motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

neděle 28. března 2004, 23:55
Březen se chýlí ke konci, jaro pořádně buší na dveře, zima končí a já se konečně vracim do života. A to doslova. Od čtvrtka už zase pracuju, takže žádný vstávání ve tři odpoledne. Nic takovýho, pěkně budík, druhej budík, třetí budík a pak vyrazit do práce. Miluju tenhle ranní stereotyp. A tak sem si chtěl užít aspoň poslední volnej víkend. Povedlo se.... fakt že jo.

V pátek večer sem se nakonec ocitnul v DVDčku na PigFestu. Průnik dovnitř stylem "nesem Martinovi desky", ale co by člověk neudělal aby ušetřil na vstupnym, když to de. Jenom mě nenapadlo, že case plnej drumíku je tak těžká záležitost. Kolem 30 kilo mít bude. A výborná akce, spousta známejch, spousta muziky. Co víc si přát. Teda až na tu opici druhej den, v sobotu sem vstával už v jednu odpoledne. A to je s návratem domů po pátý ráno dost brutální kombinace.

Pak sem až do večera "na kšeft" instaloval noťase a po osmej vyrazil k LEEmu s projektorem na rameni. Obraz přes celou zeď, filmy, gamesy, ... prostě úlet. I ta flaška vodky k němu dost přispěla. Pak ještě InSpiral, fotbálek a zase spát v pět. Tentokrát tomu pomohla i změna času. Fakt sem si nepřipadal dobře, když ve 2:59 je za minutu 4.

Neděle jako klasicky těžce pracovní. Dodělat noťase, splnit domácí povinnosti atd. Vstal sem zase v jednu a všechno dodělal až teď. Vypínam svuj i cizí komp a du spát. Ráno jedu do Prahy vrátit projektor a mizim zpátky. Mam tu spoustu zařizování, který bych měl stihnout do středy. Od čtvrtka zase v práci, to už na pobíhání po světě nebude tolik času.

Práce v Praze asi neklapne, nejspíš ještě nějakej čas v Plzni zůstanu. Aspoň přes léto, než se aspoň trochu finančně zahojim. A protože se na vedlejší střeše objevila všesměrovka od wi-fi, nejspíš se ještě se známym, co bydlí o patro vejš, složíme a připojíme na net. A bude pohoda.

pátek 26. března 2004, 20:35
A málem bych zapomněl :) Ozval se mi Bendy, že už bydlí v Plzni a co prej dělám, jaxe mám a tak... Už se na něj těšim, až se zase po doost dlouhý době uvidíme. Ale co je rachot, že bydlí s Dándým. S týpkem, kterýho znam, dělal taky v nemocnici a tak :) Prostě svět je malej...

pátek 26. března 2004, 20:02
Supr den. Vstal sem kolem devátý a začal ze zvyku dělat na videu pro projekci, která se neuskuteční. Pak se ozval LEE, že mě zkouší prodat na některou z dalších akcí, co se dneska koná v Plzni. No budiž, takže sem rychle začal připravovat věci co potřebuju (kabely a tak), abych byl večer připravenej na cokoliv. LEE se měl ozvat kolem jedný, co a jak.

Neozval se, klasikal. Tak mu volam, že razim do Prahy pro projektor a ať dá vědět. Odcházel sem z bytu na tramvaj, bylo půl druhý, přesně. Přijdu na zastávku, přijela tramvaj. Přijela do města, přeběh sem k poště, koupil si v samošce pití do autobusu a jela dvojka. Sleduju čas, vybíham z ní a fakt běžim na autobusák. Přiletěl sem k busu, zaplatil a jel do Prahy. Byly dvě. Praha, Metro jelo hned, jenom sem přeběh ze schodů do vlaku. Na Skalce se přestup na autobus taky poved, AV Media se povedlo najít celkem hladce.

Cesta zpátky taky neuvěřitelně hladká. Na zastávku čehokoliv sem se postavil, to jelo hned. Včetně autobusu zpátky do Plzně a všech tramvají tady. Nejrychlejší cesta, jakou bych si doved představit. Z bytu v Plzni do AV Medií v Hostivaři a zase zpátky domů šest a půl hodiny :)) Nějak se mi povedlo se ráno nenajíst a přes den taky ne, takže do sebe teď cpu snídani. A vůbec mi ten rohlík do prázdnýho žaludku nejede...

Otázka je, co teď s načatym večerem. V deset bych měl vyzvednout Standu v práci a odřídit půjčený auto zase na Lochotín. Tim teď padá chození kamkoliv za zábavou. Jenomže až hodim auto zpátky na kopec, dostanu se do města tak na jedenáctou. A do DVDčka, kde sou všichni známí, tak na dvanáctou. Fakt super, to už se mi nikam chtít nebude, zvlášť když to znamená jít tam tak hodinu pěšky, protože tou dobou už nic nepojede. Standa pujde spát, protože se zejtra stěhuje (tim pučenym autem). A tak budu asi trávit páteční večer sám doma. Celej den v povětří, chudší o dva litry za projektor, bez šance na výdělek za projekci na nekonající se akci. Sám doma, hladovej a rozmrzelej. Super pátek, ne?

čtvrtek 25. března 2004, 16:48
Dnešek se skutečně zapsal do historie. Zpráva první: sehnal sem práci :) Budu dělat v OG něco jako technika. Prodavače na krámu ne, spíš se starat o bezdráty, objíždět zákazníky a udržovat je v přesvědčení, že o ně má firma zájem. Mělo by to bejt na pohodu, rozhodně lepší než pracák. Hledání lepší práce v Praze pokračuje dál, semka nastupuju za plat, co sem dostal před čtyřma rokama v Nextře... Se vstávánim bych mít problém neměl, jednak se dělá od devíti a jednak se mi povedlo začít pravidelně vstávat kolem devátý. A to už takovej šok nebude.

A druhá zpráva, to je horší. Celej poslední tejden se tu crcam s přípravou projekce na LEEho hiphopový akci. Dneska sme se byli podívat na místě, všechno v pohodě, zejtra jedu pro projektor do AV Médií. A najednou volá LEE, že Syndrom Snoop maj frontmana v nemocnici. Takže nepřijedou, takže akce se ruší. Provar na všech stranách, finanční předevšim. Sere mi, že projektor už půjčit musim, protože storno je neskutečně vysoký (90%). A jestli mám platit 1800 za nic, nebo 2000 za víkendový půjčení projektoru a domácí promítání filmů na zeď.... jednoduchá volba.

středa 24. března 2004, 16:56
Všechno v pohodě, pro několik nejbližších dní nevidim žádnej zádrhel. Kompík šlape, já stíham aspoň trochu připravit animace na páteční hiphopárnu a krom toho zařizovat i pár dalších věcí. Zrovna dneska sem se vypravil na krajskej soud pro výpis z obchodního rejstříku. Docela mi překvapili svou ochotou a rychlostí. Na chodbě formuláře, tužky i stolky, úřednice milá, rychlá. I s osobní prohlídkou u detektoru kovů ve vchodu mi celá akce trvala něco přes pět minut. Kdyby to tak podobně rychle fungovalo i na ostatních úřadech... Třeba finančák mě v poslední době vyloženě nasral. Čekam vrácený daně, ale kupodivu jim do placení nechce :))

Joo, s jednou věcí se musim pochlubit. Došlo ke změně denního režimu. Spát chodim mezi jednou a druhou, vstávam mezi devátou a desátou. To už je proti únoru posun skoro o tři hodiny zpátky k normálním mezím. Jen tak dál.

Jediná věc, která mě tak trochu mrzí, je akutní nedostatek placenejch pracovních příležitostí. Nevim jak to dělam, ale buď mi zavolaji z agentury, že na TO místo sem moc dobrej (ženská v telefonu to formulovala jako "požadují někoho s nižší a méně specializovanou kvalifikací" :), nebo mě prostě nevezmou

pondělí 22. března 2004, 21:55
Dnešek se vyloženě povedl. Všechno se daří, kupodivu mě spousta věcí baví a zjišťuju, že odvahu postavit se vlastní lenosti sem měl mít dávno. Zdaleka to nebolí tolik, jak sem si myslel.

neděle 21. března 2004, 20:46
Jaro přišlo a zase odešlo. A první jarní den na tom nic nezměnil. Zase je hnusně.

Středa a čtvrtek byly ve znamení zařizování ve městě. V poslední době se mi celkem daří vstávat a tak sem oba dva dny už kolem desátý rejdil po městě. A světe div se, jednou úmyslně a jednou náhodou sem 2x skončil na tom samym místě, na břehu řeky u drátěný lávky. Každopádně pokaždý sem tim zamrznul na několik hodin ve městě. Slunce, teplo, šplouchání vody, kachny, špeky. Úplně na mě skočila letní nálada :) Jenom škoda, že to nevydrželo dlouho. Černá zatažená obloha se mi teď ani kapku nelíbí, ať si teploměr ukazuje co chce.

Páteční sem strávil v Praze. Chodim po městě a kolem poledne volam LEEmu, že bych se u něj stavil, půjčil si klíče od bytu a než se vrátí, smahnul bych si u něj tak 20 cdček. Ale ouha, prej změna plánu. Jedem do Prahy. Jen tak tak sem doma stihnul připravit Berťu (andulka) na víkend, trochu se najíst a už sem jel na autobusák. Cesta v pohodě, zařídit se povedlo všechno co sme potřebovali, nakonec ještě pár pojížděk s Wolfem po městě, pivko a brko na Parukářce. Pak už jenom přesun na Zličín, kdy nám u jídla v mexickym fastfoodu v Metropoli (fuj, celkem hnusný to bylo) pěkně uplynul čas, než přijel Dan. Hodil nás všechny na Belánku, kde sme chvíli poseděli a já konečně popálil nějaký cedka.

Večer překvapivě skončil ve Spirále. Nešel jsem tam s nikym konkrétnim, ale shodou okolností tam známejch bylo až až. Takže sem se nenudil a domů jel kolem půl pátý. Lehčí o spoustu peněz a těžší o zážitky. Kdybych si je ale pamatoval, bylo by to lepšejší :) Takhle mi zůstal jenom pocit celkem příjemnýho víkendu, prázdná peněženka a chuť pokračovat s tímhle večerem ještě pár hodin, bylo-li by za co, kde a s kým.

Vlastně se mi momentálně téměř všechno daří, až na načasování. Tuhle náladu sem měl mít tak před měsícem a bylo by spousta věcí jinak. Nojo, chybama se člověk učí. A já se naučil, že když se samovolně probudim po devátej ráno, mám si dát kafe místo dalších pěti hodin relativně zbytečnýho spaní...

pondělí 15. března 2004, 19:31
Ještě že máme ten internet. Stránky výrobce/sortiment/nádobí/náhradní díly a vida... tu rozbitou nádobu tam maji za 1500,-. Tak to je relativně v pohodě, i když mi to furt štve.

pondělí 15. března 2004, 19:13
Hrozná s(h)oda okolností. Někdy si připadam, že smůlu fakt přitahuju. Moh to bejt docela solidní den, kdyby celá solidnosti neskončila před chvilkou. V lednici byl guláš, prej ať si ho ohřeju k večeři. OK, vyndam papiňák z lednice, přehodim si trochu guláše do kastrůlku, vrátim megakastrol do lednice na původní a všechno je v pohodě. Zdánlivě.

Za minutu si mátinka jde udělat čaj. Vleze do lednice, vyndá citrónovou šťávu, nechá za sebou otevřený dveře, odejde ke stolu nalejt citron do čaje... dutá rána, cinkot, šramot. Značkovej Papinův tlakový hrnec (dárek k vánocům) se poroučí z lednice ven na koberec. Ropadlý umělohmotný držátko, jinak mu nic neni. Až na tu maličkost, že kvůli upadlýmu držátku nejde zavřít. A to je u papiňáku docela podstatná závada.

A že prej za to můžu já, že sem ho tam dal špatně (úplně stejně jak tam byl původně), že sem nemožnej, neschopnej a tak. Závěr: potřebuju novej hrnec, dlužíš mi 4000,-

Na to, že mi během tejdne má přijít 6000 z pracáku, je to fakt fajnová útrata. Mam spoooustu peněz, tak si budu eště kupovat nerezovou tlakovou pixlu na vaření.

pondělí 15. března 2004, 18:10
Termín hiphopový akce se blíží a já pořád svádim boj o projektor. AV-Média si pořád vymejšlej nový a nový záludnosti, jak zařídit, aby bylo všechno co nejsložitější. Ale já zvítězim :)

pondělí 15. března 2004, 0:24
Procházka nočním sídlištěm. Studený oblaka mlhy se povalujou mezi stromy, zpívaj ptáci a na konečný vrže poslední tramvaj. Může člověk z vesnice pochopit, že i ve městě může bejt krásně?

neděle 14. března 2004, 18:24
Tak další víkend za mnou. Pozitivní zpráva - asi už konečně přišlo jaro. Asi třetí den za sebou se teplotoměr plácá kolem deseti stupňů a konečně roztály i poslední zbytky sněhu na sibiři kolem našeho baráku. Sláva!

V pátek výbornej fotbálek, začalo to už doma u Kačky a Zajdy. První hru nás rozdrtili 0:10, ale pak už sme se vzpamatovali a postupně začali stahovat náskok. A úspěch se dostavil, napotřetí už dostali 10:9 :) Přesun do Spirály za Sany a Zuzu, další fotbal. No a tak to pokračovalo ještě ve Stodole. Několikrát sem se pokoušel dostat domů, bohužel pro mě sem se vždycky podíval na hodiny pár minut po odjezdu Nka. Sakryš... A tak sem domů přijel tramvají v pět ráno...

V sobotu byl Krajskej pohár, celej natěšenej sem si nařídil budíka a odebral se do hajan. A vstával ve čtyři odpoledne, turnaj v plnym proudu... mmm, tak to asi nedam. A tak sem až do večera vyspával kocovinu, poslouchal muziku a kolem devátý se konečně vypravil do města.

Posezení u LEEho, tentokrát spořádaná cesta domů a spánek. A ještě že tak, neděli mi tradičně zabere mix úklidu a domácích prací, aby mamka nezuřila a byl klid, až se vrátí. Pomohlo mi v tom i pěkný počásko venku, určitě bude zahradničit do posledních zbytků světla, takže návrat počítam před osmou. A to už bych chtěl bejt pryč. U Mejly doma je síťová pařba, tak se tam vypravim na čumendu. Auto nemaje si kompa neberu, snad mi někdo pustí zahrát :)

čtvrtek 11. března 2004, 23:48
Divnej den. Kolem poledne sem se chtěl stavit u LEEho v práci, zajít na oběd, popřát mu k narozkám a vzít si od něj dvě cdčka. Neměl čas, prohlásil ať se stavim u něj v práci ve třičtvrtě na šest.

V 17:20 stojim před před barákem, volam mu... sakra, nebere to. Původní představa, že si vezmu cedka a hned je odvezu jejich majiteli vzala za svý. Další hodinu sem lítal po městě a sháněl ho. Když se mi to konečně povedlo, strašně se divil, že sem ty céda potřeboval a že se vztekam. Vůbec nepobral, proč na něj po hodině stání na ulici a čekání na nic, když ani nezvedal telefon, ječim a prskam do telefonu.

Teď je půlnoc a kupodivu... cdsa furt nemam. Snad to vyjde zejtra kolem poledne.

úterý 9. března 2004, 14:47
Poslední díl fotbálkový story je připravenej. Ceny předány, lidi spí doma, UNITED Foosball Cup skončil.

pondělí 8. března 2004, 17:00
Tak vám všem pěkně děkuju. A nemyslim to ironicky, kupodivu. Po dlooouhý době sem se odhodlal k likvidaci nestaženejch, nepřečtenejch a neodpovězenejch mailů. No hrůza, co sem si tam o sobě přečet. Beznadějnej případ, lempl, lemra a další výrazy tam padaly...

Jo, je to zlý, když ztrácim půdu pod nohama, když se sebou nedokážu nic dělat. Ale když už si o to mě myslí i ostatní... to je na pováženou. Díky za upřímnost, neberte si servítky ani dál a jestli mi chce vynadat ještě někdo, má možnost. Asi to potřebuju.

A já du tvořit další část povídání o fotbale, pak bych se měl zastavit za Zuzkou u LEEho no a bude zase večer.

neděle 7. března 2004, 17:02
Víkend byl docela zajímavej. Páteční večer sem celkem netradičně zapek doma, bolelo mi v krku, kašel, rýma a tak... Horkej čaj, paralen a zase bude dobře :) Chtěl sem to spojit i s přetočenim spacího režimu, ale nepovedlo se. Ještě ve čtyři ráno sem se převaloval v pelechu a hlavou se mi honily dost uhozený myšlenky.

V sobotu dopoledne se ozval Standa, že prej má doma kompa svýho známýho z práce a jestli bych to nepřeinstaloval. Za pětikilčo splatný v pondělí :) Proč ne, pětistovka dobrá a tak sem vlastně celou sobotu až do večera seděl u Standy, řešil 98ky na starym kompu a v přestávkách se pral s kočkou :)

Večer sme se Zuzu a Sany zašli na chvíli do Pantera, dorazil i LEE se Standou. Přesun do Spirály a fotbálkový šílenství. Nechal sem tam zase tři stovky za pití a kopanou, takže dnešní ligovej zápas bude tak trochu úspornější... Nejhorší na tom všem ale je, že sme se ve městě zasekli faaakt na dlouho, dneska se mi povedlo vstát až ve čtvrt na čtyři odpoledne. Rychle vyluxovat, umejt koupelnu se záchodem, udělat si jídlo, umejt nádobí. Teďka ještě dojdu do Alberta vrátit lahve, abych měl aspoň nějakej peníz v kapse a pomalu abych vyrážel zase do města. Čeká nás zápas s druhym týmem v lize, takže nejspíš dostaneme hroznou nakládačku :(

pátek 5. března 2004, 0:13
Zatím co se uploadí web, procházim svoje bookmarky a sjíždim oblíbený webíky. Zanechalo to ve mě smíšený pocity. Jednak jakousi bezradnost, v nemocnici sem brouzdáním po netu strávil pravidelně první jednu-dvě hodiny pracovní doby. A booky vypadaji podle toho. Na modemu se z toho rázem stávaj hodiny dvě, ne-li víc. Uáááááá. Navíc to vypadá, že všichni sou činorodější než já. Teda ono to nejenom vypadá, ono to tak je...

Nový verze webů, spousta "mimopracovních aktivit", prostě padá na mě deprese z vlastní nanicovatosti. A přitom s tim nikdo jinej než já těžko něco udělá, tak co plašim. Vždyť stačí vytlačit lenost ze svýho života, vzít otěže pevně do rukou, plivnout si do dlaní, bla bla bla bla.... Krásný fráze, který můžu myslet stokrát upřímně. Ale jak je "ráno" (v mym podání, reálně něco po poledni), veškerý předsevzetí končí v zapomnění a ze mě je pořád stejnej lempl. A jediný, co umim, je brečet nad rozlitym mlíkem, chodit kolem horký kaše, přihřívat si studenou polívčičku. Slova, slova a zase slova. Co mě musí praštit do hlavy, abych přešel k činům?

čtvrtek 4. března 2004, 23:24
Akorát se uploadnul včerejší update a ozval se LEE. Že prej ať dorazim do města. S výhledem na klidnej večer, jedno pivko a pokec o jeho včerejším pohovoru na novou práci v Praze odjíždim směr In'Spiral. Jenže tam se všechno vyvrbilo úplně jinak. Překvapivě vynikající akce se skvělou hudbou... a tak se všechno trochu protáhlo. Do postele sem se dostal kolem čtvrtý ráno, ale stálo to za to. Tři DJs (D'n'B, raggae a tekno) plus dva MCs se rovná fakt zajímavej večer.

Bohužel, doba vstávání odpovídala době usínání, a tak mě vzbudila až máti svym příchodem z práce. Než se mi povedlo pustit kompa a sednout si k psaní pokračování povídání o fotbálku, bylo zase devět večer. A protože úprava fotek zabrala víc času, než sem předpokládal, maily zkusim vyřešit jindy. Teď už se mi nechce trápit mozkový závity ničim jinym, než uploadem a pokusem o usnutí.

Zejtra musim do města už dopoledne, zároveň se ozval Standa, že abych se u něj stavil. A protože bych se chtěl k webu dostat dřív než zase takhle pozdě, chtělo by to nevstávat ve čtvrt na čtyři, jako dneska. Je mnohem snazší přetočit si režim dne na noční vegetění, než zase zpátky....

středa 3. března 2004, 22:35
Koho zajímá, jak se vyvíjela příprava fotbálkovýho turnaje, má možnost si přečíst další díl.

středa 3. března 2004, 16:22
Když už se nic skoro čtyři roky nic neděje se vzhledem webu, mohlo by se dít uvnitř. Vyhnal sem z kódu brouky, vyhodil miliony <font/>ů a začal zápasit s CSSkama (brzo, že jo :). Nijak výraznej výsledek (vlastně na vzhledu byste ani nic poznat neměli), ale snad někomu pomůže úbytek pár kilo. Ještě předělat tabulky... To ale až v příštích deseti letech :)

středa 3. března 2004, 11:07
Tak sem to zase nedokázal. Vytuhnul sem u Spektra a Discovery zase do dvou do rána. Kdyby mě neprobudil Stefe, spal bych eště aspoň dvě hodiny. Ale jistý to neni, mam takovej kašel a rýmu, že se ani spát nedá. Během noci sem byl vzhůru asi tak stokrát. Kua, když sem chodil do práce, pořádná pracovní neschopnost ne a ne přijít. A teď... no přece se nepudu zneschopnit z pracáku, aby mi místo podpory chodila ještě o něco menší nemocenská.

úterý 2. března 2004, 23:55
Tramtadadááá. Vyvěste prapor, dokopal sem se k jiný činnosti, než flákání se doma a začal pomalu začínat fungovat (já vim, zní to hrozně, ale vystihuje to realitu). Už to tu bylo mrtvý faaakt dlouho. Vim to moc dobře, zrovna včera sem si všimnul, že už je březen... Mno můžete si třeba myslet, že sem si dal prázdniny od internetu, od počítačů a svym způsobem i od reality každodenního světa. Prostě dva měsíce věnovaný spánku. Ale o tom až jindy.Zatim tu mám první díl povídání o fotbálkovym turnaji. Možná si někdo vzpomene, že tu kdysi něco takovýho proběhlo. Jojo, proběhlo, ale v červnu :) Tehdy sem prohlásil, že sepíšu report, začal ho psát (tři dny po turnaji) a... pokračoval v psaní dneska, teda teď už vlastně včera. Hrozný čuně sem... Tož koho zajímá jak probíhá open-air fotbálkovej turnaj v podání Plzeň crew, klikejte, ťukejte, odmačkávejte, stiskávejte levé tlačítko myši, nebo si dělejte co chcete, ale prostě, nový čtení je TADY.

úterý 2. března 2004, 12:24
Další pokus o návrat do života, o výlez z jeskyně. Prorazim zával na cestě? Uvidí se.

úterý 2. března 2004, 19:02
Zatim se daří. Kolem druhý odpoledně mi LEE vytáhnul do města, abych prej zašel do Litery, vyzvednul nasvícený filmy a odnes je do tiskárny. Klasika, nic z toho se nekonalo, aspoň sme teda zašli na oběd. Teď už se nějakou dobu babram s webíkem, po fakt dlouhý době konečně nějaká činnost. Kéž by mi to vydrželo dýl, než pár hodin. Třeba bude ráno zase jednou něco novýho ke čtení :-)) I na maily bych moh odpovědět, fakt by to chtělo.

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 04.04.2004 23:30    
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]