motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

pondělí 31. prosince 2001, 16:40
Až do teď jsem se uklidňoval, že bude doma. Neni, takže zbejvá poslední naděje, že je u Ladise. Jestli nebude ani tam, tak totální provar. Vypadá to, že sem po dvou dnech nošení ztratil krásnou vyřezávanou malou šluknu z Austrálie, kterou sem dostal od Ladise k Vánocům. Doprdeleeeeeeeee :-((( Takhle už mě dlouho nic nenasralo, protože můžu bejt naštvanej jenom sám na sebe... Kua...

pondělí 31. prosince 2001, 13:34
A máme tu poslední den tohohle roku. Na nějaké hodnocení je moc brzo, ale i teď už je jasný, že tenhle rok měl, teda má, spoustu nej. Třeba nejzhulenější :), nejsplašenější, a takových nejů by bylo asi víc.

Po včerejším mohutným tréninku na dnešní noc se jenom pomalu vzpamatovávám. V hlavě dusno, v bytě bordel... Poslouchám muziku a asi si půjdu udělat něco k obědu.

neděle 30. prosince 2001, 18:24
Vánoce okořeněné nemocí, takže zapečeno doma :( Ojeb největší, a navíc na mě padá Zoufalcův syndrom, mám pocit že na mě lidi pečou a jsou radši, když sem jinde, než oni. Nejspíš to není pravda, ale mě to teď tak přijde a neni to příjemnej pocit.

pondělí 24. prosince 2001, 19:53
Štědrovečerní posezení s rodinou je zase hrůzná zkušenost...

pátek 21. prosince 2001, 12:12
Pomalu končí tenhle týden, a já sem rád, že se konečně můžu zastavit. Ufff, už žádný linky, žádný dialupy, nic. Jenom klid, odpočinek a kalba :) Za chvilku vyrážim směr nádraží, Praha a Olomouc. Bohužel se nedostanu na CS war s Třinečáky, ale co... vyjde to jindy. V novém roce si přijedu zapařit stopro.

Tož sa mějte, pěkný Vánoce, hodně pohody a nějaký ty dárečky. Zas se ozvu.

P.S. sorry za všechny neodpovězené maily a SMS, tenhle podzim se fakt nestih. Mám je tu všechny, odpovím. Slibuji na svou pionýrskou čest.

čtvrtek 20. prosince 2001, 17:15
Sem úpně vyřízenej, vleču se světem jen tak na volnoběh. Kdybych měl vlastní domácnost, asi žádný vánoce nebudou, dětem bych dal brambory a místo štědrovečerní večeře bych se šel radši konečně vyspat...

čtvrtek 20. prosince 2001, 12:29
Do Olomouce jedu sam, ostatní nemůžou... Škoda.

Večer sme docela dobře zapařili s Ladisem a Tomym Colina2, jenom nám hodinu a půl trvalo, než sme našli gamesu co poběži všem. Klasika :)

středa 19. prosince 2001, 10:08
Výprava do Olmíku je ohrožena, ale snad to dopadne dobře. Vánoční bláznění dosahuje vrcholu, ale mě už to nevadí. Pomalu a jistě asi získávám imunitu vůči shonu a bláznění. Poslouchám muziku, prohrabávam se prací a nikam se neženu. Proč taky, stejně to nemůžu stihnout... :))

Včera večer sem si hodně dobře pokouřil, tak bezva do pohody večer už se dlouho nepovedl. Posezení s Ladisem a Kači taky pohoda, prostě proti včerejšímu večeru nejde nic namítat. Ani ta ukrutná zima mi nepřišla tak ukrutná. Jen tak dál.

úterý 18. prosince 2001, 19:35
Za vydatné pomoci pana Paška z Telecomu se mi podařilo za 10 hodin práce rozběhat dvě asynchronní linky. Na amateura v zapojování telefoních drátků imho docela good práce :) Pan Pašek je sice trochu svéráz, ale když člověk zjistí jak na něj, je radost s nim spolupracovat. Zejtra nás (ho) čekaj ty poslední dvě lajny, jestli se to nerozchodí během dopoledne.

Ale dost bolo workování, balim kufry (doslova) a padam do práce. Zbavim se zátěže a nazdar světe! Jeee, to už je zase tma?

úterý 18. prosince 2001, 16:02
absolutní zoufalství

úterý 18. prosince 2001, 12:08
Vydržel sem to týden s legálním počítačem, a už se mi zase pomalu a jistě začíná "zanášet". To prostě nejde používat legální sw, když se koupí jenom win a office. Na takovym kompu nic neudělám.

Teďka du zapojovat nějaký linky, bez sebemenšího vzdělání a proškolení v telekomunikacích du zapojovat nějaký drátky do ježka, nemám o tom ani páru. Ani nářadí na to nemam, bude muset stačit šroubovák a velká dávka improvizace.

úterý 18. prosince 2001, 8:50
Ahoj lidi! Sem tu zas, po silně masakroidních dnech strávených převážně na PVT stěhovánim přípojnýho bodu. Sem totálně hotovej, vyhlížim vánoční dovolenou jako spasení. Mluvim s hlasovou schránkou, jako s člověkem, kterýho z ní slyšim. Vchodový dveře otevíram alarmem od auta a vůbec... už mi z toho docela hrabe :)

Včera sem na PVTku zjistil, že se něco děje s akciema z kupónový privatizace. Celej den tam byla fronta zhruba padesáti lidí, převážně třesoucích se důchodců. A celej den se na mě xichtili, proč jdu rovnou dopředu (pro klíče na vrátnici) a nevystojím si to s nima. Pane, nepředbíhejte laskavě! pravila postarší dáma a píchla do mě něčim vzdáleně připomínajícím deštník. Přiznávám, že po těch několika dnech v servrovně strávených tahánin a zapojovánim kabelů sem měl velkou chuť dát jí ránu mezi oči. Nebo bejt aspoň drzej... Vydržel sem to, ale jen tak tak.

Dalšim nepříjemnym důsledkem je jistá mrtvost tohohle webu za poslední týden. Snad už se všechno brzo vráti do původních kolejí a rozběham i FTPko.

čtvrtek 13. prosince 2001, 11:46
Přestalo sněžit, vysvitlo slunce a venku je jasný a sluneční zimná den s deseti cenťáky panenského sněhu beze stop. Du vééééén :)))

čtvrtek 13. prosince 2001, 11:24
Kalbaaa. Večerní posezení se vydařilo a já dorazil domů v docela nabořeném stavu. Dal sem Commandosy a docela mi to šlo. Vyřešil sem problémek, se kterým sem se mořil už pěkně dlouho, ale nic z toho... Objevil se další. A horší. No co se dá dělat.

Dnešek jsem pojal jako odpočinkový den. Teď v práci dodělávám poslední úpravy svýho noťase, aby z něj byl aspoň v rámci legálních možností použitelnej komp. Pak do města něco zařídit, domů umejt chodbu a společné prostory (doufám že ve sklepě nenajdu hrablo na sníh, od rána napadalo dobře pět čísel) a vyrážím do Prague za Efou.

Ještě se dnes staví v Plzni Jirnet z Ostrova, docela bych ho rád viděl, snad to stihnu mezi odmetáním sněhu a odjezdem do Prahy.

Klouzejte se na sněhu, koulujte a bach, studííííí :))

středa 12. prosince 2001, 18:11
Znáte lepší věc, než podepisovat zaměstnavateli bianco formulář 'souhlas se srážkou ze mzdy'? Nechceš podepsat? Nemusíš tu pracovat...

středa 12. prosince 2001, 14:28
Nevím, jestli magořim, nebo blbnu, ale poslední dva dny nějak nic nevychází. Převod pošty na Exchange (prej kvůli bezpečnosti... hehe) skončil v mezičase tím, že sem přišel o všechnu poštu. Druhý mezičas - všechno mám dvakrát. Právě probíhá třetí třetina zápasu a mám pocit, že se bude prodlužovat.

Večer sme dali na uklidnění s Ladisem Commandosy po síti. Oproti mýmu očekávání, je to ještě složitější než singleuser, protože tam neni možnost chatu po síti (nebo je??) a tak na sebe hulákáme přes chodbu já killnu tutoho a ty zabav toho dole! Kterýho? Tutohoooo. Joaha. Závěr byl, že nám to šlo ještě pomalejš, než singleuserovi. Spát sem šel docela hotoffson.

Dneska cesta do Okuly Nýrsko. Zase komplikace. V autě jsem si otevřel pití, bublinky vybublaly a obsah fláděry... taky. Mokrý kalhoty, sedačky od auta, upatlanej volant, celá cesta před sebou. Miluju tyhle vyjížďky :)

Zejtra bych si rád udělal volnější den, náhradou za dovolenou, při který sem byl v práci. Večer vyrážim do Prahy 2 meet Efa, čiliž to bude fine den. Těšim se na zítřek.

úterý 11. prosince 2001, 8:33
Včera jsem potkal zajímavého človíčka, možná by se hodilo označení "zhulený lidový vypravěč". Zdravím Tomyho! :) Během včerejšího dost solidního pokecu se na mě přistál příval nových zhuleneckých historek ze života jiné bandy - tedy sem je ještě neslyšel. A docela sem se bavil, spousta mých teorií (téma: fungování grupy lidí) se víceméně potvrdila, jeho story byly bezkonkurenční.

Celkově mám ze včerejška hodně dobrej pocit, vlastně sem prvně viděl Ladise a Kači v normálních situacích, nejenom při míjení se v předsíni... Příjemnej večer, až teda na tu zimu venku. Zase sněží a na mě je "úklid společných prostor"...

pondělí 10. prosince 2001, 12:04
Tak reinstalace systému na legální variantu se ukázala docela problémovou. Už si noťase instaluju po třetí za dva dny. A to mám oba dva dny dovolenou... Shit.

pondělí 10. prosince 2001, 10:22
Včerejší nakupování dárků skončilo úplně jinak a... koupil sem si kšiltovku. Po X letech mám zas na hlavě čepici a je to příjemná změna :)

neděle 9. prosince 2001, 15:20
Doobrý víkend. Páteční výprava na ISS se vyloženě povedla, mírně vykalení sme vyrazili po namrzlých silnicích k domovu někdy po půlnoci. Tak trochu jim závidim existenci M klubu, takový místečko v Plzni nejni. Nebo o něm aspoň nevim.

V sobotu pokračoval bláznivej víkend cestou do Prahy do Boileru na Warpovo narozky, alias CS R.I.P. calbu. Fajn pocit vidět zase po roce lidičky známý z CS. Bohužel sme se tam nemohli moc zdržet, protože jídní řád ČD nám v sobotu večer nabídnul dvě super varianty. Buď ject desítkou (takže na kalbě budem hodinu a půl) nebo až v neděli sedmičkou (takže budem několik hodin brouzdat noční zimní Prahou). Zvolili sme první možnost, takže sme byli v zpátky v Plzni ještě před půlnocí.

Na dnešek sem měl spoustu plánů, co všechno chci stihnout, ale čáru přes rozpočet mi udělala taková maličkost. Totiž, že sem vstával v jednu odpoledne :))

pátek 7. prosince 2001, 16:05
Právě sme překonali sami sebe, naše domlouvání čehokoliv dosáhlo vrcholu. Zase vyrážíme na ISS. Akce původně oznámená na sobotu (thx LEE) se ukázala jako páteční, a tim se pro nás stala nedosažitelnou. Všechno se ale v dobré obrací a my jedéééém.

pátek 7. prosince 2001, 14:23
Bezva, čeká mě nejspíš brutální trhání obou osmiček dole. Vnějškem, skrz díru ve tváři. Prý záleží na mě, kdy si řeknu, že to chci podstoupit. Ale dřív nebo pozdějš k tomu určitě dojde, aspoň podle zubařky. Osmy mi rostou až vzadu v krku (malá huba) a ještě naležato.
To sou vyhlídky...

Ale aby to nabralo trochu pozitivnější směr. V poslední době sem viděl dva brutus filmy - Evoluce a MysteryMan. Oba sou totálně ujetý, i když MM víc. Kdo máte rád filmy, při kterých jenom sedíte, čučíte jak puk a nechápete nic, sežeňte si tyhle dva. Hlavně MysteryMan je prostě nepřekonatelnej.

A ještě jedno důležitý oznámení. Doma nemam iNet (zatim) a v práci někdo vymyslel, že musíme mít JENOM legální SW. To by i dávalo smysl, kdyby v ruce s tím nešel seznam zakoupených programů: Windows + Office. Žádnej Windows Commander (přísně zakázán), žádnej FTP klient, žádnej HTML editor. Nic. Na kopírování souborů musim používat humusáckýho explorera. Takže když se tu nic dlouho nebude dít, víte proč. Nemám čím a odkud aktualizovat... :(((

pátek 7. prosince 2001, 9:37
Mám dovolenou, a jsem v práci. Je teda fakt, že jenom proto, abych si přeinstaloval počítač a počkal tu, než půjdu k zubaři... Ale jsem tu. U zubaře sem nebyl už pěkně dlouho, teď mě donutila osmička, co se dere na povrch. Zubaře nemám rád, stručně řečeno, mám docela strach.

čtvrtek 6. prosince 2001, 15:10
Práve sem si prožil záchvat totání beznaděje a hysterie nad cizí blbostí. Nakonec sem se přistih, jak bušim do stolu oběma rukama, před očima barevný fleky (jak na tripu)... Kokoti nemožný, všechno řeknou půl dne před termínem a ještě maj kidy, že to člověk měl vědět dřív. Ale jak, když se mu nic neřekne, to fakt nevim. Pražáci sou divný.

čtvrtek 6. prosince 2001, 11:43
Včerejší večer sem strávil u Colin|McRae|Rally 2. Boží gameska, tolik adresnalinu v krvi už sem dlouho neměl... Jezdil sem si po světě až do půlnoci, kdy bylo moje snažení odměněno mírně trapným ohňostrojem...

Venku je hnusně, v práci taky. Zakouřil bych, kdyby bylo co. Už delší dobu (v počtu dnů, ne týdnů) abstinuju a žádné nežádoucí příznaky nepozoruju. Ale zahulil bych...

středa 5. prosince 2001, 14:43
Dolehla na mě akutní nepracóza. Nebaví mě to tu, chce se mi spát.

středa 5. prosince 2001, 8:59
Další den na privátu. Z práce sem vyrazil extrémně brzo, stihnul spoustu věcí a ještě se stavil u mamky "na pokec". Tahle část večera mě překvapila úplně nejvíc. Po dloooouhé době to byl náš první úplně pohodový rozhovor.

Venku je na tuhle roční dobu docela pěkně. Nefouká moc vítr, je nad nulou a neprší.

úterý 4. prosince 2001, 8:54
Večer proběhlo moje první setkání s FruityLoops. Docela prča, ale je to fakt na dlouho.

pondělí 3. prosince 2001, 15:40
Objednal sem se s jistým sebezapřením k zubaři. Osmička deroucí se na povrch mi způsobuje jisté ne nevýznamné nepříjemnosti.

pondělí 3. prosince 2001, 11:52
První noc v novém bytě proběhla OK, až na děsnou zimu. Ale to je věc zvyku. Ono 27 stupňů jako "doma" není tak úplně standard....

neděle 2. prosince 2001, 21:26
Je mi vyloženě hnusně. Mám sbaleno, poslední tašku u dveří. Odnosim do auta dvě várky věcí, zamknu, a sem pryč.

2. prosince 2001 jsem se odstěhoval od mátinky.

neděle 2. prosince 2001, 14:05
Čím víc se začínám přibližovat konečnému cíli - uklizenému bytu s jeho následným opuštěním - začíná se mě chytat divný pocit, taková nostalgie. Čekal bych, že vystřelím ven s rozzářenýma očima a... ono houby. Opustit byt, ve kterém sem žil dvacet tři let, a mátinku, se kterou sem tu sám přežíval posledních pět let... ukazuje se to těžší, než sem si myslel. Po psychické stránce.

Přirozená lidská touha po změně se ve mě mydlí s leností, pohodlností, nechutí k nečekaným komplikacím a pocitem určité zodpovědnosti za mátinku. Jo, to je ono. Sere mi občas přímo neskutečně, ale přesto mám pocit, že jí pořád tak nějak prostrkuju životem, který sama absolutně nezvládala. Nebo, spíš prostrkoval.

Za těch pět let se docela změnila, snad už je teď čas na to, abych se konečně aspoň trochu osamostatnil a ona taky. Lepší příležitost ještě nebyla, tak jí musim chytit a držet se jí zuby nehty. Postupně sme s mamkou ze stavu, kdy sem kompletně zajišťoval domácnost, vařil a skoro mamku i krmil (totální kolaps po tom, co umřel táta), dostali až do současného stavu. Vyřizuju jenom některé úřadování (bankovní přepážka je pořád její nepřítel) a doma se téměř jenom míjíme.

Snad je už vhodná doba, abych do toho míjení se vložil další překážku - moje odstěhování o několik ulic dál. Sem to budu mít pět minut, tak to snad bude v pohodě. Vlastně... na dnešek sem se těšil několik posledních let. Tak hurá do toho, už jenom jedno okno v obýváku a ložnice.

neděle 2. prosince 2001, 12:11
Joj, tak včerejšek se povedl. Zajímavý večer s mlíkem... do postele sem se dostal někdy kolem čtvrté ráno :) Poslední noc "doma"... Teď sem vstal a během odpoledne musim zvládnout jídlo, hromadu nádobí z posledních dní, umejt tři okna, vyluxovat byt, sbalit si základní vybavení, přestěhovat se.

Sám na sebe sem zvědavej, jak to při svym tempu zvládnu :) Měl bych...

sobota 1. prosince 2001, 9:14
Panebože, jak může bejt někto tak strašně blbej a nepoučitelnej jako já. Zabít mě je málo. Abyste byli v obraze... Předevčírem měla máti kecy, že už sem se dlouho nebyl podívat u babičky, že by mi třeba mohla dát nějakou finanční výpomoc. (Já vim, je to hnus, ale historickým vývojem je to docela spravedlivé. Vlastně i kdybych tam chodil každej měsíc pro takovou "výpomoc", tak sem na tom pořád hůř, než moje milovaný sestřenky....). No prostě, dostal sem tři litry.

Jeden sem dal mátince, a dva si nechal v domění, že něco jí dát musim, když mě tam poslala. Tisícovku nerozpůlim a stejně je to oficiálně od babičky pro mě k vánocům. Já vůůůůůůůůůůůůůůůl chtěl mátince aspoň trochu udělat radost, tak sem jí poslal sms, že má na stole ode mne - od babičky tisícovku. TEĎ mi volala (a vzbudila mě), tón vyladěnej někam mezi brekot, nasranost a ukřivděnost. Že prej jak to, ještě sem se neodstěhoval, ona bude chystat vánoce a bla bla bla bla bla. Jak to skončilo? Měla kidy, že mam na ní nepříjemnej tón hlasu, když jí oznamuju že teda jako dobře, dam jí všechny tři litry (já sem tak totální magor, že sem jí přiznal výši "příspěvku"). A praštil sem s mobilem na zem, zaječel něco jako kur*áááááááá a šel klasicky mlátit hlavou do zdi.

A teď mám dilema. Dodržet to, co sem mátince řek, dát jí všechno, sám nemít nic, babičcce až jí zase uvidim ještě jednou poděkovat a na dotaz, co sem s nima udělal, odpovědět "dal sem si je na spoření" a mít zase chuť mlátit hlavou do zdi?

Nebo jí dát dva, sám zůstat s ubohou třetinou vánočního dárku (aspoň něco) a poslouchat kidy, jak to, že sem si jeden tisíc nechal. Tak to abych koupil kapra a stromeček, když sem si ho nechal... Takže za tu tisícovku koupim požadovaný, zas nebudu mít nic, teda kromě chuti mlátit hlavou do zdi.

A nebo to nechat tak, jak to je. Nechat jí litr a tvářit se, že se nic nestalo. To mě sežere za živa svejma kecama.... Varianta "nedat jí nic" už vůbec nepřichází v úvahu.

Prostě sem to posral. Buď sem měl už na začátku říct, že sem nic nedostal (riziko že se to provalí a já budu za vola, co utajil vánoční dárek. máti mě ukecá k smrti), nebo sem měl přiznat příjem 2 litrů - i kdyby mi sebrala oba, tak mi pořád jeden zbyde. Ale to riziko provalení zůstává pořád. Prostě jsem to podělal...

A takhle je to u nás doma furt. Teda bylo několik podledních let, od tý doby co umřel táta. Od zítřka bydlím konečně jinde, začne snad konečně nové období života. Snad.

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 08.01.2002 9:41   
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]