motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

pátek 28. února 2003, 6:54
Sednout ke kompu a s vědomím, že výklad sem si přečet a celkem pochopil, sem se včera začal pokoušet o PHP web s databází. Celkem masakr. Dlouho už sem nic neprogramoval a docela mě to dostalo. Nejde mi to zdaleka tak jako dřív, když do nás Doc. Ježek hustil při PGS dva jazyky za přednášku :)

čtvrtek 27. února 2003, 14:47
Práce, práce, práce a zas práce. Ani nemá cenu to sem psát...

čtvrtek 27. února 2003, 7:22
Do zítra máme odevzdat plán dovolený. To je ale blbej nápad, jak mam teď vědět, kdy budu potřebovat dovču..

čtvrtek 27. února 2003, 6:58
Už cestou do práce mi zhaslo nad hlavou pouliční osvětlení. No bájo, jaro se fakt blíží, nakonec budu přecejenom chodit ráno za světla :) Cestou mě provázel ptačí zpěv (taky už se asi těší na teplo...) a vědomí ujíždějícího autobusu. No taky že jo, musel sem to dojít pěšky až sem. Ne, že by to bylo nějak daleko, ale ten kousek od telefonní ústředny k nemocnici je asi nejstudenější a největrnější místo ve městě.

Jinak toho k popisování moc neni. Včera odpoledne mě domů hodil Ladis, takže z práce rovnou do pelechu. Chtěl sem se chvilku jen tak válet, ale nepovedlo se. Nebo povedlo? No prostě sem vstal až ráno. Zato ale královsky vyspalej :))

středa 26. února 2003, 6:48
Je to tu zas, další uzívaný ráno. Včera sme se zase trochu proběhli městem a nakonec skončili půl hodinky před poslední tramvají v Inspiralu. Konečně sme našli místo, kde pěkně hrajou a... tramvaj pochopitelně ujela :) Pěšky se mně ani Standovi nechtělo, takže došlo na malou procházku k Tescu a... akorát jel autobus. Takže pohodička, jenom to spaní zase dostalo na frak.

úterý 25. února 2003, 15:57
Hurá, tralala, další pracovní den se nachýlil ke konci a já se chystám vyrazit. Možná půjdu domů s Tomym, stavíme se u něj doma, posedíme, pokouříme a pak už se jenom teleportnout domů. To by bylo hodně fajn.

úterý 25. února 2003, 9:28
Zajímavý ráno. Včera sem zapomněl zajít do Stavomontu, po víkendu se mi to úplně vykouřilo z hlavy... Tak pěkně dneska v sedm v Božkově řešim firmu, která se diví účtu za internet :) Cestou zpátky bezva brčko (thx), procházka městem v ranním slunci. Prostě boží den.

Přijdu do práce, tešim se jak bude šéfik spokojenej s řešenim... a vono prdlačka. Tak kyselej výraz sem už dlouho neviděl. Nechápu vůbec nic a du zapect do dalších sračka kompů.

pondělí 24. února 2003, 9:00
Zajímavý nápad. Americká policie zpřístupnila online databázi aktuálních dopravních nehod. Web vypadá sice hrozně, ale nápad se víc než cení! http://cad.chp.ca.gov/

pondělí 24. února 2003, 8:36
Málo co potěší tak, jako vycházející Slunce cestou do práce, trávníky plný zpívajících kosů co čuchaj jaro, prázdný ulice a nádherný ticho. A když tenhle stav chřipkovejch prázdnin vydrží i do dopoledne, to je potom bájo :)

Až na těch pět pod nulou...

pondělí 24. února 2003, 6:48
Víkend utekl jako voda a vzpomínam, co ssebou vzal i přines. Spoustu zajímavých pocitů, přátelství i samotu, radost i starost, zmatek i klid. Od všeho trochu. Nikdo z bandy nemá ani floka, takže sme jen tak posedávali na bytě, v neděli sem až na krátkou návštěvu u Tomyho nevystrčil nos z baráku. A stejně se necítim nijak odpočatě. Spíš
naopak. Jako každý (nejen) pondělní ráno si říkám, že odpoledne, až přijdu domů, sebou praštim do pelechu a budu spát. Unavenej, zničenej a promrzlej.

Když to udělám, prospim zase celý odpoledne a nestihnu vůbec nic. Když to neudělám, budu totálně nepoužitelnej, jen tak mžourat do světa a nebudu

míc vůbec na nic sílu. Začarovanej kruh a nějak se mi ho nedaří rozlousknout. Asi to bude chít přemoct vlastní megalenost, a i přes únavu a nechuť dělat doma cokoliv intelektuálně náročnějšího, zasednout a makat. Jednou, dvakrát, pár dní a už by to neměl bejt takovej problém. Jenom zvyknout tělo na jinej rytmus.

pátek 21. února 2003, 7:25
S úžasem zjišťuju, že podobné zimní stereotypní skorodeprese zažívá kde kdo. Efa včera taky...

pátek 21. února 2003, 6:47
Další ohavný ráno. Nemůžu si pomoct, ale každodenní procházka do práce mě drtí. Kdyby aspoň svítilo Slunce, kokrhalo ptactvo a bylo něco k vidění. Ale takhle... :( Budík, televize, druhej budík a já se hrabu z vyhřátýho pelechu. Promotám se bytem, postupně na sebe navleču všechny vrstvy, sundám hadr z papoucha a jdu ven. Tam mě praští do tváře mráz, vítr, uklouznu na ledu a spouštím se z kopce směrem ke Geře. Přijdu na zastávku, zkontroluju čas na "věži" ÚMO Plzeň jedna, zamávám ujíždějícímu autobusu a zaparkuju do boudičky na zastávce. Přijede nemocniční pendl a veze mě do práce.

Doplazim se do kanclu, pustim si muziku, odmažu spam, skouknu dnešní report co vyšlo na Živě, zajímavý články otevřu, vyplodím záznam do aktualit a jdu si uvařit čaj. V týhle fázi se budu nacházet za pár vteřin.

Voda se vaří, čaj zalit, druhej song dohrává a přicházeji normální zaměstnanci. Mojí muziku komentujou bezeslov, ale s mučednickým výrazem na tváři a stále bezeslov pouštějí Evropu 2, aby mi umlčeli winampa. Preventivně ho sám vypínám a začíná celodenní koloběh života: na dílnu spravovat rozbitý keply, lítat po baráku a řešit lidskou blbost, k tomu všemu se ještě usmívat a trpět, že to všechno dělám za patnáct stovek měsíčně.

Takhle to vypadá normálně. Dneska mě vyrušil zvonící telefon, rozhodil časovou souslednost dějů a já přišel o muziku ještě při psaní těhle blábolů. Pustil sem teda aspoň Dana Bártu, nestojí to za moc, ale lepší než Evropa. A aspoň nebude moct nikdo pyskovat.

Den za dnem, týden za týdnem, měsíc za měsícem. Pořád stejně, každej den. Pomalu už poznávám, jaký mám zpoždění nebo se předcházim podle toho, jaký lidi potkávám na ulicích.

čtvrtek 20. února 2003, 12:48
K obědu byl dneska smažák. Celkem ušlo, jenom ty brambory s tatarkou a pidisýrcem do mě zahučely děsně rychle. Naházel sem to do sebe tak rychle (navíc sem neměl polívku), že ostatní teprv začínaly konzumovat brambory když já měl hotovo. Vůbec se mi tam nechtělo s nima sedět, konverzovat a očumovat. Prostě sem utek od oběda :)

Doma sem až do neděle sám, přemejšlim, jak to (zne/vy)užít. Zatím nevim, ale nejspíš to nevyužiju vůbec nijak, jsa bez peněz.

čtvrtek 20. února 2003, 7:00
Rovnou cestou z práce sem zašel na Škvrňany za Standou a Štípem. Přinést CD, odnést CD. Už tam byl LEE s filmečkem na DVD - Formule se to myslím jmenovalo. Stalone tam ani nebyl za nějakýho namakanýho Ramba, neprudil a prostě dělal herce. Celkem sympaťák (v tomhle filmu). Spousta triků, záběry ze závodů Nascar Racing, akční scény i neuvěřitelný žvanění o přátelství a týmové spolupráci v americkém duchu.

Zajímavý ale bylo, že občas záběry z filmu plynule přecházely do záběrů z gamesy. Jasně, spousta toho byla udělána jenom na kompu, s tím se počítá. Ale oni to udělali schválně tak, aby to vypadalo jako gamesa :)

Celkově jednoduchý film bez hlubší myšlenky, s mírně odfláknutým koncem, ale po brčku docela dobrej zápek na závodech. Takže asi tak.

středa 19. února 2003, 7:36
Posloucham Wohnout a sem hodně moc příjemně překvapen :)

středa 19. února 2003, 7:04
Jarní prázdniny, doba dovolených. Napadl sníh a najednou se tu všichni sebrali a jeli na hory. Sedim v prázdnym kanclu a přemejšlim, co s dnešním dnem.

úterý 18. února 2003, 7:28
Nestává se to často, ale občas mám docela štěstí. Včera volal člověk, kterýmu sem měl přeinstalovat kompa. Prej řval něco o trhání hlavy :( Nakonec sem ho sehnal a... a docela dobře sme pokecali :) Nechápu to, nakonec mi ještě poděkoval a s úsměvěm (jde to po telefonu vůbec?) zavěsil.

úterý 18. února 2003, 7:08
Spánek. Nic víc se asi napsat nedá. Snad jenom že Šmíďák je Švejk. Mohutná domluva a skutek utek :(

pondělí 17. února 2003, 11:16
Čim víc byl víkend v klidu, tim víc v neklidu byl nedělní večer. Aspoň pro mě. Kolem desátý večer sme vyrazili se Standou do Adrie a když sem se znova podíval na hodinky, bylo sedm ráno. Brrrrrr, trochu mě bolí hlava jaxi a do teď sem spal na dílně na stole.... Absinth, Jeeegrmaistr (jaxe to píše?), vodka, pivka... no a dopad sem hrozně :)

pátek 14. února 2003, 7:20
No bájo :) Takovýhle ráno si dam líbit. Chvilku po tom, co sem přišel do práce, sem zjistil, že Tomy už je v práci. Týývole co se děje? Pár vteřin na to se Tomy objevil osobně, dal mi na stůl pytlík se všim potřebnym a zase zmizel na barák.

Než se mi to brčko povedlo smotat, překvapil mě tu Luboš a uklízečka, obojí sem celkem ustál, dobalil a vyrazil na špek-roh u výdechu tepla z nemocniční klimatizace :)

Brčko, pokec, zápek u kompu s čerstvě uvařenym čajem, ostatní lidi teprv přicházeji do práce. Pohodová hodinka předemnou - první hodinu si tu každej vyšetří tak nějak sám pro sebe, než začne pracovat - a je mi fajn. Tohle hulo je fakt dobrý :-')

pátek 14. února 2003, 6:42
Práce v nemocnici má jednu velkou nevýhodu. Než si na to organismus zvykne, chytnete každou nemoc, kterou potkáte. Chřipku a příbuzné xindly zvlášť. Aaano, už sem zase nemocnej. Bohužel, teď už si pracovní neschopnost nemůžu dovolit, práci tu za mě nikdo neudělá. Kua...

Příští rok se necham očkovat proti chřipce, fakt to bude nutný. Na tenhle víkend zrušit všechny plány, odvolat domluvený schůzky a ležet, potit se, pít horkej čaj a uvidíme jak budu vypadat v pondělí.

čtvrtek 13. února 2003, 13:06
Neuvěřitelné se stalo skutkem a dneska byla k obědu smažená kotleta. Uááá, takhle dál a nakonec to tu začne strávníkům i chutnat.

čtvrtek 13. února 2003, 6:43
Pozoruju taková období spánku a nespánku. Na gymplu mi stačilo stabilních pět nebo šest hodin spaní a bylo to v klidu. Potřeba spánku se časem zvyšovala a až před dvěma lety dosáhla maxima. To sem chodil klíďo spát už v deset večer. Pak zase nic a najednou, překvapivě, je to tu zas. Ale katastrofálně.

Když sem byl minulej tejden nemocnej, prospal sem prakticky celý dny a už mi to zustalo. Jak neprospím aspoň deset hodin denně, sem úplně praštěnej. Včera sem přišel před čtvrtou domů, lehnul si a od půl pátý sem chrápal. Celkem pohoda, až na to, že chvilkové probuzení proběhlo kolem devátý a pak... a pak až ráno budík. Čtrnáct hodin jako když je vymaluje. Pravda, sem bezvadně vyspalej, ale člověk vůbec nic nestihne, když po práci spí a po spánku pracuje. Jenže po osmi hodinách spravování starejch keplů a řešení problémů už nějak na nic kromě spánku nemam sílu. A na učení se PHP už vůbec ne. Snad to klapne dneska. Vyspinkanej sem, tak co. :)

středa 12. února 2003, 13:32
Bohužel na světě je kromě dobrých lidí i hodně velká spousta individuí asociálních, nasíracích, protivných... no prostě sou to paka. Srážka s pakem je však věc nepříjemná, ba hraničící s návštěvou zubaře nebo, a co je horší, s procesem úklidu vlastního obydlí. Ještě sem nepřišel na způsob, jak se z podobné srážky nějak bez újmy dostat. Ignorace nepomáhá a mlátit debílky se nemá...

středa 12. února 2003, 6:55
Nemluvte na mě, reaguju na světlo a teplo. Tak zhruba podobně si připadám... Původní představa jednoho pivka a fotbálků se v nově zrekonstruovaný Adrii rozplynula jako dým (doslova :) a já se do postele dostal kolem třičtvrtě na tři. Pak tři a půl hodiny spánku a tradá, hurá do práce.

Ale jinak to bylo hodně fajn. Ze začátku sem si zahrál s LEEm nad dvouma týpkama, co přišli na obhlídku nový hospody a... dostali hrozně. Po dlouhý době sem si u fočusu připadal jako hráč první ligy, a to se tak často nestává. Pak dorazili další dva známí od vidění a... dostali sme hrozně. První liga vypadá fakt jinak, málem sme lezli. Po famózním útěku z práce se dostavil Standa, přišel i Dan, Vlad se nakonec objevil a všichni seděli, popíjeli, střídali se ve hře u fotbálku a v brčku na schodech. No a dvě ráno tu byly natotata. Ve finále se dostavil i Richard a to už byl úplnej konec :))

Tudíž, dneska v práci ať po mě nikdo radši nic nechce.ss

úterý 11. února 2003, 10:25
Zpátky v pracovním procesu. Po příjemně proflákaným týdnu doma jsem si zase musel zvyknout na dlouhodobější vysedávání u počítače. No a jak to udělat jinak, než si pořádně zapařit. Osm lidí, spousta kabelů, jeden byt, tři dny. Všechno pěkně smíchaný dohromady a vznikla bezvadná víkendová pařba u Meggyho na bytě. Jenom ten UT2003 mi moc nešel, ale nijak mě to nenasíralo. Někdo přecijenom bejt poslední musí a protože tuhle hru si instaluju vždycky jenom na pařbu, nijak zvlášť mě to nenasíralo.

V pondělí sem horkotěžko vstal, doplazil se do práce a... tady už pěkněj mazec. Lehnul centrální switch, takže celá nemocniční síť v hajzlu. To se ovšem muselo využít, takže sme rozebírali krabice a vozili je do sběru, rozmotávali kabely v serverovně a další příjemnosti, který se vždycky odloží na jindy. Zkrátka boží den. Přišel sem v půl čtvrtý domů, usnul a vstával ráno :)

Jinak dneska se snad nebude nic dít. Odpoledne musim do města koupit mátince něco k svátku, potom domů a až do zítřka nechci nic vidět ani slyšet. Minulej tejden sem díky neschopence spal kolem 15 hodin denně a tak je chození do práce hoodně bolestivý...

čtvrtek 6. února 2003, 12:51
Moje střevní nemoc se trochu protahuje, a tak se další výkřik na týhle stránce objeví až v pondělí. Už mám naražený obědy, podepsanej konec neschopenky a tudíž od příštího týdne mě zase čeká pracovní proces. Upřímně řečeno, už mi z toho doma hrabe a tak sem si včera udělal menší vejletík s LEEm a Danem po lesích v okolí Hracholusek. Offroad je vážně docela povedená hračka...

Tak, teď už jenom dokopírovat filmy a hurá zpátky domů.

pondělí 3. února 2003, 8:53
V sobotu večer se mi udělalo blbě, blbějš a ještě blbějš... až sem prozvracel víkend. Tož výprava k doktorce. Prohmatala mi břicho, řekla ať si koupim piškoty a žaludeční čaj, a poslala mě do středy ležet doma. Aspoň skouknu stažený fimy, zkusim UT před víkendovou síťovou pařbou, udělam něco v PHP, vyspim se a tak :) Prostě spousta plánů na tři dny mimořádnýho volna. Mějte se fajn a ve čtvrtek čuuuz.

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 03.03.2003 6:50   
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]