motto... Proč je všechno sakra tak složitý? caVemAn's World

pátek 30. července 2004, 16:15
Tak přecejenom se jedu podívat. Už dva ročníky sem vynechal, je na čase si připomenout vzpomínky a aspoň jeden den si užít velkou akci. Razím se Standou, svezem se s Golemem jeho autem. Vlastně ten může za to, že mě vůbec napadlo uvažovat o cestě na CzechTek. Ráno (IMHO docela odvážně) poslal v práci na Nástěnku maila, že jede na CzechTek a má v autě volný místa. Dali sme řeč po ICQ (já při tom s úžasem zjistil že "Golem dredař co píše webmail" a "Golem z techno.cz" jedna osoba jsou) a je to. Dneska směr Tachov, zejtra pěkně zpátky. Žádný dlouhý očumování :)

Odpoledne byl raut u příležitosti vydání KMS. Spousta jídla a pití, takže po zhruba deci fernetu už sem měl pramalou chuť cokoliv dělat. A tak mi nedalo žádnou velkou práci přemluvit sám sebe k tomuhle podniku. Ostatní už byla jenom šťastná náhoda. Zároveň se ozval po ICQ i Helm, že právě vyrážeji z Kroměříže, takže se tam možná všichni potkáme :) Letos tam jedu celkem nezaopatřen, kromě jedný vodky pro mě a druhý pro Standu nemáme s sebou nic. Ani na brko :) Asi budem naplňovat idealizovanou představu, že si tam lidi jedou poslechnout muziku a ne se zfetovat. A tak to má bejt :) Tož zejtra až se vrátím, poreferuju jak to probíhalo. Škoda, že nemám foťák...

Jejda, dal bych si brrrrkoooo. A jak :)

pátek 30. července 2004, 7:19
Uááá, tak to je síla. CzechTek už je tak profláklou záležitostí, že je dneska hlavním tématem Dobrého rána s Českou televizí. Teď koukám na obrázky z minulých ročníků (a pochopitelně i oficálních komerčních akcí), beží k tomu rozhovory se starosty okolních obcí, s právníky atd. Nejvíc mě pobavilo prohlášení moderátora, že podle aktuálně dostupných informací se akce bude letos konat v okolí Domažlic.

Mimochodem, ombudsman pan Motej údajně prohlásil "odložme animozitu vůči těmto akcím". A to je od pána v jeho věku a pozici hodně rozumný a svým stylem odvážný přístup.

Kdyby to ale náááhodou v okolí Domažlic bylo, asi bych neodolal a jel se podívat, třeba i vlakem, dyť je to necelá hodinka lokálkou :) Ale dost pochybuju, že by tu někdo CzechTek uspořádal, přecejenom je to blíž do Germánie než do Plzně, o zbytku Čech nemluvě. Nevím nevím, jak by se chtělo přijet třeba Ostravákům. Osm hodin v autě (deset vlakmo) je zážitek, kterej nikomu nepřeju.

čtvrtek 29. července 2004, 7:27
A zase ráno :) Včera sem skončil v práci kolem půl šestý, vylezu z Bohemky a koukám jak puk, na lavičce venku sedí Standa a mává na mě brkem (obrazně řečeno). Nemůžu říct, že by bylo nepříjemný se z práce přesunout rovnou do parku na trávu a dát si brk :) Ale v životě neni nic zadarmo (většinou), a tak i tohle překvápko mělo druhou stranu mince. Standovi přestalo fungovat AcdSee a potřeboval to spravit, tak si pro mě prostě došel do práce :)

Než se mi povedlo vyrazit od něj a přijít domů, bylo něco kolem půl desátý. Najed sem se vynikající číny, kterou sem doma našel, umyl nádobí a přišel na mě spánek. V poslední době chodim spát kolem jedenáctý, to je dost změna. Ještě nedávno bylo 23 hodin pozdní odpoledne...

No nic, prostě sem zapek web, Premiéru a vůbec celej komp a usnul jako špalek. A ještě že tak, ráno mě čtvrt hodiny před budíkem vzbudil Aleš a vymámil ze mě litr. Tak trochu s těžkym srdcem sem mu ho házel z okna, doufam že ho skutečně potřebuje na to co povídal a že ho neprohraje na automatech. To bych ho asi fakt přizabil... Dobře, budu předpokládát, že ho vrátí :)

Horší ale je, že jak sem s nim krátce mluvil, vůbec netušil nic o vejletu na Moravu příští týden. A to je dost na pováženou, když se s náma domluvil že jede taky na Tyngl. Navíc jedem jeho autem... Jestli na to zapomněl a nezařídil si na pátek dovolenou, máme docela problém :( Řříkal, že se večer ozve, tak s ním o tom budu muset dát řeč.

středa 28. července 2004, 7:15
Nezvykle ranní zápis, ale včera večer už sem fakt neměl sílu. Hned po práci mě dcera pana Vaňka odvezla do Mokrouš a mě čekal těžký úkol - rozchodit scanner a hlavně přežít to tam. Pan Vaněk je docela moušl a kompům moc nerozumí. Všechno si zkouší a odebírá Počítač pro každého, kde je vždycky nějaké cédé, ze kterého si může legálně nainstalovat spoustu zajímavých programů, jako třeba takové ty antivirové programy. Prostě byl to pro mě nezapomenutelnej zážitek. Ještě že se scanner chytil hned a bez keců, takže za půl hodinky bylo hotovo. Když po mě chtěl, abych mu tam dal free verzi firewallu z Počítače pro každého místo AVGčka, protože "AVG je divný a pořád mu tam nachází asi viry, píše to něco třicet dva", psychicky sem nevydržel a návštěvu při první příležitosti ukončil. Naštěstí mě odvezli až domů na Lochotín.

Večer sem chtěl zajít na chvilku do Spirály zakopat si fotbálek, ale sešlo z toho. Nakonec jenom krátký posezení u LEEho na bytě a pak ještě se Standou na Borech v parku. No a když sem byl před jedenáctou doma, přepadnul mě spánek a já radši usnul, než bych něco plodil na web. A proto ranní update.

Málem bych zapomněl. Jak sem byl v pondělí na pivku s Armanem, překvapil mě způsob, jakým na mě sehnal telefon. Totální haluz, popisoval to asi takhle: Zavolal sem pár známejm, ale nikdo ho neměl. Tak sem se zeptal tady (rozumněj v InSpiralu) pár cizích lidí, no a ty tě znali a dali mi číslo. No super, takže Moravák dorazí do Plzně, ve Spirále se zeptá náhodně tam sedících lidí a dostane na mě telefon... Kruciš, kde je anonymita a soukromí? Já to řikam furt, že Plzeň je vesnice, kde se všichn znaj. Ale že až tak moc...

Každopádně poseděli a zakalili sme dobře. Vlastně stačilo málo a popíjeli sme už od pátku. Kdybych z páteční akce nezdrhnul už kolem druhý ráno, zůstal bych tam s Martinem a Hesíkem asi až do sedmi, a navrch by tam po druhý dorazil právě Arman ještě s Bendym a ti odcházeli před šestou... Jojo, kdybych nebyl línej čekat na Nko a radši neutek z pěkný akce kvůli odvozu autem, moh sem bejt o pár stovek korun a pár milionů mozkovejch buněk lehčí. A hlava, jak ta by mě v sobotu bolela.... Možná je dobře, že sem šel domů včas :)

pondělí 26. července 2004, 19:50
Stáhnul sem poštu, přisly s tim i logy webserveru. Nakouknu a co se to na mě směje? Zdravím čtenáře z výzkumného ústavu rostlinné výroby :) Co takhle nějakou exkurzi do skleníků? Pravda, práce na zahradě mě nikdy nebavila, ale dělat v pěstovacim výzkumáku asi má svoje pozitiva... :-')

pondělí 26. července 2004, 19:28
Olala, všechno se nějak zvrtlo, pokroutilo a vybarvilo. A to doslova, protože na závěr toho slzavýho údolí (oficiální název víkend) se vyjasnilo, vyšel žlutej mozol a my vyrazili na vejlet. Na tripa, abych byl přesnější :) Na cestu sme se vydali ve třech a naštěstí poměrně brzo, abysme si ještě stihli užít spousty světla, západu slunce nad hladinou rybníka, mraků a dalších úžasností. Těžko se to popisuje, ale byl to jeden z nejhezčích nedělních večerů za dlouhou dobu. Vlastně jeden z mála, protože neděle je obvykle den depresí, nechuti do práce a podobnejch nepříjemnejch stavů.

Jako bonus ke vší přírodní nádheře sme na pláži u Boleváku narazili na total hardcore fest. Spousta skopčáků, vlastně to tam vypadalo přesně jako na CzechTeku, jenom místo češtiny byla všude slyšet němčina. Dokonce i na ceduli byl německej název akce... Jinak klasika - kravál, špína, vyfetla a divný existence. S vykulenejma očima sme to tam proletěli a zmizeli zase v lesích :)

Kolem půl jedný ráno už sem byl doma. A co je příjemnějšího než jen tak ležet, v klidu poslouchat muziku a do toho sledovat tu projekci, která se mi jen tak zdá :) Pravda, ráno bylo o trochu krutější než je obvyklý, ale nic co bych nezvlád. Nějak sem se protlouk prací a teď už mě čeká jen návštěva u Martina. Tam si na DVD odložim spoustu dat, ulevim disku a vyráznu do města.

Odpoledne se ozval se Arman, že dorazil do Plzně a už od pátku vegetí u Bendyho a Dandyho na bytě. Svět je nechutně malej :) Někde se srazíme, zajdem posedět, zakalit a tak. Bendymu už to slibudu nechutně dlouho a dneska je ideální příležitost to splnit. Jen mám takovou obavu, že se zase nevyspim...

neděle 25. července 2004, 12:30
Co s načatým víkendem... Otázka, která se mi motá hlavou poměrně často a na kterou překvapivě nenacházím odpověď. Ne, že by nebylo co dělat. Spíš naopak, je toho až moc. Ale nějak není chuť. A nechuť v kombinaci s únavou dělá divy :( Už delší dobu sem permanentně unavenej, vyfluslej a celkově nanicovatej. Spím víc než dřív, do hospod chodím míň než dřív, cíg i hulení skonzumuju taky výrazně míň než dřív. A přesto sem pořád stejně stahanej. Možná i víc.

Asi si to dělám sám. Pořád před sebou vidim frontu věcí k zařízení, udělání a vyřešení; a ta fronta na straně "to do" přibejvá rychlejš, než se mi daří odkrajovat ji na "solved" konci. Tenhle fakt mi sám o sobě ubírá chuť a sílu s tím něco dělat, kruh se uzavírá. Nejspíš by pomohlo neřešit věci tímhle systémem, ale prostě zrušit odpočinek, zrušit lenost, zrušit nechuť a brát život se vším všudy jako permanentní zápas o přežití. A podle toho se chovat.

Neví někdo, jak na to? Už dost dlouho hledám neúspěšně návod k použití světa a života. Zdá se, že návod k použití něčeho nenašlo víc lidí. Dokonce i profesionálové by si měli občas přečíst manuál. Jinak to totiž dopadne, jako když během vykládání zboží a zavazadel po příletu na lince OK925 z Bělehradu a Záhřebu zůstalo v zadním nákladním prostoru nevyloženo cca 2 500 kg mincí, které měly být vyloženy nejdříve...

OK925
zdroj: planes.cz

čtvrtek 22. července 2004, 21:26
Tak a je to venku. Posledních čtrnáct dní bylo poněkud hektických, ale ani to úplně nevystihuje podstatu věci. Všechno spělo k dnešnímu datu a pracovní tempo rostlo nepřímo úměrně zbývajícímu času... Když odpoledne dorazil šéf (říká se manager :) vývoje mailserveru na konzultaci s mým šéfem (náhodou jsou dvojčata, k rozeznání jen podle brejlí a mailový adresy), tak se odehrála nejdelší porada v dějinách poradování.

"Žhavíme?"
"Žhavíme!"

A na světě byl první final public release KMS6. Pak už jenom dojelo ověřování posledních changelogů, a vyrazil sem k domovu po jedenácti hodinách před monitorem. Nadlábnul jsem se a chtěl po dlouhý době nahodit Premiéru a využít celýho večera k tvoření nových smyček na Tyngl. Jenomže příroda byla silnější a tak sem zkolaboval v posteli a usnul jako špalek :) Když už se mi povedlo vstát, jenom sem zasednul ke kompu (už zase) a zazvonil telefon. Ozvala se Kačenka, prej že sedí na zahrádce ve Spirále a ať dorazíme. To se neodmítá a tak jenom dopíšu tohle a zajdu se tam mrknout. A zase neudělám nic :)

středa 21. července 2004, 22:11
Vlastně ani není o čem psát. V práci od osmi skoro do sedmi, jedinej světlej okamžik byla polední pauza. Tu sem si trochu protáhnul malou nečekanou procházkou na brko a o to zajímavější to pak bylo. :) Šílený záseky, ale zvládnul sem to. Celkově úspěšnej den, jenom psychicky trochu vyčerpávající. Po tom půl roce doma nejsem zvyklej pracovat deset hodin hlavou. Ale to se myslim srovná.

Když sem se doplazil domů, jen zběžně sem skouknul teletext a zjistil, že na jezírku, kam chodíme s Mírou občas na pivko, došlo k nevyhnutelnýmu. Každou chvíli někdo skáče ze silnice nebo ze špice a pokaždý to komentujem (pokud vůbec) nějak ve stylu "dementi, že to svět neviděl". Dneska odpoledne policejní potápěči vylovili dva utopence. Už nevím kolikátá oběť zatopenýho pískovcovýho lomu na kraji sídliště. Jen pro přesnost, nejmenuje se to tu Košutce, ale Košutka. Ale to je drobnost :)

Ale abych na závěr trochu odlehčil téma, mám tu link pro milovníky vytuněnejch aut a Hvězdných válek. A ještě jeden: http://www.lacuna.cz K poslednímu linku podotýkám, abyste se, než začnete hledat objednávací formulář, pořádně zamysleli nad biologií, chemií a fyzikou. Kdyžtak si ten web důkladně projděte. Vysvětlení tam jde najít. A jestli i pak váháte, podívejte se, komu patří ta doména :)

úterý 20. července 2004, 21:49
Vyšlo to téměř dokonale, až na dvě maličkosti. Tou první je Vansovo drhnoucí větrák, ke kterýmu sem se do teď buď nedostal já, nebo na to Vansík zapomněl a já tam šel zbytečně. Ještě že bydlí o patro vejš a tak ta cesta nezabere moc času ani sil :) Druhou maličkostí bylo včerejší posezení u LEEho doma.

Z Inspiralu sme odešli někdy po desátý večer a jak bylo sucho a pěkně teplo, dali jsme ještě brko. Bohužel, kvůli kolegovo únavě (nebo lenosti :-?) sme se usadili u něj doma a ne někde venku. Pravda, gauč je pohodlnější než kamená lavička v parku pod Masarykem, jenomže z toho parku bych šel pěkně domů. Z bytu se odchází hůř, zvlášť když pět minut před plánovanym odchodem dorazil Martin, Hesík a nejspíš jeho žena. Nakonec mě ještě dotáhli zpátky do Spirály. Tedy... nechal sem se zlákat brzkým odvozem autem. Za chyby se platí, za tuhle jsem zaplatil jenom třema hodinama spánku.

Ráno sem vůbec nevypadal dobře a první dvě hodiny v práci nebyly ani kapku příjemný. On vlastně celej den stál za pendrek. Testování firewallu se zvrtlo v sérii trapasů, kdy já vypadal jako amatér a můj spolutester (shodou okolností taky můj vedoucí) jako... o šéfech jen dobře, že :) Zítra pokračování, tak doufám, že už to bude o něco lepšejší. Ale mám trochu strach. Možná větší než Pták Pták, ačkoliv já mám teoreticky právo něco zvrtat, přecejenom tam sem necelej měsíc.

A když už sme u toho strachu. Kdykoliv jdu k LEEmu nebo od něj, přecházim dost ošklivou křižovatku Na Belánce. Když je široko daleko volno, dám to i na červenou, ale ve většině případů si postojim. Dneska se tam střílelo... Že je Plzeň policejní město, to sem věděl, ale že až tak moc, to mě docela překvapilo.

neděle 18. července 2004, 23:47
Vyřešil sem si všechny resty, co sem svýmu kompu dlužil. Mám hotový obaly (teda ještě je vytisknout a hlavně vystříhat...) a dopsal sem i report z Drumlogiku. Tohle psaní sem vám sliboval 17. května a to jsou dva měsíce zpátky. Fujtajbl, to je úroveň. Dva měsíce psát 7kB textu je docela zoufalý. Tak si můžete počíst teď, i když s křížkem po funuse.

A mimochodem, na ten Cosmic sem nejel. Páteční večer sme proseděli se Sany u Standy doma a popíjeli vodku s jahodovým džusem. Skončili sme po druhý flašce vodky ve čtyři ráno na Číně :) Mezitim se Standa stihnul neuvěřitelně pohádat se ségrou a pak skoro i s náma, když sme mu na férovku řekli, že to podělal, vlastně zavinil a celej konflikt vůbec nezvládnul.

Sobota byla už podstatně decentnější, posezení na jezírku s Mírou, jeho fyzioterapeutem (kdybych si tak pamatoval, jak sem menoval...), jeho známou (tu už vůbec nedávam), Šmíďákojc, Cartmanem, Standou a Sany. Dohromady solidní banda, naštěstí kromě pár piv nedošlo k ničemu :)

A přesto sem nějakym záhadnym způsobem dokázal za víkend (teda všetně samošky) někde rozpustit přes šest stovek. A vůbec netušim, kde a jak.

Zítra nevím, jestli se ozvu. Odpoledne bych měl jít k doktoru (snad to dopadne dobře), po práci navštívit obě dvě babičky (snad to dopadne dobře) a pak jít ještě Vansovi spravit kompa. No a do toho se stoprocentně ozve LEE a bude chtít zajít někam na pivko, aby mi moh vyprávět jak bylo v Teplicích. Zatím je ve hvězdách, co z toho se skutečně stane a co se přesune na jindy. Ale čas na svýho kompa a web mít asi těžko budu. Tož v úterý večer zase něco připíšu.

neděle 18. července 2004, 18:19
A tak na mě z toho všeho padla dost debilní nálada, eště to ticho do toho, že sem sebou praštil na gauč a zmoženej nedělním "obědem" - dva rohlíky s lovečákem - sem usnul až do teď. Zvláštní, vůbec se mi nechtělo patlat se sám sobě s tim řízkem.

Kdybych byl doma sám, asi bych si ho bez problémů upek (no, to bych možná zdlábnul všechny tři :). Ale takhle... No a tak sem ten tejden samostatnosti a relativní pracovitosti uzavřel další proflákanou a proleženou nedělí. A už vím, čím to je. Když jsou oba dva doma, nechce se mi moc chodit po bytě a tak sem zavřenej u sebe. A protože nemám puštěnou muziku (tak potichu, aby mátinku neotravovala, jí puštěnou nesnesu a víc to zase nesnese ona), sem zavřenej ve svym malym panelákovym doupěti. Potichu a v tichosti. No a co má pak člověk dělat? Během minuty se začnu nudit, otravovat a do ničeho se mi nechce. A tak to radši všechno zaspim.

Čili závěr, za mojí lenost o permanentní zpruzelost může mátinka. Dokud byla u moře, bylo mi dobře a snad kromě financí sem si neměl na co stěžovat. Přijeli, a během půl hodiny sem nasupenej, uraženej a radši jdu spát, abych nějak strávil čas doma.

Teď sem to už nevydržel a pustil si muziku. Jenom čekám, kdy se otevřou dveře, nakoukne mamka a velice slušně mi řekne, abych si to ztlumil, že jí z toho praská hlava. A protože víc ztlumit to už nejde (Winamp 20%, repráky tak 10% hlasitosti), radši to vypnu. A budu ještě víc nasranej. Doprčic, já se prostě musim odstěhovat. Takhle to nejde.

neděle 18. července 2004, 13:06
Skončila idyla, výletníci se vrátili od moře. A já jako magor automaticky vypnul muziku. Rozhostilo se tu ticho, klid a mír. A strašná nuda. Chtěl sem jít uvařit oběd, zvlášť když mamka volala z Prahy, že už jedou a jestli tam mám aspoň chleba... Tak sem šel nakoupit. Procházka přes půl sídliště, než sem zjistil, že otevřeno má jenom Hypernova. Utraceno víc než kilčo za kuřecí řízky, tatarku, piva a takový ty věci.

Nakonec, že prej už je na oběd pozvala Iveta (de facto moje nevlastní sestra) a že už sou po jídle. No a já vzteky bez sebe. V lednici kuřečí řízky, eště že sem je neudělal. Zejtra musim jít navštívit babi, ta do mě určitě natlačí nějakej ten svuj fujtajbl ze slevy a na jídlo už nebudu mít ani pomyšlení. Brrr, to sem si zase naběh.

čtvrtek 15. července 2004, 23:33
Mám dost, tenhle tejden mi dává zabrat. Nejhorší už je snad za mnou a Linux nechci zase nějakou dobu vidět. Zvyknul bych si nejspíš, ale když tak poslouchám storky zažranejch Linuxářů, jak dva dny ladili a kompilovali za účelem rozchození digitálního foťáku... A to nemluvim o tom, že i tak foťák připojí, mountnou z commandliny, stáhnou fotky, zase unmoutnou foťák a pak ho teprve vytáhnou z USBčka. Brrrr, na to mě neužije. Prostě pomalu ztrácim odpor, ale láska ve mě neraší. Natož obdiv.

Ale dost bylo kompů, nejpodstatnější událostí dnešního dne byla před chvílí dokončená finanční inventura. A dopadla hodně špatně. I se započítáním první vejplaty co přijde v pondělí na účet a poslední podpory (ta by měla přijít během tejdne složenkou) jsem 1500 v plusu. A to mi na stole leží složenka za telefon, druhá přijde co nevidět a budu rád, když skončim s nulou. A měsíc do další výplaty. Uáááá, půjčte mi někdo the gun, proženu si kulku hlavou...

No a jak tak chodim po bytě a mlátim hlavou do zdi, uvědomil jsem si, že z Orange&Green mi poslali mojí jedinou vejplatu tak pozdě, že se nestihla objevit na poslednim doručenym výpisu z banky! Ejhle, najednou se výsledná suma přehoupla do černých čísel a já můžu jít s čistým svědomím obrat ČSOB o pět litrů :) A to ještě dorazí ta podpora na poštu...

Zkrátka, hned se mi rozjasnila tvář a vyšlo Slunce do tmavýho světa mejch financí. Na CosmicTrip nepojedu tak jako tak a TynglTangl vypadá hned veselejš. Ani si na něj nebudu muset půjčovat :) Navrch všeho sem se včera domluvil s Alešem, že pojede taky i se ženou. A protože má Renault Espace, celá Plzeňská výprava se pohodlně naloží do minivanu a vyrazí směr Bezrozměrov. Navrch toho všeho mi ještě šéfík povolil na pátek jeden den náhradního volna a cestě na Moravu už nebrání vůbec nic. Zpíval bych si, kdybych to uměl :)

středa 14. července 2004, 1:04
Zase jdu spát o hodinu dýl než včera. Ráno sem pomalu nevěděl jak se jmenuju, takže to teď vezmu faaakt hopem, docela se těšim do pelechu. Ono vlastně neni ani o čem psát, protože od rána až do teď sem se nezastavil ani na chvilku.

Do práce sem dorazil nečekaně brzo, už před osmou, ale stejně už tam všichni byli. Pacholci, v kolik tam chodí? Mě se snad nikdy nepovede přijít dřív... Teda v našem kanclu už všichni byli, jinak ve zbytku firmy nikde ani noha. A hned od rána SuSE Linux, mailserver a testy. To Susíčko mě nějak pronásleduje, ale aspoň je to pořád stejnená distribuce, v OGčku i tady. A díky tomu se pomalu a jistě začínám orientovat, nabírat zkušenosti a získávat jistou rutinu. Kdyby mě někdo neznalej stavu věcí viděl, měl by mě asi za solidního linuxáře :)

Přes oběd sem si jenom odskočil do malýho Tesca pro housky a kus salámu, povedlo se mi za jednu třicetikačkovou stravenku pořídit oběd, večeři i snídani. Luxus :) No a pak zase do práce, standardní hodina neplacenýho přesčasu a šupajdy domů. Zbaštil sem ty housky, natočil si vodu a pokračoval v odstraňování prachovýho nánosu na deskách z křemíkový taveniny. Tudíž sem opět myl okna... Začal sem v sedm a skončil v půl desátý, ale mám je hotový všechny! Dalšího půl roku nechci štafle ani vidět.

No a protože na večer sem od LEEho pozvanej na Plzeňku, kde už od čtyř hraje (jako DJ) na nějakym zřejmě dost trapnym fotbálkovym turnaji, ušetřil sem trochu času a do zásoby na pár dní si uvařil omáčku z jedný konzervy kuřecího. Kuře na paprice jedna báseň. Zejtra jenom rozmrazim knedlík a bude to :) Okna mám hotový, vaření mě taky zdržovat nebude a tak si budu moct dát relativně volnej večer u fotbalu.

To kuchtění mi taky zabralo zhruba hodinu a v jedenách už sem seděl u kompu. Z práce sem si přines tři papíry poznámek, který sem si aspoň přepsal a zejtra z nich budu vyrábět report. Škoda, že mi nikdo neřek, že se to programátorům posílá denně. Moh sem to psát průběžně a nemusel to teď zpětně smolit doma. Ale stalo se, příště budu chytřejší.

No a to je tak ze včerejška všechno. Uspěchanej, upracovanej a nezajímavej den.

úterý 13. července 2004, 0:07
S dneškem, vlastně včerejškem, můžu bejt celkem spokojenej. V práci magořinec s testama RC1 novýho mailserveru a doma pak "relax" fyzickou prací. :-) Vrhnul sem se na ty okna, ať už to mám za sebou a na víkend mi ubyde velkej problém. Třeba nakonec na Cosmic i pojedu...

Kdybych večer nezašel ještě do města na fotbal a na pivko, stihnul bych si nejspíš dodělat i obaly na CDčka. Ale vem je čert, zmáknu je dneska večer po dalších dvou (nebo třech? ... no to bych se fakt překvapil :) oknech a Vansíkovo větráku na procesoru. Když o tom tak přemejšlim, tak na večer mam naplánováno ještě víc práce, než sem zvládnul dneska. Uff, jestli to zmáknu, tak bych nejspíš měl na víkend vyrazit pryč. Prachy neprachy.

A mimochodem, udělal sem "objev století". S muzikou je líp. Jak teď mátinka neni doma, vyhrávam si mp3 na plný pecky a je to o moc lepší než ticho. Možná že ta permanentní prapodivná domácí nálada, lenost a nechuť ke všemu pramení už z faktu, že si nesmim pouštět muziku, protože duní a ruší. A to ani potichu...

neděle 11. července 2004, 14:42
Poslouchám depresivní Nanoalbum od Tatabojs. A funguje to! Pomalá muzika se hodí k ubrečenýmu počasí venku a náladě, která se mi točí hlavou. Točila. Ta hrozná pomalost linoucí se z repráků mi vyhání můry z hlavy.

A malá ukázka profesionální deformace testera software. Od Goméze sem našel na disku údajně "super a úplně geniální soft na zabezpečení počítače". Vyzkoušel sem a ztuhnul v němém úžasu. Všechno vyleštěný, samý wizzardi, ale nikde nic použitelnýho. Navíc to padalo a jako bohus se mi chtěl nainstalovat PandaAntivirus :) Okamžitá odinstalace, fuj, takovou odpornost v kompu nestrpim. A ani ten uninstall nebyl úplně OK...

neděle 11. července 2004, 13:26
Sedím u kompu, hledám kolik stojí vlak do Teplic. Počítám náklady a přemítám, jesli mám jet na CosmicTrip nebo ne. Chtěl bych, ale nemůžu - tak nějak by se to dalo shrnout. Dlouhý rozhodování, chvilku to vypadalo že pojedu, pak zase že nepojedu. Dilema, který nemá jednoznačný řešení.

sobota 10. července 2004, 17:34
Blbý počasí, pár dní je mizerně a už mi to leze na mozek. Rád bych někam vyrazil, ale neni kam, s kým, ani za co. Tak zkoušim obvolávat kámoše, ale všude narážim na to samý. Nikam nejdu, sedim doma, sem švorc.

Kdyby bylo hezky, tak jde třeba sedět v parku, zevlit po městě, nebo cokoliv. Ale v tomhle počasí... je to na prd. Všichni sedí doma zalezlí. Zvlášní, ale když už musim dřepět doma, tak ať je aspoň hezky.

sobota 10. července 2004, 11:45
Net už funguje, porucha byla jednoznačně u Nextry. PPPčko se spísklo, ale pak mi to tuhlo na autentifikaci. Že by spadlej Radius? No ale už to běhá, takže spokojenost. Jenom kdyby to netrvalo celej den :(

V pátek ráno sem se rozloučil s mamkou, popřál pěknou dovolenou a vyrazil do práce. Kolem poledne sem se mrknul na hodiny a jéje, autobus právě odjížděl z Prahy směr Chorvatsko. Třeba se i já někdy podívam na moře blíž, než v televizi.

Právě začalo čtrnáct dní samostatnosti se třema stovkama v kapse. No špica, přesně takhle sem si to představoval... Odpoledne ještě porada o velkým pracovním úkolu na příští tejden a pak už hurá domů. Cestou sem si koupil kus salámu a konzervu s nějakym masem ve vlastní šťávě. Zapomněl sem ale na cibuli, takže pro tu si teď ještě zaběhnu a mám co jíst. Ze salámu budou špagety, z konzervy omáčka. A minimálně do středy by mělo bejt vyřešeno. Sakra, kde vzít prachy a nekrást.

No a tak sem si namazal tři krajíce chleba a šel spát. Co taky jinýho, když je člověk unavenej. Pátek nepátek, zapích sme to v sedm večer. Když sem se probral kolem půlnoci, přemejšlel sem jestli ještě někam nevyrazit, ale nedostatek financí a únava zvítězili. Čeká mě propršenej a doma prosezenej víkend. Vlastně... čtrnáct dní.

čtvrtek 8. července 2004, 23:25
Tak ve středu už sem to nevydržel a rovnou z práce se stavil pro LEEho. Taky měl chuť zahrát si fočus, dát pivko a vyrazit domů. Zahrada v Inspiralu se povedla. Jednoduchá, až spartánská zahradní restaurace s neopakovatelnou atmosférou. Místo soukromýho posezení a pokecu si k nám ale přisedli Jiří s Upírem a bylo po rozhovoru. A jak sme toho chtěli vyřešit celkem dost, nakonec ze všeho sešlo :( Navrch všeho se pak ještě objevili Zajdojc i s Vránou a tak sem vlastně ani nepostřeh, že LEE vyrazil pro Zuzku, přišli a zase odešli. Shit.

Zkrátim to. Využil sem nabídku na přespání v Perlovce (přecejenom mít to do práce pět minut pěšky je příjemný) a sedělo se dál. Necelý čtyři hodiny spánku mi ale vůbec nestačily a tak sem dnešní den strávil v práci s opicí za krkem a v nouzovym režimu. Ne, že bych toho vypil tolik, ale bylo to první setkání s alkoholem po čtrnácti dnech a stačilo mi míň, než sem čekal.

Rád bych se rozepsal trochu barvitějš a víc, fakt to byl příjemnej večer. Ale teď už nemám sílu myslet na nic jinýho než na spánek a slova ze mě lezou jak z chlupatý deky. A tak si hodim tenhle update na disketu (nejde mi net, nějak se to rozbilo), hodim si jí do báglu a dobrou noc.

úterý 6. července 2004, 23:25
Dnešek byl kompovej a akční. Už od desíti ráno sem zlehka připravoval byt na mamky návrat, chystal si věci na Šmíďákovo kompa, projížděl LEEho šuplík a hledal novou muziku. Když už sem po druhej vystřelil na Vinice, měl sem zhruba hodinu zpoždění, ale u Šmíďáka byl stejně na návštěvě Goméz se svojí kočkou a tak by se komp asi neřešil.

Ještě že měl Šmíďule vypálenou většinu muziky, kdyby se mělo kopírovat těch 30Giga tam a pak zpátky, čučíme na procenta ještě teď. I tak to trvalo od tří do desíti večer, ale mám z toho dobrej pocit. Další "klient", ke kterýmu už nemusim nikdy chodit a jeho komp je odolnej protim všemu kromě hardwarový závady. Bylo docela zajímavý pozorovat Rozinku, jak se zoufale nudí a nechápe, co na tom může tak trvat :)

Ve finále sem se chtěl ještě zastavit ve Spirále, prej otevřeli novou zahradu. Původně sem si myslel, že tam budu kolem devátý a podle toho proběhla i domluva s LEEm. Ale klasika, mě se protahovala instalace, LEE taky nabíral časovou ztrátu a nakonec sme to v půl jedenáctý odpískali. Z města bych se dostal až první nočkou a on tam nechtěl zůstávat nijak dlouho. Výsledek? Zase sem nešel do hospody. Ne, že by mi to nějak vadilo, ale už skoro čtrnáct dní z nejrůznějších důvodů vysedávam doma. Aspoň se mi to poslední pětikilo nerozkutálí tak rychle :))

pondělí 5. července 2004, 16:21
Vstával sem v poledne stejně jako včera, ale aspoň něco dělám. V bytě je uklizeno, na vaně opravenej smalt, ještě jí umejt a je hotovo. Zbejvá mi ještě pár věcí, který by mi timhle tempem zabraly celej zbytek dneška a zítřek. Během pár minut by se měl ozvat Hawlis, tak zjistim jestli budu mít dneska na večer práci, nebo volno. Uvidíme, ale radši bych si řešil domácí resty, než instaloval kompa. Na druhou stranu, penízky by se taky hodily.

sobota 3. července 2004, 20:20
První den v úplně prázdnym bytě. Dneska za svítání sem pohřbil Bertíka a jak projdu kolem místa, kde měl klec, pokaždý se tam podívám. Přijdu domů a volám na něj. A pak mi vždycky dojde, že už je to zbytečný. Tak sem na místo jeho klece postavil aspoň kýbl s kytkama co mamka dostala ve škole...

Až do úterka sem sám doma, v pátek mamka s Pepou (včera u LEEho sem se přistih, jak sem jim řek "naši"...) odjíždí do Chorvatska k moři, takže dalších skoro 14 dní sám doma. Bohužel, bez peněz. Podpora mi došla, první vejplatu dostanu až patnáctýho, takže na účet přijde bůhví kdy, poslední podpora dorazí taky až po dvacátym. To sou vyhlídky, že by jeden brečel.

Snad těch čtrnáct dní samostatnosti dám líp než dnešek. Až do oběda bylo všechno v pohodě, ale pak na mě dolehlo počasí venku a já usnul jako špalek. Vstával sem až večer před sedmou, za dnešek sem neudělal vůbec nic. Chjo...

čtvrtek 1. července 2004, 20:36
V televizi právě začíná semifinále fotbalu. Všechny hospody s projekcí jsou narvaný, za chvíli by se tu měl stavil LEE s Petrem a že prej se pojedem někam dívat. Nevim fakt ale kam, a hlavně kdy. Než někde najdem fleka, tak bude půlka fotbalu pryč... Když mi LEE volal prvně, chytil mě ve stavu popracózní únavy. Bezmocně sem ležel na gauči a uvažoval jestli budu spát, nebo koukat doma. Nakonec se mi to povedlo nějak rozhejbat, ale z přeplněnejch hospod mam docela strach.

Jsi . návštěvník těchto stránek. Aktualizace: 01.08.2004 18:59    
[ I n t r o ]
[ P r á v ě   t e ď ]
[ C o ž e ? ? ]
[ A r c h í v ]
[ D o w n l o a d ]
[ L i n k á r n a ]
[ K a m a r á d i ]
[ V a r i o u s ]
[ N ě c o   o   m ě ]