motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World
[ starší číslo ] [ zpátky na index ] [ novější číslo ]
[ originál ]

Nedělní ráno
Tak jsem před chviličkou vstal. Je neděle ráno. Vzbudil mě docela šílený sen. ......... v tu chvíli jsem se vzbudil. Nechápal jsem nic. Říkal jsem si, že to všechno, celý pokoj, udělali jako imitaci. Že jsem teď na cizí kosmické lodi. Přemýšlel jsem jak se ujistit, že ne. Vzal jsem hodinky, šly. Mobil taky fungoval. Tak je to v klidu. Přečetl jsem si SMS, kde mi kamarádi píšou, že se málem rozplajzli o svodidla. S povzdechem vstal a vylezl z pokoje.
 

Proč myslíš, že by si zjistil, jestli si na cizí kosmické lodi, nebo ne? Když už by tě unesli a obtěžovali se s něčím jako Harry Truman Show, určitě by ti fungoval i mobil. a ta SMSka od nich byla přímo geniální. Myslím že tě dostali.

Teď o tom všem začneš uvažovat a dojde ti, že to je všechno možné, jenomže proč ti to já teď řek'? No přeci protože všude musíš mít spojence. Moje pravé jméno je Qurxzar Yfkvap, hacknul jsem jejich systém a snažím se tě dostat ven. Snad se mi to teď povede. Můj předchozí pokus si pamatuješ jako Matrix... Ale to jsi pořád věřil, že je to jenom film. Dostali tě, hochu...

Ložnice byla otevřená a já jen doufal, že už byli naši se psem. NE. Tatínek otevřel oči a zamumlal díky. Tak jo. Už jsem byl na odchodu a zvoní mi mobil. Naštěstí mám diskrétní mód, takže to nikoho nevzbudilo. Podívám se na hodinky. Je teprve 8:30. Kamarádi vysvětlují podrobnosti. Kámoš usnul za volantem, ale tentokrát ve větší míře, začali na něho řvát až když byl na dálnici jedním kolem mimo cestu. Všichni se znovu narodili a jedou dál. Já jsem venčil psa. A vrátil se domů. Takové malé perné ráno, kdy jsem si ještě uvědomil, že jsem se zase za víkend nepodíval na nic do školy. Já prostě neodmaturuju.

 

Mmmm, tak přesně tohle je důvod, proč nechci psa. Nemůžu se zbavit dojmu, že mít psa v bytě je dvojí týrání. Jednak toho psa, že se může proběhnout jenom když ho vezmu ven. a hlavně týrání mě. Nechci chodit venčit psa, kdykoliv se mu zamane, že si uleví. Tím se bezděčně stávám jeho otrokem, i když si hraju na pána. Děkuji, nechci.Odmaturoval jsi? Tak vidíš :o)

Kamarádka ze školy
Tak jsem v pátek perfektně pokecal s kamarádkou ze školy. Vlastně se jen tak zdravíme a sem tam něco prohodíme. Nemáme čas pokecat. Já se věnuji své holce, takže se nemůžu věnovat jí. No a už přesně nevím, co se jak stalo, každopádně jsem ji v pátek řekl, že už jsme jí dlouho neviděl. Tak jsme si slíbili nějaké maily o víkendu. Psal jsem ji SMS a pak ji několikrát volal na mobil, nezvedala to. Pak konečně přišla zpráva, že mi brkne za 2 hodiny. To už jsem seděl v čajovně a .......... Vysvobodila mě kamarádka ze školy. Telefon, v čajovně. Všichni na mě vrhli šílené pohledy, ale já ho měl v diskrétním módu, ale neslyšel jsem ho, až pak to zvonění, které bylo na nejtišší jak to šlo. Řekl jsem jí, že teda vylezu ven. Bylo asi 8:30. Venku nebylo moc teplo, ale já byl jen v krátkém rukáva. Zatím pohoda. Zkecli jsme o svých depkách. Po dvaceti minutách jsem ji navrhl, ať zavolá raději do nedaleké budky, že to bude levnější. Tak jsme telefonovali z budky. Měli jsme si toho hodně co říct, i když jsme takhle nikdy nekecali. Když se blížilo půl desáté, navhl jsem ji, že bych se mohl vrátit do čajovny. Říkala, že by si chtěla ještě povídat, ať se stavím. Já byl bohužel asi 40 km daleko od ní, ale mohlo to vyjít. Vrátil jsem se zpět do čajovny, po hodině, a domlouval jsem se s jiným kamarádem, se kterým jsem nebyl pohádán, na odvozu do Ostravy. Ten souhlasil. Přijel jsem domů, naši zažraní do nějakého filmu. Chtěl jsem něco říct a ozvalo se jen pšššššš. Jen jsem teda řekl něco na způsob: "jedu do Ostravy a vrátím se až ráno." Tak to už rodičové zbystřili a podívali se na mě. Kam prý jedu a tak. Když jsem řakl, že za kamarádkou, tak mi maminka oznámila, že jsem každý víkend u jiné ženské. Narážela na mou návštěvu mé bývalé, která dorazila z dalekých končin a chtěla mě vidět, tak jsem tam byl přes noc. u mé holky taky legálně. Pak mi zdělili, že mi volala moje holka. Tak jsem zavolal své holce a řekl ji, že jedu asi za kamarádkou do Ostravy zkecnout. Zná ji, takže říkala, že v pohodě, ale měla nějaké pochybnosti, tak jsem to zavrhl. Další den jsem zjistil, že jí to vadilo, ale nic neřekla, tak nic. Tak jsem pak šel aspoň kamarádovi říct, že nikam nejedu, ať mě hodí jen do centra. Tam byla budka, tak jsem zavolal kamarádce. Bylo něco po desáte. Kecali jsme v budce asi do půlnoci. Pak už jsem byl docela slušně vymrzlý, tak jsem se odebral na cestu domů. Prostě z ničeho nic jsem si hodně dobře popovídal s holkou, kterou jsem vlastně ani neznal. Věděl jsem jen, že je fajn a v bec, prostě zajímavá akce.

 

Asi bysme se mohli pohádat, kdo je tady větší zoufalec... Ve čtvrťáku na gymplu, nemaje kamarádů a tím méně kamarádek, bych i tuhle story dal nevím co.

Jenomže já byl v té době tak zdeformovaný svojí mámou, že by se mi pravděpodobně ani nelíbilo, kdyby se mi něco takovýho stalo.

Venčení psa
Byl jsem venčit psa. Bylo mi líto ho nepustit se proběhnout, ale nechtěl jsem ať mi zdrhne za nějakým jiným psem. Pustil jsem ho. Běhal po louce, nosil aporty, pohoda. Byla noc. Pak jsem uzřel takovou smečku. Snažil jsem se blbouna chytnout, ale on si myslel, že si s ním snažím hrát, tak mi zdrhal. Nakonek jsem ho přivolal rázným k noze a on přišel. Dal jsem mu vodítko a čekal až psi přejdou. v tom přiběhl velký dalmatin. Já mám velšteriéra, takže ve velikosti byl docela rozdíl. Začali si možná hrát, nebo prát se, já nevím, každopádně odplantávat psi s mobilem u ucha je skoro olympijská disciplína. Nakonec jsem ho pustil. Běhali sem a tam. Dalmatin udělá dva skoky a můj pes čtyři. Jednou narazili do nějakého křoví a slyšel jsem lámat větve, jednou zase dalmatil přeskoči mého psa a ten udělal šílený kotrmelec. Pak se ale velšákovi nelíbila homosexuální podstata dalmatina. Musel jsemho zachránit. Párkrát jsem písknul a nic. Tak jsem šel. Nakonec přiběhl. Ale o co vlastně jde. Ten pes nemá v bec žádnou volnost. Nechápu, proč ho máme. Umí poslouchat, ale to se mi zdá taky docela zvrácené. Pán tvorsta si podmanil psa, úplně jako z příručky. Jsou to taky živí jedinci. KAždopádně by asi bez poslouchání nepřežili v naší společnosti. Je to všechno na hovno.

  No neříkal jsem to? a máš pravdu, je to všechno na hovno, nejenom ti psi...
Jak jste všichni poznali, kdo jsem...
Hodně lidí poznalo kdo jsem, ale co se dá dělat. Ti, co mě znají to museli poznat a o ty mi až tak nejde. Spíš uvidí jaký doopravdy jsem a co cítím a jak to cítím. Až to budou vědět všichni, což nechci, takže to nikde neroztrubujte, tak to přemýstím na svoji oficiální homepage. Zatím se mi to hodně líbí tak jak to je, anonymně.
 

A tebe to překvapilo? Pravou identitu nemůžeš utajit, zvlášť když si tu vyprávíš příhody typu "byli jsme v čajovně a šel jsem kecat hodinu do budky". To by tě poznal i Herlock Sholmes...

I kdybys nepsal ty historky, styl psaní a jazyka nezměníš. Založ si další "anonymní" web, už tě poznám taky :-)

Textovky
Určitě jste se někdy setkali s textovkama. Jsou to skvělé hry. Nejde v nich o super grafiku, ale o super příběhy. Nazval bych to možná interaktivní knihou. Klasické textovky jsou ovládány příkazovou řádkou a celý děj se odehrává pomocí popisu textem. Což je nej nej nej. Každý so to představí po svém. Jako knihu. Má to své vlastní kouzlo. Já k nim mám možná zvlášť vyvinutý vztah. Když se řekne textovka, vybaví se mi tmavý pokoj, kde sedím a do obličeje mi září monitor. Písmanka mi vysekávájí díry do sítnice a já se snažím přijít na nějaký zádrhel. Když chci pařit jenom chvilku něco, pustím si nějakou stříleninu, prostě něco povrchního, kde se můžu odreagovat. Někdy ale mám opravdu chuť prosekávat se něčím jako byl Nekonečný příběh z Atari. Pokud se mnou souhlasíte a máte chuť si něco podobného zahrát, navštivte Buffyho Textovkářův ráj, kde vás zavalí nejen obrovským množstvím textovek, ale jinými i aktuálními věcmi z této oblasti.

 

To záleží na úhlu pohledu. Na Buffyho web jsem se taky koukal. Dokonce jsem si i cosi stáhnul a zkusil hrát.

Musím uznat, že to skutečně své kouzlo má. Mě to absolutně uneslo svojí nepochopitelností, zdlouhavostí a nudou. Prostě nejsem gamesník, nebaví mě střílečky (kromě prvních pár levelů kde vyhrávám), nebaví mě strategie (kromě prvních pár levelů kde vyhrávám), nebaví mě Diablo (to odmítám hrát z principu)...

Za těch asi tak pět let, co vnímám svět kolem kompů a games mě opravdu chytlo jenom pár her. Kdysi dávno TIM a SAM (286SX, VGA 320x200), potom Silent Hunter (jediná hra, kterou jem dohrál až do konce, a bez cheatů), Descent Freespace a Soldier Of Fortune. Toť vše.

A zase to milénium, tentokrát s miminama
Včera jsem se zase nechal vytočit u televizních novin. Ukazovali tam, jak nějaké rádio zveřejnilo, že snad zaplatí hotel těm, co se pokusí o mimino, které se narodí jako první v novém tisíciletí. Do teďka jsem si myslel, že těhotenství trvá 9 měsíců. Televize tvrdí, že 21 nebo si myslí, že tisíciletí se přelamuje mezi rokem 1999 a 2000. To je taky blbost. Televize by přece neměla takhle mistifikovat lidi. To mě vážně točí, ta moc médií. Televize je asi fakt pro primitivy, nebo aspoň teda NOVA. Já naštěstí moc televizi nesleduju, spíš v bec. a mimino tisíciletí dostane stipendium, i kdyby bylo úplně blbé. Ať žije Amerika. Ať žijou senzace. Ať žijou kreténi a televizní společnosti. BTW: Už jsem na to přišel. Televize ubíjí svým kreténismem inteligenci lidí, ale oni jsou už i tak dost v prdeli, když tu televizi sledují. Prostě spiknutí.

 

Spiknutí? To rozhodně. Nejsem si jistý, jestli je to spiknutí televizí proti veřejnosti, nebo něco většího a televize je jenom nástroj na oblbování mas.

A v Americe je to asi zvlášť vidět. Evropan, a tím více Čech, má pořád nějaké vlastní myšlení a nespolkne úplně všechno. Ale Američani jsou fakt divnolidi. Nikde jinde na světě není možné, aby v obchoďáku poskakoval chlap oblečený jako kobliha, buřt v rohlíku, nebo cokoliv jiného a něco hulákal... Nechápu je, nerozumím jim. Přijdou mi děsně povrchní, pokrytečtí, často až bigotní. Amerika je prostě země absurdit. Nemám ji rád. Howg.

Zavřené stanice metra v New Yorku
Seděl jsem tak ve vyučování a napadlo mě, že jsem někde zahlíd' kdysi nějaké fotky ze zavřených částí metra. Přemýšlel jsem a našel jsem. Je to dost dobré. Určitě si ten web stáhnu domů. Ale našel jsem i jiné zajímavosti z této oblasti. Zajímalo by mě, jestli se dá nějak jednoduše do takových částí dostat. Myslím, že to asi nebude problém. Musí to být super. Tak tady to máte. První odkaz je nej.
 

Další důkaz jejich odlišnosti. I to nejděsnější metro v Evropě je pořád nádherný proti USA, New Yorku zvlášť. Nemám nic proti graffiti, některý v tvory jsou fakt pěkný. Ale vem milionové město v Evropě (Prahu) a stejně velké město v Americe (..., ale může stačit samotný Manhattan, ne?). Americká verze bude okamžitě vypadat úplně jinak. Rozervaně, špinavě, studeně, nepřívětivě, ... americky. a právě tahle podoba světa se mi nelíbí.

Co říkáte na válku v Kosovu?
Taky si myslíte, že bombardování není nejlepší způsob, ale nevíte co lepšího byste dělali? Tak to je nás víc. ........

  Kus jsem vynechal, dneska už je to trošku mimo. Kdo chce, origo čtení je tady.
BTW: taky jste zaslechli jak se ameritští vojáci v Albánii chovají k uprchlíkům? Je to z televize, takže si myslete svoje,ale tomu bych i věřil. USA vojáci vyráží do davu s krabicemi sušenek a fotoaparátem. Pak se jeden postaví a hladové děti se kolem něho seskupí a rvou mu sušenky z ruk, ostatní je z povzdálí pozorují a fotografují. Prostě taková idylka,kterou se budou chlubit zase doma. Prostě HYENISMUS...  

Ano, je to hyenismus. Ale vzpomeň si, jak vypadají fotky z osvobozování západní Evropy Američany. Nemusíme chodit daleko, stačí osvobození Plzně (to je náhodička :).

Malí kluci žvejkaj', až maj' za ušima boule, holky tancujou polku s Amíkama a ženský jsou celý pryč z punčoch... a kdopak to fotil?? Je to zvláštní, ale historie má skutečně tendenci se opakovat. Jinak, jindy, jinde, ale opakovat. a všechno záleží na úhlu pohledu. Tehdy určitě nikdo neříkal, že je to hyenismus. a neřeke to ani teď, po letech. Vždyť tamto bylo po válce a bylo to u nás...

MISS
Včera byla MISS. Je to debilní soutěž. Nechápu, co na tom všichni vidí. Mě osobně se líbilo velice málo holek. Připadá mi, že je tam banda zvhlíků, kteří si chtějí užít a tak si užívají. Celé je o založeno na subjektivním dojmu několika málo rádoby slavných lidí. Kdyby hlasování probíhalo celoplošně, mohlo by se hovořit o Miss republiky nebo sympatie nebo podobně. Je mi jasné, že ty holky projdou několika kolama, ale i tak, je to dost malý vzorek populace, který je hodnotí. a všichni jim to žerou a ještě k tomu z toho udělali šíleně prestižní soutěž s množstvím v her a tak a přitom ty holky, které mají nějaké hodnoty chodí jen tak po ulici. Chudák ty holky. Včera jsem meditoval nad tím, jestli by to mohla vyhrát nějaká pěkná děva, která by byla moc skromná a by na to vypadala. Zahlíd jsem tam totiž takovou. Oni ale potřebují sebevědomé, dominantní ženy. Já vidím krásu v křehkosti a skromnosti. Jen tak dál, třeba se jednou dočkám jiné nové a lepší soutěže, která bude přímo pro mne.
 

Ne, že by to tu už nebylo, ale kdy a kde se objevila MISS jako taková? v Americe, když se rozmohla televize. Takže je to soutěž postavená tak, aby se na ní mohlo nabalit co nejvíc peněz a aby na ní koukalo co nejvíc lidí.

A lidi samozřejmě koukaji na to, co neznaji, co nikdy nepoznaji, co je neznámé. Tak proč jim to neukázat? Vysoké, štíhlé sedmnáctky, co vypadají na pětadvacet, mají inteligentní úsměv a ještě chytřejší řeči... Když tedy v bec promluví... proč je asi volná disciplína, kde můžou dělat cokoliv a jenom málokterá něco mluví??

Tyhle soutěže mají zhruba stejnou úroveň jako Pobřežní hlídka s božskou Pamelou (pro pány) a božským nezranitelným Mitchem (aby si užilo i něžné pohlaví).

Proto tam nikdy nikdo neuvidí přirozenou krásu, proto to bude celé vždycky o penězích a odtržené od reality. Proto to bude vždycky na hovno.

[nahoru]

Jsi . návštěvník těchto stránek a už ., který se podíval na komentáře k Zoufalcovi. Díky.   
Aktualizace: 03.10.2000 9:12   
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]