtvrtek 22. srpna 2002, 9:37
Je to pořád stejný. Všichni tu maj dovolenou a my zbylí si můžem nohy ušoupat. Zase se tu u kompu asi moc neohřeju. Mám takovej nápad, zkusim někdy pár dní psát "deník civilkáře v nemocnici". Je to divný, ale fakt se tu neflákam :)

Odpoledne musim bejt brzo doma, sejde se u nás celý příbuzenstvo na oslavě čtverých narozenin (jako že čtyři lidi budou "slavit"). Takže se zase pohádáme, jako normálně.

středa 21. srpna 2002, 8:57
Včera sem byl skoro celej den na baráku a spravoval kompy. Dneska to vypadá dost podobně, pro začátek rozcházim na mikrobiologii rychlotiskárnu a dalších X věcí čeká. Budu rád když si dam po mikračce brčko a vyrazim dál. Někdy odpoledne se dostanu na dílnu a budu rád, když si ke kompu sednu celkem tak na půl hoďky :)

Doma mam problémy s kompem (ještě pořád). Už sem sehnal náhradní disk, ale zase kravne myš. Se z toho asi picnu, fakt. V pohodě mi komp běžel tři roky a teď bum... a sere se všechno.

úterý 20. srpna 2002, 8:15
Vyplatí se mít víc záloh na různých místech. Už sem s tím ani nepočítal, ale povedlo se mi obnovit aktuality z letošního března. Kdesevzaly tusevzaly, byly na záložním CD z Nextry.

úterý 20. srpna 2002, 7:35
Včera večer se vyvinula zajímavá kalbička s týpkem, co po mě převzal na 18 měsíců práci v Nextře. Docela zajímavej človíček, viděl bych to tak, že sme nekalili naposled. Posezení v Pantíku a U Šesti strun, kde sme potkali Šmíďáka na cestě z práce, Sany a Zuzku. Pokec, brčko, fotbálek, ... no vyvinul se z toho good večer a já sem zase polomrtvej, nevyspalej a pod vlivem :)

A mam tu pro vás ještě jednu fotku, jak se do Intergoraného dopravního systému Plzeňska zapojila i vodní doprava. Tramvaje nejezdí, takže aspoň tohle... :-)

vodni tramvaj

pondělí 19. srpna 2002, 8:50
Pohled na povodně z pohledu člověka "od kompů": http://www.volny.cz/basak/pc

pondělí 19. srpna 2002, 7:35
No a mám za sebou čtvrtstoletí. Jo, je mi pětadvacet, totiž bylo. Narozeniny sem oslavil docela pohodově u LEEho na bytě, s gameskama, muzikou, tripem a tak vůbec. Prostě pohodička :) Byly to po dlouhý době zase jedny narozeniny bez depky, strávený v klídku a pohodě. Tj. bez naší vypečený rodinky, jen tak s kámošema.

Od soboty trpim akutní ospalostí a leností. I dneska ráno po prospané neděli a sobotě sem myslel, že se do práce nedohrabu. Fuj, nemam rád práci, dal bych si dovču. Už to bez dovolený táhnu od loňskýho září a začíná mi docházet pára. Ale můžu si jí vzít až v říjnu a to bude na pytel. Takže vydržet až do Vánoc... Já chci volnóóóóóóó. Přežívam jenom od víkendu k víkendu, pracovní tejden je peklo.

pátek 16. srpna 2002, 13:16
Mám za sebou další hnusnej oběd v závodní jídelně. Pórkovou nebo čínskou polévku sem s díky odmít, rajskou nesnášim už od dětství a rizoto tu dělaj děsně suchý, nedovařený a neslaný. Zbyly těstoviny se sýrovo-cibulovou omáčkou. Když se do nich nasypala nějaká sůl (dost soli, vaří to úplně neslané) a pepř (na přebití žádné chuti), už to i šlo jíst, nějakou chuť to mělo (pepřovou). Teď mě pálí celá pusa, mám hlad a přemejšlim, proč si to jídlo musim kupovat, když to nejde jíst a k ničemu to neni.

Ono s kupovánim jídla je to kapitola sama pro sebe. Mám tu oběd za 28 kaček, zaměstnanci totéž za 12. Když si zaměstnanec narazí oběd, rovnou mu těch 12 korun strhnou z platu. Když si nenarazí, logicky mu nestrhnou nic. V okamžiku, kdy si já jako civilkář narazim jídlo, strhnou mi 28. Nenarazim-li si nic (třeba protože se ten den nedá nic jíst, jak je to hnusný), stejně mi to strhnou, protože sem povinnen se najíst. Neuvěřitelnej ojeb...

No ale aby to nevypadalo, že sem moc vybíravej. Oni tu opravdu vaří hnusně, většinou se to jedno jídlo dá nějak zkonzumovat a občas je to i dobrý. Ale dneska fakt NE.

pátek 16. srpna 2002, 7:42
Voda opadá neuvěřitelně rychle, včera už dokonce jezdily po provizorních trasách tramvaje, dneska ráno to vypadalo, že se i ty vrátily do svých původních kolejí. Povodeň mizí, zbývá bahno, beznaděj a neuvěřitelnej bordel. A smrad.

čtvrtek 15. srpna 2002, 18:07
Tak sem zase tady po kratší pauze. Situace ve městě se pomalu začíná uklidňovat. Na Roudný voda opadla odhadem tak o metr, do města k řece sem se nedostal. Co je ale příšerný, to je MHD. Že nejezdí tramvaje a trolejbusy, to celkem chápu. Ale náhradní autobusy s intervalem "cokoliv mezi minutou a hodinou" a proměnlivou trasou, ty mě drtí.

Včera sme vyrazili se Strandou večer do města a nakonec zapadli do Inspiralu. Podle letáqu měli hrát drumík, ale... No bylo to hrozný, divnej mix pomalýho hauzíku a depešáků. Nakonec se DJ přecejenom rozhod, že změní styl a nám se nakonec hrozně moc nechtělo pryč. :) Problém ale nastal s odjezdem.

Když je člověk zhulenej na šrot, s problémem si vzpomene na jízdní řád nočních autobusů, aby nestál venku půl hodiny. Ale když ani nevíte, KUDY to pojede a KDE bude Nko stavět, to je katastrofa. Ale zvládli sme to, našli zastávku a nečekali sme ani dvě minuty :-'))

BTW: neni nad ranního špeka cestou do práce :))

úterý 13. srpna 2002, 15:07
Letecké snímky Plzně:
http://www.kr-plzensky.cz/dokumenty/zaplavy_08_02/foto/letadlo/page_01.htm

úterý 13. srpna 2002, 11:06
Tak takhle to u nás vypadá... V místech, kde je to foceno, je normálně řeka asi 10 metrů pod úrovní současného stavu. V tuhle chvíli je ještě o metr víc než na fotce. Plzeň je uzavřena pro veškerou dopravu.

Povoden v Plzni

http://www.kr-plzensky.cz/dokumenty/zaplavy_08_02/foto/foto.html

http://www.spse.pilsedu.cz/povoden

úterý 13. srpna 2002, 10:11
Voda stoupá a stoupá. Čtyři plzeňské řeky rozdělily město na několik ostrovů, voda už se prý blíží k náměstí.

úterý 13. srpna 2002, 9:24
Voda se vylila i z regulace na Anglickém nábřeží a protrhla hráze - to je nárůst hladiny asi tak o 15 metrů. Už nejezdí ani MHD...

úterý 13. srpna 2002, 9:11
Přestalo pršet, Plzeň je neprůjezdná, hlavní silnice jsou uzavřeny pro veškerou dopravu kromě MHD.

Byli sme se podívat na střeše nemocnice, fakt brutus. Místo středu města je jezero široký tak 300 metrů...

úterý 13. srpna 2002, 7:33
Stalo se téměř nemožné, povodeň zasála i Plzeň. Všechno je pod vodou, pět řeky se vylily z dost předimenzovaných koryt. Mosty jsou uzavřeny, sídliště je ze strany z města na ostrově. Tramvaje nejezdí, autobusy taky ne, střed města je taky pod vodou.

Dobrá zpráva je, že už neleje jak z konve, ale jenom prší. Dokonce už je přes padající vodu i vidět na víc než padesát metrů......

pondělí 12. srpna 2002, 15:02
A prší... Chtěl sem jít do města koupit dárek pro mátinku k padesítinám a pár dalších věcí, ale moc se mi tam nechce. Uvidíme, jak to dopadne.

pondělí 12. srpna 2002, 8:54
Bezva začátek nového týdne. V sobotu tvarohová ganjabuchta, v neděli decentní vycházka do města, ráno sem vstal celkem v pohodě, dopravil se do práce (ať už sakra nepršííííí) a zjistil že v bufáči maj dovolenou. Kua...

A protože mě naše dispečerka docela zásobila úkolama, vyrazil sem na barák, na neurologii vybral z automatu jednu tatranku, došel si na internu pro kafčo (je tam lepší automat), zdlábnul to na schodech a hurá do další práce :)

pátek 9. srpna 2002, 15:13
Divné, divné... dneska byl fakt divnoden. Pořád na mě házeli nějakou práci, jen tak tak sem si stihnul přečíst (ne odpovědět) poštu, kouknout se co kde píšou, zjistit že jsou další záplavy a to je tak všechno. Celej zbytek dne sem skutečně pracoval, což mě poněkud frustruje. K čemu je den, kdy nestihnu nic kromě práce??

Jasně, asi tak nějak by to mělo vypadat normálně. Ale řekněte sami, bejt v práci za 1500 měsíčně a ještě k tomu fakt pracovat? No to přece nemůže nikdo myslet vážně.

čtvrtek 8. srpna 2002, 12:11
Konečně to tu začínám vychytávat. Na jednom kompu mi běží memory test, já sem si konečně přinesl sluchátka (ještě potřebuju tak metrovou prodlužovačku), zahrál si UnrealTournamenta a teď sem se konečně pustil do PHPčka. Doufám, že to zvládnu bez potíží. Teoreticky by to měl bejt jenom další programovací jazyk k naučení. Jenomže od znalosti syntaxe k umění používat je daleko :)

Docela se těšim na objevování nových věcí, začal sem nějak krnět a dlouho dělám pořád to samé - nic.

čtvrtek 8. srpna 2002, 8:00
Včera sme byli po dlooooouhý době na bytě u Šmíďáka. Hudba z walkmana přes repráky od kompu, televize co nefunguje, karty a vínko :) Pak přesun k LEEmu, kde padlo pár pivek, druhá krabice vína a Resident Evil. Klasickej případ filmu podle gamesy. Zajímavý triky, jednoduchej akční příběh a pár myšlenkových přemetů, nad kterejma zůstává rozum stát. Výsledek: pěkná podívaná, kterou stačí vidět jenom jednou. Na film za X miliónů poměrně špatný skóre...

středa 7. srpna 2002, 10:28
Tak sem zlikvidoval všechny úkoly a můžu jít spravovat dva kompy co mi tu leží. Nemůžu... ani sem to nedopsal a zvoní telefon. Tiskárna muchlá papíry, co si myslí že s tim udělam? Problém je v tom, tady se kupujou levný tiskárny pro domácí použití a ženou se přes to stovky papírů denně. Je to nekonečnej koloběh oprav, oprav a oprav všech těch epsonek. A já furt lezu po baráku s nějakou printárnou v ruce, nohy už necítim a k normální práci se zase nedostanu :)

středa 7. srpna 2002, 8:03
Přestože sem včera vyrážel k domovu už v 11 večer, zase sem měl neskutečný problémy se vstáváním. Asi preventivně pořídim novou baterku do budíka, nemůžu se zbavit pocitu že prostě nezvoní. Naštěstí se tu tváří, že příchod o půl hodiny pozdě je celkem v normě.

Zjistil sem, že mi někam zmizely aktuality za březen. Vůbec netušim, kam ten soubor zmizel. Nemám je ani na jinaku, ani na záloze na CD, ani u sebe na disku. Shit...

Venku je extrémě hnusně, takže nejspíš využiju situace a budu se večer zabydlovat u mátinky. Ono se to nezdá, ale uklidit včechen svuj bordel, natáhnout dráty a všechno zprovoznit... vůbec se mi do toho nechce.

úterý 6. srpna 2002, 13:47
Přes víkend bych si měl odpočinout a nabrat síly nutné k podávání standardně vysokého pracovního výkonu. Proto teď sedim u stolu, hlava se mi klíží a dumám, jak se dostat domů co nejdřív a dát si dvaciáše. Prostě víkend na mě zanechal trvalé stopy, bohužel doslova.

Ze soboty na neděli sme vyrazili ještě se Sunny, Zuzkou, LEEm a Standou na vejlet okolo Plzně. Bezvadná procházka s posezením na poli nad městem. Teplo, bezvětří a jasno. Co víc si přát, ... Nachodili sme tak 15 kilásků a teď pajdám, abych chodil co nejmíň po puchejřích co mám na nohou :)

Všechno sme dorazili včera, když sme se neskutečně zkalili v Pantíku. Je to peklo, když má celá banda dovolenou a jenom já lezu do práce. Dneska to fakt zapeču a zůstanu doma. Už nemám sílu něco dalšího podnikat.

pátek 2. srpna 2002, 7:58
Miluju páteční rána, neni nic lepšího :) Celej tejden se snažim jít domů ještě tramvají. Celej tejden to nakonec dopadne na první Nko. Výsledek? Den ode dne jsem ospalejší, a dneska i zhulenější. Ideální stav na páteční dopoledne, mám oooobrovskou chuť tu něco dělat. Království za možnost si zdřímnout někde na gaučíku...

čtvrtek 1. srpna 2002, 11:40
Kdybych si kupoval mp3man, asi bych měl horkého favorita. S paměťovou kartou to není ono, takže na CD, ale aby uměl číst RWčka. A nebo... nebo Creative NOMAD MuVo. Tahle věcička vypadá fakt pěkně, o způsobu připojení ke kompu a dalších fajn vlastnostech ani nemluvim. Nevypadá to, ale uvnitř je disk :))

Creative NOMAD MuVo

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 04.09.2002 8:46   
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]