motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

středa 31. prosince 2003, 8:00
Tradááá, poslední den v nemocničnim blbákově. Ráno sem kapku zaspal (klasicky) a od tý doby co okupuju svojí židli už jenom zvoní telefony. Kdyby to byl normální pracovní den, už teď mam práci až do odpoledne. No ale protože to neni normální den, udělam jenom to nejnutnější a na zbytek se prostě vykašlu. Vlezte mi tu všichni na záda, dneska chci mít pracovní den předevšim krátkej, pak krátkej, pak proflákanej, dlouho nic a až někde vzadu je produktivita :)

Po dlouhý době bude mít naše banda Silvestra jinak, než někde pohromadě. Šmíďák chce zustat u sebe doma s Mírou, Standa bude se Štípem sedět u sebe doma a starat se o koťátko (včera si přines domů fakt krásný kotě, ještě poloslepý a úplně malinkatý (odstaveno od kočky ze zdravotních důvodů o měsíc dřív)), no a já budu nejspíš na Rudě s LEEm. Zkrátka a dobře, trochu se nám to rozpadlo, ale co se dá dělat. Příští rok snad už konečně věci naberou lepší směr. Snad.

No já se s váma všema pomalu začnu loučit. Konec nemocniční otročiny se vytrvale a nezadržitelně blíží. Před obědem si ještě přeinstaluju svuj komp aby na něm nezustalo nic z mejch vylomenin a pak už se do FN nechci jako zaměstnanec nikdy vrátit. No... jako pacoš teda taky ne :))

Takže poslední hlášení a pak... pak se ozvu až někdy po Novym roce. Z domova, přes modem, po nocích. To bude peklo, spadnout ze 155Mbit linky na modem, fuj. Ale lepší bez netu a v civilu, než na optice a na civilce.

Odpočítávání: 1 pracovní den do konce civilky. A i ten si zkrátim co nejvíc. Prostě, od zejtřka civil.

úterý 30. prosince 2003, 8:15
Muj komp se úspěšně hroutí. Právě se mi přestalo zobrazovat lokální menu, prostě se nenamaluje, i když tam je a po kliknutí do ničeho se provede očekávaná akce. Evidentně mi potvrzuje, že bych to tu měl zejtra zapíchnout co nejdřív a už se nevracet.

úterý 30. prosince 2003, 7:53
Po odpolednim nákupu a návštěvě u Míry sem zamířil do města k Zajdovi a Kačce. Původně se mělo sejít hafo lidí, nakonec nás tam bylo šest. A protože Zajdojc maj doma půjčenej fotbálek, bušilo se do míčku ostošest. Občas to byl celkem úlet, sešli sme se tam ze tři ligovejch týmů, z toho dva kapitáni :)

Jo a taky se mi povedlo otevřít zaseklou schránku na dopisy. Vymlátil sem zámek tak důkladně, že z něj zbyly jenom trosky. Dneska mě čeká vejlet do města, koupení novýho zámku a doma pak jeho přidělání. Jo a taky bych si měl zajít někam pro kulicha. Svojí reklamní Nextra hučku se mi někdě povedlo vytratit z kapsy a mrznou mi ušiska.

Silvestra budu nejspíš slavit na Rudě, soudě podle kamery bych si měl asi sehnat ještě boty. Moje aktuální maji díru v podrážce, semišovej svršek a... no prostě do toho terénu se fuckticky nehodí :) Jestli to dopadne tak jak myslim, bude třetina známejch ve Stodole, třetina v In'Spiralu a třetina si bude hrát na sněhu. Už se těšim, víc jak centimetr tý bílý sračky sem neviděl už přes deset let, co uplynulo od posledního LVVZ. Se šéfem sem si domluvil, že zejtra můžu jít už po obědě abych stihnul vlak, takže těžká pohoda. A jako bonus, vyhnu se tim novoroční rodinný sešlosti u babi. Bomba :)

Odpočítávání: 2 pracovní dny do konce civilky.

pondělí 29. prosince 2003, 8:40
Nechuť a lenost ke všemu. Tak nějak by se dala shrnout moje dnešní nálada. Už přes víkend se věci začaly kapku kazit, vrchol všeho je ulomenej klíč od schránky. Je to drobnost, ale staví přede mně nutnost nějak rozebrat dvířka a vyměnit zámek (a otevřít zamčenou schránku). Ani jedno netušim, jak bych měl udělat...

Ale jináč pohoda. Během vánočního volna se mi povedlo vystřídat hodně nálad, od nudy na Štedrej večer doma až po trochu víc pozměněný vnímání kdesi kdysi. Celkový zhodnocení? Ucházející Vánoce, už byly i horší.

Odpočítávání: 3 pracovní dny do konce civilky.

úterý 23. prosince 2003, 9:17
Pothead mě trochu rozdráždil a tak sem cinknul do GTS a snažil se zjistit, jak to vypadá s mojí žádostí o místo. A v tuhle chvíli už sme jenom dva, takže mi čeká další a důkladnější pohovor někdy v lednu. Nic není ztraceno, nic není nemožné. Toyota :)

úterý 23. prosince 2003, 8:01
No a poslední předvánoční den je přede dveřma. Touhle dobou už byly prázdniny, volno, spousta pohádek v televizi a tak. Co je teď? Hromadnej pocit, že dneska se přece v práci nepředřem. Otázkou ale je, jestli nás userové nechaj se flákat, nebo jesli předvedou, jak se dělá den blbec. Budem prostě doufat :)

Ráno sem začal, jak jinak, zaspánim. Probuzení v sedm deset neni práv nejlepší začátek dne. Večer sem totiž vyrazil na desátou za Standou, a timpádem se návrat domů kapku posunul. A to mě ještě mátinka nečekaně zapřáhla do vaření šunky (moc sem nevěřil, že se mi to nezdá...) a tak spaní od půl druhý nebylo nic moc...

Dneska po práci bych měl domů přepravit novýho kompa pro jednoho typa z Rudy a pokud možno nejít spát, ale hned začít instalovat. Večer bude akce v Inspiralu, tak doufam že mi zejtřejší den nezkazí nějaká opička :))

Odpočítávání: 4 pracovní dny do konce civilky.

pondělí 22. prosince 2003, 12:41
Večer jsme se Standou koukali na Matrix The Revolutions. Abych řekl pravdu, film ve mě zanechal smíšený pocity. Jenom sled akčních scén, vytratil se příběh i napětí. Nenašel jsem ani vteřinu bez digitálních triků, místy je to fakt ujetina. Tři body z deseti, ještě že sem na to do kina nešel.

pondělí 22. prosince 2003, 8:38
No a poslední dovolená je pryč. Pryč je spousta věcí... pomalu si uvědomuju že končí civilka, za chvíli skončí nejspíš poslední vánoce v Plzni, bude končit několik etap života najednou. I to bydlení doma, život v Plzni, skoro každodenní bloumání světem ve společnosti před pár lety objevenejch kamarádů, prostě všechno. No, necham nostalgie, ještě na ní bude času dost a dost.

Poslední tejden se sice děla spousta věcí, ale nic úžasnýho a zaznamenáního. V úterý byl pohovor v GTS International, další dny vánoční úklid doma, zdobení stromku, mytí koupelny, nákupy v přecpanejch krámech. No prostě klasickej pracovní tábor před svátkama, kdy si každoročně řikam ještěže sou Vánoce jenom jednou za rok. A ty letošní vypadaj fakt zajímavě. Zatim bych to tipnul na několik druhů deprese najednou, žádný penízky, spoustu starostí a vůbec... změny mi moc nevyhovujou a teď se v mym životě mění víc věcí, než je zdrávo.

Odpočítávání: 5 pracovních dní do konce civilky.

pondělí 15. prosince 2003, 14:00
Bájo, venku chumelí, všude bílo a silničáři sou zaskočený kalamitou. Všechno klouže, chodit se nedá a jezdit taky ne. No a práve v tuhle chvíli začíná pod bílou peřinou slavnostní otevření dálničního obchvatu Plzně. Špidla, Klaus a kdovíjací pohlaváři mrznou na dálničním mostě s nůžkama v ruce. Zajímavá představa :)

pondělí 15. prosince 2003, 8:21
A tohle tu v nemocnici občas musíme přetrpět v reálu: nesmrtelné hlášky uživatelů. Divili byste se, ale z lidí fakt občas takovýhle perly vypadnou.

Jo a málem bych zapomněl. Dneska bylo ráno prvně nasněženo. Tedy nasněženo, tu a tam bílej flek na trávníku a namrzlý chodníky. Tož tak.

pondělí 15. prosince 2003, 7:26
Fak zajímací víkend. V pátek sem brouzdal po Locháči a hladal, s kym si zahulit. Povedlo se mi potkat pár známejch a domů sem dorazil zmrzlej až někdy v jednu ráno. V sobotu posezení u Standy a pokus o přeinstalaci jeho počítače. Jenomže ten se mi sesral přímo pod rukama a tak sem se plácal kolem půlnoci po sídlišti s kompem v ruce :)

Neděle byla silně přeinstalační. Časovej plán mi poněkud rozbil PQMagic, když 15GB přesouval a resizoval přes osm hodn. Nakonec se ale všechno rozběhlo a během posledního víkendovýho večera se nám povedlo to doladit, zapojit, rozchodit, odzálohovat a ještě zajít do InSpiralu na fotbálek. Pár her a tramvají na kutě.

Teď je poslední pracovní den tohohle tejdne, od zejtra zasloužená dovolená a zejtra další cesta na pohovor do Prague. Dneska bych tu rád nedělal vůbec nic, ale jak na to koukam, asi se to nepovede...

Odpočítávání: 6 pracovních dní do konce civilky.

pátek 12. prosince 2003, 12:35
Tak něco jako spravedlnost asi přecejenom existuje, i když opožděná. Pablb, co se projel s autem po tramvajový zastávce, dostal na druhej pokus 8 let.

pátek 12. prosince 2003, 7:19
Vejplataaa. Teda spíš almužnáááá. :) No prostě dneska razim pendlem na Bory, vyzvednout si na pokladně žold. Zajdu na poštu, zaplatim telefon, podívam se na zbylý dvě kilča, zastrčim je do peněženky a s úsměvem na tváři vyrazim zpátky do práce. Aspoň mi kus dne uteče chozenim po městě a ne prací. Aspoň že tak, s každym dalšim dnem mě to tu nebaví víc a víc. Pomalu odpočítávám hodinu od hodiny.

A dneska to bude zvlášť krize. Je pátek, pořádně sem se nevyspal a čeká mě spousta nepříjemný práce. Brrrr.

Včera odpoledne sem zašel ke Standovi odnést mu objednanej balík médií... a už sem se tam zasek u filmu. Pavučina snů - už ste viděli tohle dílko? Já bych ho asi popsal jako akční sci-fi psychothriller s prvky hororu. No prostě Stepnen King. Lidem, co četli knížku, se nelíbila přemíra sci-fi hlavně na konci filmu, ale já to nečet a celý dvě a půl hodiny (minimálně) sem seděl s hlavou přilepenou k televizi. Tenhle filmeček vřele doporučuju, podle mě jde docela dobře pochopit.

Odpočítávání: 7 pracovních dní do konce civilky.

čtvrtek 11. prosince 2003, 8:17
Místo odpolední práce doma po práci sem napřed vytuh u odnosu kabelů, potom na chvíli u Standy, a po krátký pauze doma (někdo papoucha vyvenčit a nakrmit musí) pokračování u Standy. Pak zavolal LEE že pro mě má pár korun, tak sem na sebe hodil bundu a drandil tramvají na druhou stranu města.

Domů sem dorazil po půlnoci, nic hotovo a v hlavě silně zkouřenej pocit. Tak dneska se to snad povede. Nikam odpoledne nepolezu, budu sedět doma a pracovat.

Odpočítávání: 8 pracovních dní do konce civilky.

středa 10. prosince 2003, 7:29
Cestou z práce sem se stavil u Třešniho, abych odevzdal ligový zápisy o utkání (první brk), pak jenom doma vyložit náklad zbytečnějch věcí ze šuplíků v práci a zase další pochůzky. U Killera sem naložil nějaký lejstra pro LEEho a chtěl za nim vyrazit. Jenže ouha, ještě nebyl doma. A tak se původně půlhodinová akce protáhla na téměř tři hodiny. Abych si zkrátil čekání, obečel sem u Práce a na Americký asi všechny výlohy, co se obejít daly, a nakonec sem se vydal pěšky až na Mírák. Ale budiž, pěší prochajdu už sem dlouho neměl, jenom mi to prospělo :) A voňavá dávací odměna nakonec, prostě pohoda... Když sem se dohrabal domů, bylo skoro půl dvanáctý. Unavenej, hladovej a celkem zhulenej.

A co dneska? V práci pár posledních kompů, pásek, vyřešenejch problémů a odpoledne tradá domů zase makat na Sporlandu. Jooo a ozvali se mi z GTS, příští úterý jdu na pohovor k IT managerovi. Vyšlo to krásně na první den vánoční dovolený :)

Odpočítávání: 9 pracovních dní do konce civilky.

úterý 9. prosince 2003, 10:04
Odpoledne sem proseděl u Míry a Killera a když sem nakonec neměl co dělat, vyrazil sem se mrknout ke Standovi. Stojim před vchodem, okna zhasnutý... no tak zazvonim. A hele, zveře se otevíraji a za nima je jeho táta. Prej Standa přijde za chvíli, tak poď dál. Pokecali sme, dorazil Sten, trochu sme pokouřili (i s jeho tátou) a pak už byl celej večer v permanenci jenom NFS Underground. Na volantu je to o hodně těžší než jenom s klávesnicí, ale totál úlet. Najednou byla jedna ráno. Krucinál, zase budu mít problémy se vstávánim. A byly.

Probudil sem se kolem osmý, takže sem jenom zavolal do práce a vydal se na Bory získávat podpisy. Potvrdili mi konec civilky, vrácení nula kusů fasovanýho prádla atd. Od teď už sem tu vlastně dobrovolně, na všech papírech mam potvrzeno, že už sem skončil. Sice sou to všechno podpisy se silvestrovskym datem, ale to je jedno :)

Odpočítávání: 10 pracovních dní do konce civilky.

pondělí 8. prosince 2003, 8:01
Weekend jako z pohádky. Pátek - menší kalba v Chýši, nic velkýho a před druhou už sem byl doma. Sobota - práce (spíš výpomoc) na webu Sportladu a když sem večer dorazil s výsledky práce k LEEmu, už tam seděl Standa a na stole slivka :)) Pak dorazila i Zuzka a tak sedmička destilátu vzala za svý doost rychle. Muzika, pokec, pohoda.
V neděli už to bylo o něco slabší, projeli sme další ligovej zápas. Nervy hrály svou roli...

No a jak dneska? Docela dost práce v práci, pak ješt musim do čistírny vyzvednout přehoz přes postel a chtěl sem i zajít k Mírovi. A pak hlavně spánek, moc sem toho nenaspal.

Odpočítávání: 11 pracovních dní do konce civilky.

pátek 5. prosince 2003, 14:31
Polemic - výborná kapela, výborná muzika, strašný vstupný na koncert absolutně mimo moje možnosti a neuvěřitelnej web. Nominoval bych ho na udělení ceny fuj web roku.

pátek 5. prosince 2003, 10:21
Jiří Hlavenka má jako vždy vynikající postřehy z počítačovýho života:

...A Microsoft už pulíruje svou Velkou Bertu: své vyhledávání na Internetu, přes MSN zabuduje přímo do příští verze Windows, takzvaného Longhornu. Takže za pár let bude všude možně, v Internet Exploreru, na Ploše, na Hlavním panelu, ve Wordu po Ctrl+F atd., zabudovaný nějaký křupanský "Smart Search™©®" (nepředpokládáme, že by se do té doby u Microsoftu urodili nějací kreativci, co se týká tvorby názvů funkcí) a bude trvat tak dva roky, než si na to všichni zvyknou, neboť po technické stránce to Microsoft udělá dobře, bude to všudypřítomné a pohodlné. (Microsoft pouze bude muset ustát další kolečko u antimonopolního úřadu; výsledkem bude, že zaplatí deset milionů pokuty a bude muset do nějakého vývojářského kitu dát možnost nahradit toto vyhledávání nějakým jiným, což stejně nikdo v praxi nevyužije)...

Převzato ze Živě.cz.

pátek 5. prosince 2003, 8:48
Jooo, a pokud vás zajímá, jak taky může vypada nákup ve velkokrámu typu HyperTesco, mrkněte na článek o Wal-Martu. Kromě RFI technologie se tam rozebírá i obecnej přístup k zákazníkům. Naši supermarketi se maji co učit.

pátek 5. prosince 2003, 8:10
Prohráli sme s Meister Der Shaolin. Byl to těžkej soupeř, jinak řečno dostali sme pěknej kopr. Pár her stála náhoda na jejich straně, ale většinou to bylo dost zasloužený. Nehráli sme nijak strašně, na naše poměry to šlo, ale byli lepší...
Nakonec dorazili i Standa a Martin, tak aspoň fandili. Smůla byla, že Standa přišel z odpolední a já ráno vstávam. Takže posezení žádný, vlastně sme se v Inspiralu vystřídali.

Víkend bude nejspíš klidnější, potřebuju doma pracovat a vydělávat korunky. A šetřit. Co z toho? Zase víkend prosedim doma, tentokrát i s mátinkou a její přítelem. To bude psycho...

čtvrtek 4. prosince 2003, 9:30
No comment. Jeden z největších stahovačů a warezáků co znam jde na školení, vyplní dotazník a vyhraje legální krabicový xpčka. To by se z toho jeden posr...

čtvrtek 4. prosince 2003, 7:31
Tak to už je vrchol. Hudební průmysl mi připomíná otesánka. Chce víc, víc, víc a ještě víc. Čim víc, tim líp. A pokud možno ještě víc. Každá skulinka je dobrá a když můžeme vymáčknout apsoň pár centů, tak sem s nima. Debilové.

čtvrtek 4. prosince 2003, 7:14
Dneska máme v Inspiralu další ligove zápas. Jako vždycky je natrénováno (vůbec) a domluvena plná účast týmu (ani náhodou). Tak snad to nedopadne stejně provarově jako minule. Trochu optimismu do života :) Je ale pravda, že dem hrát proti jednomu z nejsilnějších týmů...

Včera sem šel z práce už ve dvě, čekala mě návštěva finančního úřadu. Když sem našel ten barák, na řadu přišlo hledání podatelny a rozhovor ve stylu Něco sem tam vyplnil, ale vůbec netušim co, jak a kam. Můžete se na to podívat? - Nemůžu, to musíte do třetího patra. O pár pater vejš čučim na ceduli, kde je rodělení referentek podle abecedy. Nakonec sem stejně vlez do špatnejch dveří. Ale tam už to proběhlo docela v pohodě. Úřednice koukla na papíry, vrazila tam dvě razítka a totálně popřela všechno, co mi řekla mzdová účetní... :)

No a pak už jenom cesta domů. V plánu sem měl práci na webu Sportlandu. Seděl sem u toho hodinu, dvě, tři, čtyři a pak už sem vztekle LEEmu volal, že na to seru. Nechápal sem nic, systém webu, co a jak mam udělat. A boj s Photoshopem byla kapitola sama pro sebe (asi půl hodiny sem hledal, jak udělat červenej čtvereček 1mm x 1mm a nakonec sem ho vytípnul z existujícího webu a cut&paste). Takže po osmi hodinách práce sem měl asi tolik, kolik by Photokrámu znalýmu člověkovi trvalo maximálně hodinku. Spát sem šel v jednu ráno s pocitem, že sem se naučil spoustu novejch věcí. Tak aspoň něco. Pochybuju, že se k tomu dneska dostanu, ale jestli ji, už by mi to mělo jít podstatně rychlejš. Čeká mi další problém. Jak udělat čáru složenou z malinkatejch teček...

středa 3. prosince 2003, 7:27
A kdyby se mi aspoň ozvali z tý pražský agentury. Zatim to vypadá, že na mě z vysoka serou...

středa 3. prosince 2003, 7:19
Úterý byl skutečně pozitivní den. Od rána sem byl v jednom kole, vlastně až někdy do tří odpoledne sem se nezastavil. Po práci sem chtěl vytelefonovat pár věcí, ale místo toho sem dorazil domů, praštil sebou na gauč a spal až do rána. Doprkvančic, má to cenu? Melu z posledního a představa Vánoc mě docela děsí, protože v podání naší domácnosti je to spíš pracovní tábor než svátky klidu.

úterý 2. prosince 2003, 8:54
Dnešní dopoledne bude věnovaný psychiatrii, doufam že po obědě už budu mít aspoň trochu volno.

pondělí 1. prosince 2003, 17:15
Po práci sem se ještě stavil za Danem na neurologii, chvilku sme pokecali a vyrazil sem zpátky do kanclu nasmolit slíbenej report z trurnaje. Je mi to skoro trapný, ale nemám sílu něco tvořit. Usnul sem na stole s hlavou položenou vedle klávesnice.

pondělí 1. prosince 2003, 9:47
Je přesně o hodinu pozdějš a já sem se vyhrabal z návalu aktuálně telefonem dorazivší práce. Už ani nevim, o čem sem vlastně chtěl napsat. Jo, už vim.

...A to samý je Nyx. (opět telefon) Když si sečtu čas nutnej k pročtění webů, k pročtení reakcí na moje reakce v guestbookách, dopsání dalších odpovědí, projití klubů na nyxu, občas něco napsat... a to celý zopakovat parkrát denně... Ať počítám jak počítám, u průměrnýho bloggera a nyxaře (telefon) to hodí minimálně tři hodiny za den, často nejspíš víc. Lidi, prosimvás, jak to děláte, že při tom stihnete i předstírat práci? (o skutečnym pracování ani nemluvě).

pondělí 1. prosince 2003, 8:47
Po dloouhý době (díky Beáto) sedim u stolu ještě touhle dobou a tak sem si prošel všechny (zvoní telefon) zabookovaný weby. A zase z toho mám pocit, že sem asi jedinej fakticky pracující člověk. Když vidim, jak se v guestbookách opakujou pořád ty samý jména, mám pocit že některý lidi v práci jenom sedí u netu a paralelně si na několika webech vyměňujou dojmy a pojmy. (další telefon)...

pondělí 1. prosince 2003, 8:20
Taky máte na disku nějakou tu muziku? (pár giga...) Chcete podpořit vaše oblíbené hudebníky? Pošlete jim svou nelegální muziku zpět, vraťte ukradené duševní vlastnictví. Budete se pak cítit mnohem líp. Údajně... :))

pondělí 1. prosince 2003, 8:05
Dneska je slavnostní den. Právě mi začal poslední měsíc na civilce. Hurááááá, blíží se konec bídy. Snad klapne i práce v Praze, ať někdy v novym roce vyměnim bídu za vatu :)

V sobotu se konal fotbálkovej turnaj v bolevecký sokolovně, pokusim se splácat report. Už jich dlužim fakt hodně, slibuju že dneska zůstanu v práci přesčas (nenajdu-li čas během dne, což asi těžko) a budu psát a psát a psát. Skončilo to docela kalbou a tak byla neděle věnovaná odpočinku, spánku a NeedForSpeed Underground.

Na dnešek sem si naplánoval spoustu práce, ale Beáta se hodila marod a tak na mě přešly její povinnosti dispečerky. Samožřejmě si při tom musim udělat svoji normální práci. Tak trochu schizofrenie, ale dva dny to přežiju. Aaa kua, zase zvoní telefon. Už je to tu.

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 31.12.2003 10:00   
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]