motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World
Modravé dálavy
30. července 2002
Jsou dva typy lidí, kterým hrozí "služba vlasti". Jedni se těší a odjakživa po sobě střílí z klacků; a druzí, kteří slýchávají "jen počkej, vojna tě naučí". Jak kluk roste "v muže", postupně se jeho vztak k armádě vyvíjí, až se části (hodně malé) splní sen (nebo noční můra) a konečně nastoupí základní vojenskou službu...

Ten větší zbytek se snaží pěstovat si svoje choroby za účelem získání krásně modrého dokumentu :) Bohužel, tahle varianta se mi moc nepovedla, takže jedinou šancí byla civilka. Po docela dost letech si vzpomněli i na mě a já nastoupil do nemocnice na fakt fajnový místo. O to větší bylo moje překvapení, když sem ve schránce objevil předvolání na oblastní vojenskou správu.

Co mi chtěji? Zrušili civilku a mám nastoupit na vojnu! Neee, to je pitomost. Sakra co to je? Takže sem pln očekávání otevřel dveře do vojensky hnusnýho kanclu, lokalizoval příslušnou pracovnici za přepážkou a... Heuréka! K mýmu překvapení mě čekala modrá knížka :)))) Přes revma v koleni je cesta k tomuhle kusu papíru o něco jednodušší, ale co. Sem rád že jí mám a až přežiju dalších 17 měsíců civilky, mám to definitině za sebou.

Ale už teď mám papír na to, že ministerstvo obrany na mě už nikdy nemůže a to přinejmenším potěší. Takže jak se zpívalo v jedné kdysi populární písni: Táhněte do háje..!

modra knizka
modra knizka

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 30.07.2002 13:29   
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]