motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

středa 31. července 2002, 8:50
Končí nám měsíc, prázdniny gradujou, finanční zásoby se tenčí a události dostávaj fakt rychlej spád. Včera mě postihla dost velká pohroma v podobě odebraného půjčeného disku. Teď mám teda všechny svoje data tady v práci na kompu a doma rozbranou kysnu. Snad už se konečně pohne moje reklamace a já se dostanu zase ke svojí barracudě 20GB.

A když už jsme u těch disků... co byste řekli na 200GB disk UATA100 za 13.000 Kč? Zní to divně? Zní to lákavě? Nic není nemožné! Dokazuje nám to všem WesternDigital. Nejde tu jen o momentálně největší disk co je "běžně" k dostání, ale spíš o novou technologii a posun hranic až za outer limits. Bližší info o Drivezille (boží jméno pro disk :) získáte zde.

úterý 30. července 2002, 13:32
A málem bych zapomněl na nejdůležitější novinku dnešního dne: dostal sem modrou!

úterý 30. července 2002, 11:48
Vzkaz pro všechny lidi s blbou beznadějnou náladou: najděte si práci co vás baví a zapečte se do ní. Pomáhá to! Jenom to nechce propadat beznaději, že žádná taková práce neni :-))

úterý 30. července 2002, 10:26
Snaha o dodělání nedodělaného na tomhle webu mi přinesla nečekané poznání. Už delší dobu nejsem schopný se dokopat k žádné smysluplné činnosti. Vlastně nedělám vůbec nic. Ráno vstát, do práce, v práci, z práce a nějak to přežít do dalšího rána. Jedny z mála slušnejch večerů sou ty, ze kterejch si nic nepamatuju. Připadám si trochu jako troska...

úterý 30. července 2002, 7:30
Tak mám za sebou první den opětovného bydlení u mátinky. Jak to popsat... Dost těžko. Je to v podstatě stejný jako kdysi, snad jenom že teď dokážu zatnout zuby a vydržet to. Otázkou je, jak dlouho je budu zatínat, než to bouchne. Mám na to rok a půl :)

Původně sem chtěl nějak popsat co se dělo doma, ale až teď mi došlo, že včerejší večer vlastně jenom zopakoval zkušenosti ze všech let, co sem tam bydlel. A to se v pár větách popsat nedá. Kdo se nedobrovolně vracel na byt k rodičům, ví o čem mluvím. Člověk se odstěhuje a lebedí si, jak je život najednou super. Pak bum, rána osudu a stěhujete se zase zpátky. Podvědomě doufáte, že se něco změní, ale opak je pravdou. Nic se nezměnilo, vrátil sem se zpátky v čase i prostoru. Bydlení na privátě byla jenom taková krátká a krásná dovolená.

Deprese a pocity beznaděje, vítejte v mojí hlavě. Už sem vás fakt postrádal...

pondělí 29. července 2002, 15:01
Uffff, tak se opět ozývám. Konečně sem vyfasoval svůj vlastní kompíq, rozchodil všecho potřebné, nainstaloval DreamWeavera a sem tu! Teď už sou za mnou snad všechny komplikace a po téměř měsíčním výpadku zase začnou pravidelnější zprávy ze života :)

A abych hned začal něčím pozitivním, tak následujou zprávy o Mírovi. Nejenom že v nejbližší době půjde z nemocnice domů, ale už hejbá rukama (v mezích možností samozřejmě), chytá se vyfasovat fajnovej vozík na elektřinu a jestli to takhle pěkně půjde i dál, bude celkem soběstačně vegetit. Jeho vztah k vlastnímu zranění by se dal popsat nejspíš jako "hovadóóóóóóó". Všechny nás dost uzemnil konstatovánim, že jestli někdy bude zase chodit a dokonce jezdit na kole, sjede si ten krpál ještě jednou. A kdyby se tam znova vyflákal, tak už se na to definitivně vysere. No nezabili byste ho? :o))

Jo a taky mi přišlo předvolání na vojenskou správu. Nejspíš mi poděkujou za příkladnou službu vlasti a vydají potvrzení o vyřazení z vojska. Už se těšim, již nikdy více do toho odpornýho baráku!

pátek 19. července 2002, 7:31
Včera večer, když sem přisel z práce, se mi podařilo zvládnout nastříhat další várku obalů, už mi jich zbejvá jenom něco kolem čtyřiceti. Pak už jenom vytisknout obaly na CD co mezitim vznikly a projekt obaly přejde do závěrečné fáze :-) Kdybych tušil, co sem si na sebe upek za pakárnu, asi bych se do toho nepouštěl. Je pravda, že kus papíru zastrčenýho mezi obal a krabičku plní účel, ale člověk musí vzít každý CD do ruky, když něco hledá. Nějak mi ale nedošlo, že obaly sem si měl dělat průběžně. Takže teď stříhám a obaluju asi tři stovky krabiček...

Finanční situace nevypadá zrovna růžově, cestu na CosmicTrip a UsualSuspects sme zapekli. Je hnusně, nejspíš zrušíme i výpravu 'jen tak, třeba se tam dostanem'. Weekend proběhne v Plzni, budu sedět doma, připravovat stěhování zpátky k mátince a stříhat obaly...

čtvrtek 18. července 2002, 12:48
Všichni vyrazili na oběd, takže sem tu sám a držim stráž na telefonu. Naštěstí nikdo nevolá, dokotoři taky baští a nevšmají si vlastních rozbitejch kompů. Občas se fakt divim, jak můžou bejt vysokoškolsky vzdělaný lidi tak vypatlaný. Třeba před chvílí mi volala ženská, že když pustí ikonu wordu, nestane se nic. Budiž, ale "zkuste to ještě z menu Start" se už ukázalo jako přemrštěnej požadavek. Po dlooooooooouhéééééééééé navigaci kde má co zmáčknout jsme se dostali do stavu, kdy mi tvrdila že žádný tlačítko Start tam nemá, jenom nějaký červíky . Následoval pokus o studenej restart, při kterým vypnula monitor a já na nechápal, proč jí to pět minut nenabíhá...

Ale jinak byl včera celkem plodnej den. V práci sem stihnul spoustu věcí (tedy relativně vzhledem ke zdejšímu pracovnímu tempu), a doma začal pálit všechno co potřebuju zkopčit, než se odstěhuju. Jojo, už se to blíží. Někdy příští týden se stěhuju z privátu u Ladise zpátky k mátince. Bohužel tohle je další efekt civilky, člověk musí bydlet někde zadarmo :( Nějak se budu muset psychicky obrnit, abych to vydržel. Naše půlroční odloučení sice přineslo svoje plody a vzájemné vztahy už rozhodně nejsou tak napjaté jako dřív, ale... Ale kde vzít jistotu, že se to dřív nebo později zase nevrátí zpátky. Zvlášť, když sou teď prázdniny a mátinka bude pořád doma. Uvidíme, když se budu snažit, bude to dobrý.

středa 17. července 2002, 7:49
Včera sem to tu trošku odfláknul, celej den mě pronásledovala ospalost způsobená nedělním půltripem. Ani sem na něj neměl zvláštní chuť, ale postihla ho nehoda a já měl dvě šance. Sníst nebo vyhodit, no volba byla jasná, ale pondělí bylo vážně krutý...

Práce v nemocnici začíná přecházet do klidnější fáze, už mě nic nepřekvapuje, dokonce ani lidská hloupost. Dva roky sem seděl na telefonu v pozici člověka od providera, kterýmu správci sítě volaji, když neví co a jak. Teď sem v pozici, kdy mi userové volaji s každou ptákovinou. Třeba před chvilkou volala ženská, že nemá ve Wordu pravítka. Po chvíli pokusů musela uznat, že pravítka tam má, jenom v tom jednom konkrétnim dokumentu je nevidí. Řešení? Hodila původní dokument bez pravítek do koše a napsala to znova, celá štěstím bez sebe, že už vidí pravítka. No nezabili byste jí? :-)

A na závěr dnešní ranní relace jeden link. Na Živě se objevil článek o zajímavé iniciativě na změnu systému autorských práv . Hodnocení nechám na vás, ať si každý udělá obrázek sám.

pondělí 15. července 2002, 12:40
Padá na mě nějak divná nálada, nahromadí se mi věci co musím zařídit a spousta z toho jde tak nějak mimo mě. Nejradši bych si vzal dovču a zdrhnul někam daleko od všeho.

pátek 12. července 2002, 14:55
Za půl hodinky padla a hurá domů. Zítra sem musim ještě skočit s diskem, přenos dat domů k probrání balastu a vypálení vypálitelného si do budoucna žádá disk a šuplík tady i doma. Při tom, jak tu běhá net , skoro nejde odolat blaženému stahování všeho možnýho :))

pátek 12. července 2002, 9:04
Fuj, to byl ale divnej večer. LEE se Stáňou odjeli předevčírem večer kalit do Varů a mě dost štvalo, spíš až sralo, že nemůžu ject taky. Holt z práce zdrhnout de, z civilky si to nelajznu. Zvlášť, když sem tu tejden :) Čili to byl jeden večer, kdy sem zahajoval s debilní náladou. Náhoda tomu chtěla, že to nakonec dopadlo dobře. Ve dveřích se objevil Tomy, že potřebuje otestovat grafárnu. Skončilo to brčkem a tak. Musim uznat, príma hulo.

Další den, to je včerejšek, měl v podstatě podobnej průběh. Banda se z Varů vrátila až v jednu odpoledne, večerní kalbička se tím odložila na neurčito a mě čekal bezva večer. Nevim proč, ale nedokážu přijít domů, něco kutit na kompu a pak jít v deset spát. Takže sem se s Tomym a Dandym domluvil, že půjdeme do Adrie na turnaj ve fotbálku. Je to jejich domovskej klub, takže by to mohla bejt pohoda akce.

Jo, houby... Přesně dle instrukcí sem seděl v Adrii v 19.00 abych stihnul registraci. Pak sem tam strávil dvě a třičtvrtě hodiny, než konečně dorazili. Nálada pod bodem mrazu, přecejenom v klubu kde je 50 vzájemně se znajících lidí + 1 já neznající nikoho sem se moc nebavil. Fočus byl zadara, ale ani jednou sem si nezahrál. Jaxi sem byl nadbytečnej. Všichni dorazili v partičkách o sudém počtu lidí a já mezi nima chodil, nudil se, pil pivko, kouřil cíga a čekal, až dorazí Tomy a spol.

Dorazili asi 10 minut před desátou, už sem se to vážně chystal vzdát. Začal turnaj a dopadlo to špatně. Ono špatně nevystihuje podstatu věci. Všichni přihlášení byli fakt dobří a navíc tam už tři hoďky zadara trénovali. Já byl zpomalenej z nudy a mírně přiopitej ze tří piv, můj spoluhráč zpomalenej z koukání na film a zhulenej jak pes. Pět zápasů základního kola sme prohráli a šli dom.

Ale k normálním zprávám ze života. Druhý týden civilky utekl jak voda a pomalu se tu začínám orientovat. Práce je v pohodě, neni jí zatim moc a fakt neunaví, takže bych měl dost času na svuj komp doma. Měl BYCH, kdyBYCH měl disk. Reklamace se pořád protahuje, takže funguju na 30GB velkym, ale neuvěřitelně pomalym disku a nestojí to za nic. Aspoň že už sem našel vnitřek šuplíku, takže si můžu nosit disk do práce. Jo a objevil sem super soft, PSPad - takže už zase můžu psát česky :) Je to fakt vychytanej prográmek a dokonce free! Vřele doporučuju.

PSPad editor

čtvrtek 11. července 2002, 13:09
Včera sem se pokusil nainstalovat si Linucha v bláhové představě, ze najdu čas na průnik do tohohle systému. Vsechno se chytlo, jenom grafika ne. Ne, ze by mi to vadilo, stejně to chci otestovat spís jako server nez stanici. Ale stejně... Nejspís se o to nebudu ani pokouset, hned po bootu z instalačního CD se to seklo a grafika nikde. Takze instalace textová, nainstalovanej systém taky jenom v písmenkách. Předpokládám, ze po čtrnácti dnech, kdy se k tomu ani nedostanu, linux zase zrusim. Ale snad ne, teď uz bych to vázně měl dokázat.

Dnesní ráno začalo vcelku dobře - skolením z bezpečnosti práce :) Dlouhý blafy o ničem, mám pocit ze nejlepsí job je dělat bezpečáka v nemocnici. Člověk na to rozhodně nepotřebude zádnou zvlástní dávku inteligence, jak bylo vidět...

úterý 9. července 2002, 8:05
Jejda, včerejsí večer se skutečně poved. Z Bacardi sme se přesunuli do Pantíka a tam jestě s LEEm, Zuzkou a Sunny hráli fotbálek, popíjeli pivko, brčkovali a bylo nám velmi fajn :o) Po delsí době zase večer "ve společnosti" a... zhulenej sem jestě teď.

pondělí 8. července 2002, 8:04
Tak začínám pracovat, dneska bych se měl zaučovat jako dispečer, takze zvedání telefonů a radit userům. Brrrr :(

Víkend proběhl ve velmi dobré náladě, sobotní cesta do Ostrova se vyvedla, v polních podmínkách jaké mám teď v práci se ale tězko píse report na web. Takze stručně. Proběhla klasická illegal kalba uprostřed lesa u systému někde ve svazích pod Klínovcem. Lidí tam bylo celkem dost, jedinou vadou na kráse byl značnej nedostatek peněz vsech zúčasněných z nasí výpravy. Az tak, ze nebylo ani na pivko.

A poslední zpráva ze západočeských luhů a hájů. Míra má dneska narozky, takze se u něj sejde asi dav lidí. Stve mě, ze sem mu nic nestihnul koupit, ale teď uz to asi nenapravim. Ostatně, nenapadá mě, co mu koupit kromě blbostí "pro stěstí". I ta blbost by byla dobrá, ale nějak ji nestíhám koupit... Nejlepsí dárek dal stejně on nám &nbps;bezvadně se po skoro dvou měsících rozmluvil :)

čtvrtek 4. července 2002, 8:15
A je ze mně civilkář. Dostal sem svůj provizorní počítač a začínám se zaučovat na správce informačního systému ve Fakultní nemocnici v Plzni. Nebudu se moc rozepisovat, nez rozběhnu doma svuj komp (uz skoro dva měsíce čekám na reklamaci disku...) a nebo tady nevyfasuju svuj vlastní, dostávám se k aktualizaci těhle stránek pomocí prapodivnýho připojení k FTP přes normálního explorera a jako editor mám notepad. Takze nic moc a navíc neumí ISO čestinu. Budu se teda snazit pouzívat jenom českoznaky shodný v ISO i WIN. Snad to bude k přečtení.

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 07.08.2002 10:27   
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]